Skocz do zawartości

Wirus csrss.exe? Niebieski ekran przy Gmerze.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W procesach mam csrss.exe i to mnie zaniepokoiło. Mógłby ktoś spojrzeć na logi z OTL i pokierować mnie co zrobić dalej, aby uzyskac informacje, które powinien mi podać Gmer? Podczas działania Gmera wyskakuje mi niebieski ekran i uruchamia się ponownie komputer. Zdarzyło się to dwa razy pod rząd.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
  • 3 tygodnie później...

W procesach mam csrss.exe i to mnie zaniepokoiło.

Czy Ty nie mylisz tu procesów? W systemie zawsze działa niezbędny csrss.exe od Microsoftu. W normalnie uruchomionym menedżerze nie ma wszystkichdetali (m.in konta z poziomu którego jest uruchomiony), gdyż brak uprawnień do poboru tych danych. Dopiero po kliknięciu "Pokaż procesy wszystkich użytkowników" proces ten uzyskuje dodatkowe dane.

 

 

W raportach nic podejrzanego w rozumieniu trojanów. Doczyść tylko adware:

 

1. Na początek poprawne deinstalacje:

- Przez Panel sterowania odinstaluj Search Assistant 1.74.

- Wyczyść Firefox: menu Pomoc > Informacje dla pomocy technicznej > Zresetuj program Firefox.

 

2. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:OTL
IE - HKLM\..\SearchScopes\{BB74DE59-BC4C-4172-9AC4-73315F71CFFE}: "URL" = http://websearch.searchitup.info/?unqvl=27&l=1&q={searchTerms}
IE - HKU\S-1-5-21-1327280743-4218952818-3750989024-1001\..\SearchScopes\{96bd48dd-741b-41ae-ac4a-aff96ba00f7e}: "URL" = http://www.bigseekpro.com/search/browser/dealbulldog/{BEF7DA8A-280C-4D20-A559-EAB77E970BB2}?q={searchTerms}
IE - HKU\S-1-5-21-1327280743-4218952818-3750989024-1001\..\SearchScopes\{BB74DE59-BC4C-4172-9AC4-73315F71CFFE}: "URL" = http://websearch.searchitup.info/?unqvl=27&l=1&q={searchTerms}
O6 - HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer: HideSCAHealth = 1
[2013/06/30 20:05:22 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Users\Monika\AppData\Roaming\OpenCandy
[2011/01/02 19:58:07 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Users\Monika\AppData\Roaming\winxzip
 
:Reg
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main]
"Start Page"="about:blank"
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\Main]
"Start Page"="about:blank"
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Windows]
"AppInit_DLLs"=""
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Klik w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart systemu.

 

3. Uruchom AdwCleaner i zastosuj Usuń. Na dysku C powstanie log z usuwania.

 

4. Zrób nowy log OTL z opcji Skanuj (już bez Extras). Dołącz log utworzony przez AdwCleaner.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Dziękuje za odpowiedź. Zdaję sobie sprawę, że proces csrss.exe jest od Microsoftu, ale wiem też że jest wirus udający ten proces, tylko w innej lokalizacji. Jak pisałam ten temat prawdopodobnie nie mogłam zlokalizować tego procesu. Zanim dostałam odpowiedź minęło trochę czasu i udało mi się rozwiązać już ten problem, więc nawet się tutaj nie logowałam.

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...