Skocz do zawartości

Free Pascal - Vista x64


jarecki007

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Mnie to wygląda na problem z kompilatorem...

Zainstalowałem przed chwilą Free Pascala na Windows 7 x64 - wszystko śmiga (program wymaga uprawnień admina).

Wszelkie kombinacje ze ścieżkami - KLIK - nie tworzą problemów.

Nie jestem w stanie odtworzyć tego błędu.

 

Odinstaluj i zainstaluj ponownie Free Pascala w pełnej wersji, będzie Cię o to pytać przy instalacji.

Odnośnik do komentarza

przepraszam za zwłokę a właśnie przyszedłem z pracy. Dziękuję za odpowiedzi i pomoc ok walczymy dalej, próbowałem uruchomić program ze zgodnością xp też nic. Nasuwają mi się dwa pomysły:

podczas instalacji z tego co pamiętam uruchamiałem instalkę normalnie nie jako administrator, a drugie to to że FP zainstalowałem na partycji D nie C systemowej może to ma jakiś związek ?dry.gif

 

Dawid poproszę podaj mi bezpośrednią tzn link do instalki żebym miał pewność że instaluję na pewno to samo wtedy jak ją ściągnę zrobię PM na niej i uruchomię jako administrator i może zainstalować ją na partycji C?

jak myślicie ???

Odnośnik do komentarza

I świetnie! ;)

Gdzieś się to musi skompilować i zapisać.

 

Nawiasem mówiąc, powinno być writeln('jarek'); - dodaj średnik (zakończenie instrukcji) i wywal przerwy, bo tekst w gotowym programie będzie się od spacji zaczynać. Właściwie to nie wiem, po co średnik po begin, które nie jest instrukcją - oznacza początek instrukcji do wykonania.

 

Co się dzieje po podaniu lokalizacji?

 

PS. Pascala jeszcze trochę pamiętam, mam sterty starych materiałów i podręczników do niego, więc mogę pomóc w nauce. :)

Odnośnik do komentarza

hehe działacheerleader.gif ale się ciesze dziękuję bardzo bardzo, co prawda jak skończę pisać jakiś programik to kompilacja działa i tu jest coś dziwnego bo po wciśnięciu run muszę go zapisać tam gdzie jest zainstalowany FP czyli zapisuje się ten mój program w pliku i386-win32 i tam widnieje z rozszerzeniem exe i dopiero jak kliknę w to exe to pokazuje mi się mój programik a w szkole jest tak że jak zakończę pisać jakiś programik i wcisnę RUN to odrazu on rusza bez żadnego zapisywania i wciskania w exe ale cóż i tak się cieszę że działa już dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...