Skocz do zawartości

Problem z instalowaniem XP SP3 0x0000007B


matiszu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z zainstalowaniem XPka na laptopie model "acer extensa 5230E". Gdy odpalam normalnie laptopa (bootowanie z twardego dysku ) to po dlugim oczekiwaniu odpala mi się komunikat " operating system not found ". A gdy bootuje z cd-romu uruchamia mi się to co w załączniku... Zdaje mi się ze problem z dyskiem.. Co moge w takiej sytuacji zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

A gdy bootuje z cd-romu uruchamia mi się to co w załączniku... Zdaje mi się ze problem z dyskiem..

STOP 0x0000007B przy bootowaniu instalatora XP jest charakterystyczny dla braku sterowników SATA/AHCI na płycie XP. XP to bardzo archaiczny system. Metody obchodzenia problemu:

 

- Na czas instalacji w BIOS przestawić tryb pracy kontrolera dysków z SATA/AHCI na "zwyczajne IDE". Po instalacji dołożyć wszystkie sterowniki do chipsetu/kontrolerów.

- Na USB podać rozpakowane sterowniki i F6 podczas instalacji XP.

- Zrobić na podstawie własnej oryginalnej CD XP nową ze zintegrowany sterownikami, która automatycznie zamontuje wszystko. Darmowy program integrujący sterowniki (przy okazji i SP i inne rzeczy): nLite.

Tak więc szukaj sterowników SATA/AHCI trybu tekstowego (nie do instalacji spod systemu) dla swojego modelu.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

dzień dobry. w pewnym sensie mam problem z instalowaniem xpeka, ale w rzeczywistości to problem z "transplantacją", która pokazuje STOP 0x0000007B, dysku sata MAXTOR STM3250310AS z zainstalowanym winxp sp3, do świeżego ASUSA M5A97 LE R2.0. robiłem wcześniej takie przekładki na różnych sprzecikach i w końcu wychodziło po różnych poskramianych akcjach (wielkie ukłony dla picasso z kolegami  :)) na plus. najprawdopodobniej ogarnianie tematu mi wysiadło, bo kombinowałem z instalacją, "na sucho", czyli na starym kompie drajwerów z dołączonej do asusa płyty i jak widać z problemem zostałem. pytanie: jak wytłumaczyć systemowi bez reinstalacji, żeby współpracował z nowym MB. jeżeli dobrze oceniam, to wina brakującego ahcix86.inf, czy tak? dodam, że żonglerka dyskiem między asusem, a ASRock-em K7VT4A Pro krzywdy mu nie robi.

teraz nie wiem, czy temat może być oddzielny...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...