Skocz do zawartości

Problem z odczytaniem danych z dysku WD 2TB - ukryte systemowo


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Posiadam dysk zewnętrzny WD 2TB i nagle zniknęło mi ok 500 GB danych... Filmy, zdjęcia itp. Sprawa o tyle dziwna, że dane te są widoczne przy podłączeniu dysku pod TV, Play Station czy też odtwarzacz Blue Ray z czytnikiem danych. Niestety nie widać tych danych (folderów) przy podłączeniu dysku do komputerów - próbowałem na kilku z różnymi systemami od XP po Windows 8.

Dysk przeskanowany antywirusem Nod32 wykrył i usunął kilka rzeczy ale nic groźnego - tak myślę (w razie czego wklejam dziennik skanowania).

 

Dzięki tematowi -https://www.fixitpc.pl/topic/16690-nie-widac-plikow-na-dysku-zewnetrznym/ udało mi się znaleźć te dane poprzez odznaczenie opcji  Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego jednakże w dalszym ciągu widnieją one jako ukryte... W jaki sposób mogę przywrócić normalną widoczność tych plików?

 

Z góry dziekuję za za pomoc :)

Dołączam logi z OTL oraz USBFix - Listing plus log z programu Defogger (Alcohol120%)

Extras.Txt

nod32.txt

OTL.Txt

UsbFix Listing 1 BRONSON-TOSH.txt

defogger_disable.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
  • 2 tygodnie później...

W raporcie OTL nie notuję oznak infekcji. Na urządzeniu za to jest folder infekcji I:\hYDguxl. A z ukrytych danych należy zdjąć atrybuty HS. Tego nie da się zrobić z poziomu Właściwości folderów, atrybut S nie jest w taki sposób dostępny. Akcja:

 

1. Pobierz FRST. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

CMD: attrib /d /s -s -h I:\*
CMD: rd /s /q I:\hYDguxl
CMD: rd /s /q I:\$RECYCLE.BIN
CMD: rd /s /q I:\RECYCLER
Reg: reg delete "HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{6A1806CD-94D4-4689-BA73-E35EA1EA9990}" /f
Reg: reg delete "HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar\WebBrowser" /v {2318C2B1-4965-11D4-9B18-009027A5CD4F} /f
Reg: reg delete "HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\URLSearchHooks" /v {0EBBBE48-BAD4-4B4C-8E5A-516ABECAE064} /f
Reg: reg delete "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\explorer\Browser Helper Objects\{B164E929-A1B6-4A06-B104-2CD0E90A88FF}" /f
Reg: reg delete "HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Windows\CurrentVersion\explorer\Browser Helper Objects\{B164E929-A1B6-4A06-B104-2CD0E90A88FF}" /f
C:\Windows\SysWow64\e2b62826.dll

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Powstanie plik fixlog.txt.

 

2. Zrób logi: FRST + USBFix z opcji Listing. Dołącz plik fixlog.txt.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...