Skocz do zawartości

Zacinający się komputer


adammus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z zacinającym się komputerem. Problem mam od ok. miesiąca. Mniej więcej tydzień temu zrobiłem formata, przez kilka dni komputer chodził normalnie (nie zacinał się), ale znów coś mu się stało i zacina się. Nawet po restarcie, kiedy nie uruchomię jeszcze żadnej aplikacji i robię na pulpicie "pentelkę" do zaznaczenia ikon, to nawet podczas jej robienia, się zacina. Zainstalowałem COMODO, użyłem narzędzia TFC, Adwcleaner-a, zainstalowałem sterowniki grafiki + pakiet kodeków K-Lite, Comodo oczywiście skanował całego kompa... no nic nie pomaga. Dodam jeszcze, że po formacie, kiedy komp znów zaczął źle chodzić rozkręciłem go, wyczyściłem cały kurz (trochę go było) ale nic nie pomaga... proszę o pomoc, bo już nie wiem czy problem dotyczy software czy hardware. W załączniku logi z OTL i FRST. Pozdrawiam.

OTL.Txt

Extras.Txt

Addition.txt

FRST.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat przenoszę, na razie do działu Windows. Brak oznak infekcji. Tylko kosmetycznie usuń szczątki adware (ale to nie ma związku z problemami). Adware nabyte z serwisu dobreprogramy.pl, widzę na dysku zamiast bezpośrednich instalatorów tzw. "Asystenta pobierania" (Nazwa programu(numery).exe), który ma planowane śmiecenie komputera. Na przyszłość: w serwisie tym klikaj tylko w tzw. linki bezpośrednie.

 

 

 

Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = http://www.delta-homes.com/?utm_source=b&utm_medium=newgdp&from=newgdp&uid=ST9500420AS_5VJ2KJBHXXXX5VJ2KJBH&ts=1377428102
HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.delta-homes.com/?utm_source=b&utm_medium=newgdp&from=newgdp&uid=ST9500420AS_5VJ2KJBHXXXX5VJ2KJBH&ts=1377428102
SearchScopes: HKLM - DefaultScope {33BB0A4E-99AF-4226-BDF6-49120163DE86} URL =
Task: {C5794A88-00DD-4A56-BF68-1D681D006CD6} - \AmiUpdXp No Task File
C:\Users\root\Desktop\Total-Commander(12316).exe
C:\Users\root\Desktop\KLite-Codec-Pack(13137).exe
C:\Users\root\Desktop\CCleaner(13061).exe
C:\Users\root\Desktop\Dr.WEB-CureIt(12976).exe
C:\Users\root\Desktop\StrongRecovery(24584).exe
C:\Program Files\Enigma Software Group
Reg: reg add "HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /v DefaultScope /t REG_SZ /d {0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A} /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-18\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Powstanie plik fixlog.txt. Przedstaw go.

 

 

 

 

 

Mniej więcej tydzień temu zrobiłem formata, przez kilka dni komputer chodził normalnie (nie zacinał się), ale znów coś mu się stało i zacina się. Nawet po restarcie, kiedy nie uruchomię jeszcze żadnej aplikacji i robię na pulpicie "pentelkę" do zaznaczenia ikon, to nawet podczas jej robienia, się zacina. Zainstalowałem COMODO

Rozumiem, że COMODO pojawił się już post factum, gdy problem był. Z raportów nic dla mnie konkretnego nie wynika. Co było instalowane w czasie gdy zaczęły się problemy? Dodatkowo:

 

1. FRST nie był w stanie pobrać danych o urządzeniach:

 

==================== Faulty Device Manager Devices =============

 

Could not list Devices.

 

Czy Menedżer urządzeń jest pusty?

 

2. W Dzienniku zdarzeń występują zdarzenia z "Odmową dostępu":

 

Application errors:

==================

Error: (08/28/2013 11:48:18 AM) (Source: MsiInstaller) (User: root-Komputer)

Description: Product: AMD Accelerated Video Transcoding -- Error 1904.Module C:\Program Files (x86)\Common Files\ATI Technologies\Multimedia\atimpenc.dll failed to register. HRESULT -2147024891. Contact your support personnel.

 

Error: (08/28/2013 10:50:34 AM) (Source: .NET Runtime) (User: )

Description: .NET Runtime version 4.0.30319.1008 - Wystąpił błąd podczas inicjacji infrastruktury dołączania interfejsu API profilowania. Ten proces nie zezwoli na dołączenie profilera. HRESULT: 0x80004005. Identyfikator procesu (liczba dziesiętna): 4280. Identyfikator komunikatu: [0x2509].

 

Error: (08/27/2013 04:43:50 PM) (Source: VSS) (User: )

Description: Błąd Usługi kopiowania woluminów w tle: nieoczekiwany błąd podczas badania interfejsu IVssWriterCallback. hr = 0x80070005, Odmowa dostępu.

.

To jest często spowodowane przez niepoprawne ustawienia zabezpieczeń w procesie zapisującym lub żądającym.

 

Operacja:

Zbieranie danych modułu zapisującego

 

Kontekst:

Identyfikator klasy modułu zapisującego: {e8132975-6f93-4464-a53e-1050253ae220}

Nazwa modułu zapisującego: System Writer

Identyfikator wystąpienia modułu zapisującego: {867ef6db-887c-4f6d-acd8-68857fdff356}

 

+

 

Error: (08/25/2013 10:21:34 PM) (Source: volsnap) (User: )

Description: Kopie w tle woluminu C: zostały przerwane z powodu usterki We/Wy w woluminie C:.

 

Ten ostatni może być wynikiem błędów dysku. Wykonaj diagnostykę dysku (systemowe narzędzie chkdsk w połączeniu z diagnostyką sprzętową).

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...