Skocz do zawartości

Internet 100-krotnie wolniejszy niż być powinien


neirol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

posiadam interent UPC FiberPower 60 mb/s. Niestety w praktyce na laptopie przez wifi wyciąga mi zwykle około 0,5 mb/s, a przy tym jest bardzo niestabilny. Byłem pewien że to wina dostawcy/modemu, ale przyszedł gość, sprawdził wszystko, i wygląda na to że problem jednak leży po mojej strony - jest to o tyle dziwne, że korzystałem już na tym laptopie z internetu w bardzo wielu miejscach, również z naszego UPC z poprzedniej umowy, i nigdy nie było z nim problemów (a przynajmniej nie takiego kalibru).

 

Co już próbowałem zrobić: twardy reset modemu, reinstalacja sterowników karty sieciowej (Intel Centrino Wireless-N 1030 (b/g/n)), zmiana przeglądarki, skanowanie w poszukiwaniu wirusów, wyłączenie zapory i avasta. Nic nie przyniosło jakiegokolwiek rezultatu.

 

Teraz chciałbym zapytać o pomoc tutaj. Poczytałem na forum, żeby sprawdzić internet w trybie awaryjnym i zrobić diagnostykę. Co do trybu awaryjnego, to rzeczywiście, w nim testy pokazują mi około 45 mb/s. Gdyby ktoś zechciał rzucić okiem i coś doradzić, to byłbym bardzo wdzięczny... ja sam jestem bezradny i teoretycznie bardzo szybki interent (jak dla mnie) po prostu mi się marnuje, obecnie ledwo się da z niego w ogóle korzystać.

 

Pozdrawiam

net-log.txt

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Ja mam ten sam problem. Korzystam z internetu z sieci kablowej o prędkości pobierania danych 25MB/s. Często sprawdzam na moim komputerze prędkość połączenia z internetem Parametry te są bardzo niskie i wynoszą dla przykładu: 7,3;  8.4;  10.4: 7,3 Mb/s. Zgłosiłem ten fakt do usługodawcy. Pracownik sprawdził łącze na swoim komputerze i oświadczył, że prędkość pobierania  i wysyłania danych jest prawidłowa. Stwierdził, że przyczyną tego stanu jest mój komputer, w co za bardzo nie wierzę. 

Odnośnik do komentarza

To ja się podłączę do tematu.Hajasz to jednak nie do końca tak jest.Do dzis myślałam tak jak Ty. Nie dopuszczałam opcji,że to wina mojego sprzętu, tym bardziej,że mam 2 komputery stacjonarne w domu i na obu ten sam problem z szybkością. Okazuje się,że na wnuczki laptopie ten sam internet i na kablu i na wifi ma super szybkość.

 

Odnośnik do komentarza

Jeżeli masz tak jak piszesz to albo oba Twoje komputery gryzie jakiś robak, albo masz coś zwalone z konfiguracją łącza,

albo na obu komputerach masz zainstalowany jakiś soft, który Ci blokuje internet.

Najłatwiej to sprawdzić na innej karcie sieciowej włożonej do komputera czy będzie to samo.

Skoro jak piszesz na laptopie śmiga.

Odnośnik do komentarza

to zależy jakie masz płyty główne i jakie obsługują pamięci

pobierz program HwInfo w wersji dla danego systemu i sprawdź

chociaż wątpię aby to była wina pamięci ponieważ widziałem systemy Win-7 z 1GB ramu a internet tam śmigał.

Nie wiem jakie opcje ma Avast ale może w ustawieniach dotyczących sieci ma coś co blokuje ruch.

Jednak skoro piszesz, że bez Avasta poprawa znikoma to pozostaje sprawdzić tylko inne karty sieciowe.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...