Skocz do zawartości

Inicjacja sterowników WDM


moonsi

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Może sprecyzuj co chcesz osiągnąć bo z pytania można wywnioskować, że chcesz zabić cały aparat WDM w windows, tak naprawdę co rozumiesz przez sterowniki wdm bo to jest framework obsługujący większość urządzeń w obecnych wersjach windows (zarówno sterowniki jak i usługi stowarzyszone).

Jeżeli chcesz uruchomić system z podstawowym zestawem usług i sterowników to masz do tego tryb awaryjny.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza

Chcę uruchomić mój interface audio Motu 896hd. W momencie gdy włączę kartę i ustawię ją jako urządzenie domyślne koputer zawiesza się i nic nie da się zrobić oprócz reset. W instrukcji napisali takie coś 

The computer freezes when it starts up
If the computer is unable to boot up, it may be a
conflict with the WDM Driver. As soon as the
computer boots up, Windows will try and initialize
the WDM Driver. If this fails, your computer will
hang. To determine if the WDM Driver is the
problem, boot up in Safe Mode or remove the
MOTU Audio software with the Add/Remove
Programs Control Panel then restart. Reinstall the
896HD software and choose only to install the
MOTU FireWire ASIO driver, not the WDM
Driver. Restart again.
Jak uruchamiam tryb awaryjny nie mogę nic odinstalować. A jak instaluję nie jest wyszczególnione który sterownik zainstalować.
Odnośnik do komentarza

Teraz wiadomo o co chodzi.

Hm, wydaje mi się, że jeżeli w instalatorze sterowników wybierzesz tylko urządzenie firewire/usb to sterowniki wdm nie powinny się instalować, motu ma uniwersalny pakiet obsługujący również karty pci.

Czy korzystasz z aktualnych sterowników ze strony? -> http://cdn-data.motu.com/downloads/audio/MUAI_Win_58373.zip

Natomiast problematyczny sterownik można spróbować wyłączyć z menedżera urządzeń (może być ukryty) - prawy klawisz na problematycznym urządzeniu i wyłącz albo programem z pakietu sysinternals - autoruns.exe - zakładka drivers i szukaj urządzeń motu (mark of the unicorn).

 

Tak naprawdę sterowniki wdm mogą nie mieć wiele wspólnego z twoim problemem, z cytatu wynika, że próba ich inicjacji powoduje zamrożenie startu systemu (przypuszczalnie z powodu braku kompatybilnego urządzenia) jeżeli są takowe zainstalowane a opisany przez ciebie problem ma odrobinę inną naturę. Jeżeli chodzi o tryb awaryjny to instrukcja nie wspomina o deinstalacji w tym trybie ale sugeruje próbę uruchomienia urządzenia w tym trybie.

 

Dobrze gdybyś wkleił zrzut z menedżera urządzeń w trybie odkrytym:

 

Set devmgr_show_nonpresent_devices=1 & Devmgmt.msc

 

 

Może występować konflikt z interfejsem - używasz w trybie usb czy firewire?

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...