Skocz do zawartości

Syf w kompie mojego znajomego


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Wyniki w skanerach to po prostu adware i to w Temp. Lecimy:

 

1. Deinstalacje:

- Przez Panel sterowania odinstaluj: Avira SearchFree Toolbar plus Web Protection, Softonic for Windows, StartNow Toolbar.

- W Firefox: menu Pomoc > Informacje dla pomocy technicznej > Zresetuj program Firefox.

 

2. Uruchom AdwCleaner i zastosuj Usuń. Powstanie folder C:\AdwCleaner z raportem z usuwania.

 

3. Zrób logi z FRST (ma powstać plik Addition). Dołącz log utworzony przez AdwCleaner.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Akcje wykonane. Finalizacja:

 

1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

HKCU\...\Run: [ALLUpdate] - "C:\Program Files\ALLPlayer\ALLUpdate.exe" "sleep" [x]
SearchScopes: HKLM - DefaultScope value is missing.
SearchScopes: HKCU - {B224AA02-F7C8-3A2B-859F-560B80767E4A} URL = http://kl.startnow.com/s/?q={searchTerms}&src=defsearch&provider=&provider_name=yahoo&provider_code=&partner_id=693&product_id=876&affiliate_id=&channel=&toolbar_id=200&toolbar_version=2.5.0&install_country=PL&install_date=20130322&user_guid=FFEE8D007430447B8E260195135DE416&machine_id=a0de21edf3a6ed5f083697d6748e26e9&browser=IE&os=win&os_version=6.1-x86-SP1&iesrc={referrer:source}
C:\Users\Ja\Desktop\rcpsetup_softonic_sd_global.exe
C:\Users\Ja\Downloads\Dr.WEB-CureIt(12976).exe
C:\Users\Ja\Downloads\SoftonicDownloader_dla_avira-free-antivirus.exe
C:\ProgramData\Avira
C:\ProgramData\AVAST Software

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Powstanie plik fixlog.txt, przedstaw go. A po tym:

 

2. Przez SHIFT+DEL skasuj foldery:

 

C:\FRST

C:\Users\Ja\Doctor Web

C:\Users\Ja\Desktop\Stare dane programu Firefox

 

W AdwCleaner uruchom Odinstaluj, w OTL uruchom Sprzątanie.

 

3. Uruchom TFC - Temp Cleaner.

 

4. Wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...