Skocz do zawartości

Problem z partycją na pendrive


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

mam pendriva, który został rzekomo zaatakowany przez wirusa później sie z nim coś stało (bliżej nieokreślone coś) i efekt jest taki, że komputer pokazuje, że danych nie ma (plików brak) natomiast pendriv jest zapełniony. Próbowałem uzywać mojego ulubionego programu Testdick do tego typu czynności czyli odzyskiwania który wielokrotnie mi pomagał ale tym razem sprawy są bardziej złożone wiec piszę do Was :)

 

sytuacja wygląda tak jak na obrazkach ...

 

wygląda na to, że problem jest z partycją wiec może polecacie jakiś programik do naprawy partycji ...?

 

ps. chk nic nie pokazał HDtube brak błęów fizycznych

 

update: 

 

Panda nie znalazła nic, Malwarebytes równiez nic, postanowiłem przeskanować narzędziem USBFIX i wyszło coś takego (log w załączniku)

 

################## | Files # Infected Folders |

 

Found ! F:\TOSHIBA (8GB).lnk

Found ! C:\0x0304A000.sfl

Found ! F:\autorun.inf

Found ! F:\desktop.ini

Found ! F:\Thumbs.db

 

 

czyli chyba wirusik nie wyczyszczony do końca ...i trzeba zmienić miejsce posta :D

post-816-0-77525800-1373040417_thumb.png

post-816-0-10903500-1373040425_thumb.png

post-816-0-20736700-1373040431_thumb.png

post-816-0-25536300-1373040512_thumb.png

UsbFix Scan 2 R3101-KOMPUTER.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Infekcja zrobiła następującą modyfikację: wszystkie dane na pendrive przesunęła do katalogu "bez nazwy", a ten folder ukryła przez atrybuty HS (ukryty systemowy). Jako widoczny element został za to utworzony skrót-pułapka TOSHIBA (8GB).lnk namawiający do kliknięcia (to uruchamia infekcję).

1. Odznacz opcję Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego.

2. Przez SHIFT+DEL skasuj pliki:

F:\desktop.ini
F:\autorun.inf
F:\Thumbs.db
F:\TOSHIBA (8GB).lnk


3. Następnie wejdź do folderu "bez nazwy" i przenieś wszystko poziom wyżej, a pusty już folder przez SHIFT+DEL skasuj.



.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...