Skocz do zawartości

Konflikt exploratora z niektórymi plikami .avi


Kromlech

Rekomendowane odpowiedzi

Pokliknięciu na niektóre, podkreślam, niektóre pliki z rozszerzeniem .avi eksplorator zawiesza się i wymaga restartu. Nie mam pomysłu co z tym zrobić. Zastosowałem fixy MS dotyczące avi, modyfikowałem klucze zgodnie z zaleceniem picasso, wszystko na nic.Po kliknięciu na plik avi niektóre poddają się dowolnemu poleceniu, inne powodują błąd exploratora i nic nie można z nimi zrobić.

* System XP SP3

* kodeki wbudowane w VLC + CCCP

* problem wystąpił nagle, bez związku z instalowaniem/ modyfikowaniem czegokolwiek w systemie.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Zastosowałem fixy MS dotyczące avi, modyfikowałem klucze zgodnie z zaleceniem picasso, wszystko na nic.

Zero konkretów z Twojej strony.

Przerabiałeś to - http://tweaks.com/windows/36990/clicking-avi-files-on-explorer-causing-100-cpu-usage ?

 

 

Pokliknięciu na niektóre, podkreślam, niektóre pliki z rozszerzeniem .avi eksplorator zawiesza się i wymaga restartu

Linkowany powyżej materiał wymienia,że problem dotyczy uszkodzonych, nie do końca pobranych plików avi. No to ja się nie dziwię, że jest kiszka i masz jak masz.

Odnośnik do komentarza

Zero konkretów z Twojej strony.

Przerabiałeś to - http://tweaks.com/windows/36990/clicking-avi-files-on-explorer-causing-100-cpu-usage ?

 

 

Linkowany powyżej materiał wymienia,że problem dotyczy uszkodzonych, nie do końca pobranych plików avi. No to ja się nie dziwię, że jest kiszka i masz jak masz.

Linkowana przez Ciebie strona zawiera to samo co radzi pomoc Microsoftu, klucz skasowałem wcześniej jak radziła onegdaj w opracowaniu o XP picasso.

 

Nie pisałem, że pliki są uszkodzone, gdyby tak było to przyczyna problemu byłaby oczywista. Uszkodzone nie są. Tylko niektóre były z sieci, inne kopiowałem z innych źródeł. Część z tych plików mam w laptopie z W7 i ten problem nie występuje.

 

Indeksowanie mam wyłączone.

 

Wszystko wskazuje na niestały konflikt pomiędzy eksploratorem a.....no właśnie czym?

Odnośnik do komentarza

Nie ma znaczenia czy chcę plik otworzyć, czy wywołać podręczne menu, dlatego, że po kliknięciu nic się nie wydarza tylko następuje zawieszenie eksploratora i komunikat o jego zamknięciu. W tym czasie np. przeglądarka pracuje prawidłowo, VLC odtwarza inny plik avi itp. Nie zauważyłem również jakichkolwiek nieprawidłowości w działaniu systemu.

Odnośnik do komentarza

Ten błąd explorera jest już w raporcie Extras. I nic z niego nie wynika (moduł "unknown"). W logu z kodekami zwracają uwagę takie rzeczy:

 

1. Rozmaite uszkodzenia. Zastosuj funkcję Fixes.

 

2. Niepełna deinstalacja CCC:

 

Description: Haali Media Splitter (AR)

File name: c:\program files\combined community codec pack\filters\haali\splitter.ax

File version: 1.9.42.1

File size: 536576 bytes

File MD5: 674fb3d19ec45abdb40f03659c781f7c

CLSID: {564FD788-86C9-4444-971E-CC4A243DA150}

Merit: 00400000 = MERIT_UNLIKELY

 

Ten mi się wydaje podejrzany przy fajerwerkach z menu kontektowym i eksploratorem. Wyrejestruj splitter.ax, zresetuj system i podaj co się dzieje przy wywoływaniu menu kontekstowego.

 

3. Jest tu większa ilość kodeków w systemie, archaizmy Nero 7 Essentials i Subedit. Ja bym się tego wszystkiego pozbyła.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jak wyrejestrować splitter.ax?

Albo opcja w Codec Tweak Tool (powinno tam być, nie pamiętam dokładnie lokalizacji), albo Start > Uruchom > cmd i wklej komendę:

 

regsvr32 /u "c:\program files\combined community codec pack\filters\haali\splitter.ax"

 

 

Jednak ujemnym skutkiej tych manipulacji jest całkowite zajęcie 9 GB, które miałem wolne na dysku systemowym. Czym? Jeszcze nie wiem jak znajdę sprawcę to napiszę.

Nie widzę związku z operacjami tu prowadzonymi. Zrób diagnostykę w SpaceSniffer.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...