Skocz do zawartości

Usunięcie kopii zapasowej w celu zwolnienia miejsca


Ryba

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

odrazu po włączeniu go zrobiłem kopię zapasową

Czy jest możliwość usunięcia jej ponieważ zajmuje ona zbyt dużo myślałem ze robię tylko kopię systemu

Panel sterowania > System i zabezpieczenia > Kopie zapasowe / Przywracanie > tam po utworzeniu kopii przynajmniej raz powinna być widoczna opcja "Zarządzaj miejscem":

 

7backup.png

 

Po kliku w nią ujawni się opcja "Wyświetl kopie zapasowe". Podświetlasz wybraną i Usuń. Na docelowym dysku, gdzie była kopia, może pozostać taki element o nazwie komputer-użytkownik, co można sobie usunąć "kosmetycznie".

 

 

.

Odnośnik do odpowiedzi

Mudin, ale Windows 7 ma to w standardzie...

 

Ryba, nie za bardzo rozumiem pytanie.

 

Panel sterowania > System i zabezpieczenia > Kopie zapasowe / Przywracanie > w panelu bocznym jest link "Utwórz obraz systemu". Co to oznacza (i dlaczego jest takie ogromne):

 

Co to jest obraz systemu?

 

Obraz systemu to dokładna kopia dysku. Domyślnie obraz systemu obejmuje dyski potrzebne do działania systemu Windows. Obejmuje również ustawienia systemu Windows i użytkownika, programy oraz pliki. Obrazu systemu można użyć w celu przywrócenia zawartości komputera w przypadku awarii dysku twardego lub całego komputera. Przywrócenie komputera z obrazu systemu jest kompletne. Nie można wybrać poszczególnych elementów do przywrócenia - wszystkie obecne programy, ustawienia systemu i pliki zostaną zastąpione zawartością obrazu systemu.

 

Choć kopia zapasowa tego typu obejmuje pliki osobiste użytkownika, zalecane jest regularne tworzenie kopii zapasowych swoich plików za pomocą programu Kopia zapasowa systemu Windows, aby móc przywracać określone pliki i foldery stosownie do potrzeb. Podczas konfigurowania programu Kopia zapasowa systemu Windows można pozostawić wybór elementów, które mają być uwzględniane w kopii zapasowej, systemowi Windows lub można wybrać elementy, których kopia zapasowa będzie tworzona, i określić, czy ma być tworzony obraz systemu. Aby uzyskać więcej informacji o konfigurowaniu programu Kopia zapasowa systemu Windows, zobacz temat Wykonywanie kopii zapasowej plików.

A jeśli chcesz konfigurować wybiórczo, to w oknie które poprzednio pokazałam klik w "Zmień ustawienia" i tam można decydować co dołączyć:

 

7copyw.th.png

 

 

.

Odnośnik do odpowiedzi

Ta kopia pozwoli na przywrócenie systemu tylko z poziomu windows, jak mniemam - a byłem przekonany, że będzie chodzić o bardziej awaryjną sytuację.

Nie. Przecież te kopie (a są to kopie całego dysku) przywraca się z poziomu zewnętrznego środowiska WinRE (KLIK). Jest do tego specjalna opcja w menu wyboru:

 

winrebackup.th.png

 

Więcej info: KLIK.

Odnośnik do odpowiedzi

Należało od razu wyraźnie zaznaczyć (skoro założyłeś temat w dziale Windows 7), że nie masz na myśli kopii zapasowej Windows 7, tylko Recovery Samsunga. To dwa zupełnie różne mechanizmy. Manual laptopa w rączkę KLIK i czytaj o Recovery zaimplementowanym w Twoim modelu (opisane w ustępie Troubleshooting). Nie spodziewaj się, że to będzie ważyć mało....

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...