Skocz do zawartości

Zasilacz odcina zasilanie po wlaczeniu kompa


fillavandrel

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Nie popadaj w depresję wszak wszystko nowe więc i na gwarancji jest, niestety masz dwie platformy różne od siebie, wspólne jest tylko ram i grafika, sprawdzić nijak się nie da mieszając głównymi podzespołami. Choć to wszystko dość enigmatyczne to jednak możliwe, jak pisałem naprawdę bardzo rzadko zdarza się, że można ubić płytę grafiką ale zdarza się. Więcej pomysłów nie mam, wypada ci więc tylko zabrać pod pachę sprzęty i kierunek serwis :( Z gniazdem prądowym sprawdzałeś, rzecz jasna? Może listwa przeciwprzepięciowa padła?

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Opublikowano

Odnośnie pomiarów, to na tej płycie są punkty do pomiaru napięć, wg. instrukcji na brzegu płyty obok slotów pamięci.

Pisałeś wcześniej o diodach, wg instrukcji diody są również z brzegu nad slotami pamięci 8 od procka i 2 od szyny, u Ciebie mogą być te które świeciły obok procka, jeżeli w tej chwili nie świecą to wygląda że nie dostaje zasilania, może sprawdź czy wszystko w porządku z zasilaczem.

Opublikowano

@marekW, ja jestem człowiek starej daty i tak z przyzwyczajenia jak mi coś padnie to najpierw rozbieram i szukam bezpieczników, no i zapominam że w tych nowoczesnych sprzętach nie ma czegoś takiego, to jest taki biznes, taniej by było wymienić bezpiecznik jak pół komputera, ale jaki to interes.

Opublikowano

Witam ! jeszcze raz dziękuje za okazaną pomoc!

 

wypada ci więc tylko zabrać pod pachę sprzęty i kierunek serwis :(

 

 

I tak uczynie. Zobaczymy jak to będzie. A do Ciebie Marku mam jeszcze drobne pytanie na priv jeśli pozwolisz...

Wszystkim serdecznie dziękuje jeszcze raz.

Pozdrawiam

Adam

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...