Skocz do zawartości

Powrót do przeszłości


Zacny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Borykam się z problemem, który sprawia że mój komputer powrócił niczym do przeszłości :)

Załadowanie się stron www zajmuje dużo czasu, reakcja przeglądarki przedłuża się (wejście z linka długo uruchamia nową zakładkę).

W grach komputerowych jest to samo. Świat gry zaraz po załadowaniu przycina uniemożliwiając grę, dopiero po dłuższym czasie skoki klatek się uspokajają, jednak w czasie gry potrafią klatki spaść z 60 do 10, co daje wrażenie przycięcia się(gry te wcześniej nie miały owego problemu).

 

Proszę o pomoc, Windows na którym jestem(siódemka 32bitowa) stoi już ponad rok, a problem jest od bardzo długiego czasu.

 

Podejrzewam, że to mała ilość ram jest problemem. Zazwyczaj gdy spojrzę w menadżerze zadań zużycie CPU jest mniejsze niż pamięci fizycznej, która przeważnie jest bliskiemu 100%. Oczywiście to tylko moje spostrzeżenie. (2gb pamięci w tych czasach to mało).

 

Załączam oczywiście logi.

 

Edycja 2013-06-24 21:12

 

Dodam jeszcze, że YouTube nie ładuje się wcale.

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Proszę o pomoc, Windows na którym jestem(siódemka 32bitowa) stoi już ponad rok, a problem jest od bardzo długiego czasu.

System kompletnie nieaktualizowany, brak SP1 i IE9/IE10:

 

Ultimate Edition (Version = 6.1.7600) - Type = NTWorkstation

Internet Explorer (Version = 8.0.7600.16385)

 

W pierwszej kolejności to Ty nadrób to wszystko i dopiero wtedy oceniaj stan systemu.

 

 


W raportach OTL brak oznak infekcji, są tylko mikro szczątki adware, ale to nie ma związku z problemami. Nie dołączyłeś jednak obowiązkowego raportu z GMER pod kątem infekcji ukrytych. Jeśli w tym raporcie nic nie będzie widać, temat zostanie przeniesiony do działu Windows. I doczyszczanie szczątków adware:

 

1. Otwórz Google Chrome i w Rozszerzeniach odinstaluj uTorrentControl_v2.

 

2. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:OTL
IE - HKLM\..\SearchScopes\{afdbddaa-5d3f-42ee-b79c-185a7020515b}: "URL" = http://search.conduit.com/ResultsExt.aspx?q={searchTerms}&SearchSource=4&ctid=CT3220468
IE - HKU\S-1-5-21-2185039245-711480396-3550105576-1001\..\SearchScopes\{afdbddaa-5d3f-42ee-b79c-185a7020515b}: "URL" = http://search.conduit.com/ResultsExt.aspx?q={searchTerms}&SearchSource=4&ctid=CT3220468
IE - HKU\S-1-5-21-2185039245-711480396-3550105576-1001\..\URLSearchHook: {7473b6bd-4691-4744-a82b-7854eb3d70b6} - No CLSID value found
O3 - HKU\S-1-5-21-2185039245-711480396-3550105576-1001\..\Toolbar\WebBrowser: (no name) - {E7DF6BFF-55A5-4EB7-A673-4ED3E9456D39} - No CLSID value found.
O4 - HKU\S-1-5-21-2185039245-711480396-3550105576-1001..\Run: [AdobeBridge] File not found
FF - HKLM\Software\MozillaPlugins\@pandonetworks.com/PandoWebPlugin: C:\Program Files\Pando Networks\Media Booster\npPandoWebPlugin.dll File not found
 
:Files
C:\Users\Zacny\AppData\Roaming\mozilla
C:\Users\Zacny\AppData\Roaming\OpenCandy
 
:Reg
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main]
"Default_Page_URL"=-
"Start Page"="about:blank"
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Klik w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart systemu.

 

3. Uruchom AdwCleaner i zastosuj Usuń. Na dysku C powstanie log z usuwania.

 

4. Zrób nowy log OTL z opcji Skanuj (już bez Extras). Dołącz log utworzony przez AdwCleaner.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Sprawa wygląda tak, sformatowałem jeden z dysków i zrobiłem na nim nowy Windows (7, 32bitowy).
 

Dysk który był pod IDE leży nieużywany jak na razie, gdyż wyświetlało się sporo błędów (atapi 11).

 

Windows zaraz po instalacji zaktualizowany jak mi kazaliście.

 

Wchodząc do Dziennika zdarzeń wyświetlają się notorycznie oto błędy: 

- Kernel-Power identyfikator 41

- atapi 11 (nadal).

 

CPU nadal jest zużycie rzędu 20%, w tym czasie pamięć fizyczna osiąga 90-100% (pisząc do was teraz już mam 59%, a mam tylko skype i 3 zakładki strony włączone).

 

Zamieszczam również logi.

 

 

Extras.Txt

OTL.Txt

GMER.txt

Odnośnik do komentarza

Sprawa wygląda tak, sformatowałem jeden z dysków i zrobiłem na nim nowy Windows (7, 32bitowy).

System postawiony na świeżo, a już "udało" Ci się go zabrudzić adware. Wyczyść to:

 

1. Przez Panel sterowania odinstaluj adware BrowserDefender.

 

2. Google Chrome ma uszkodzone preferecje. Wejdź do ustawień. W zarządzaniu wyszukiwarkami ustaw Google jako domyślną. W Rozszerzeniach usuń nieznane rzeczy (o ile będą).

 

3. Uruchom AdwCleaner i zastosuj Usuń. Na dysku J powstanie log z usuwania.

 

4. Zrób nowy log OTL z opcji Skanuj (już bez Extras). Dołącz log utworzony przez AdwCleaner.

 

 

Wchodząc do Dziennika zdarzeń wyświetlają się notorycznie oto błędy:

- Kernel-Power identyfikator 41

- atapi 11 (nadal).

Tylko się upewnię: sprawdzałeś czy są najnowsze sterowniki do chipsetu etc. na stronie producenta?

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

System postawiony na świeżo, a już "udało" Ci się go zabrudzić adware. 

 

Jak widzisz jestem bardzo zdolny.. :P Nawet nie wiem z czym to mogło przyjść.

 

Tylko się upewnię: sprawdzałeś czy są najnowsze sterowniki do chipsetu etc. na stronie producenta?

 

Zaktualizowałem właśnie wszystko. Atapi 11 zdaje się nie pokazywać już. 

 

Kernel-Power pojawia się tylko wtedy, gdy jest nagła utrata zasilania (przytrzymanie przycisku Power np, co często u mnie jest kultywowane!), aczkolwiek w razie pojawienia się tego błędu dopiszę zaistniały problem narzędziem Edytuj.

 

Dostrzegłem niestety kolejny błąd w dzienniku zdarzeń, nie wiem czy jest poważny, ale pomyślałem że warto go zamieścić.

 

Serwer {F9717507-6651-4EDB-BFF7-AE615179BCCF} nie zarejestrował się w modelu DCOM w wymaganym czasie. (Identyfikator 10010).

 

Mam nadzieję, że nie jestem zbyt problematyczny, oraz zamieszczam dodatkowe logi!

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza

Dlaczego tak się nie powinno wyłaczać komputera?

 

Piszę tutaj z prośbą o pomoc co szanowna picasso robi profesjonalnie, a to że nie powinno się tego robić wie każdy, ale czy każdy się stosuje? 

 

Tyle z pytań retorycznych. Czekam na dalszą korespondencję jaka miała tu miejsce. :-)

Odnośnik do komentarza

skoro piszesz, wiesz jak przywrócić komputer do życia przed problemami?

 

Załozyłeś temat w dziale infekcji a tu nie było żadnej infekcji. Takie adware i resztki są na co drugim systemie. Tu jest ewidentnie problem sprzetowy.

 

Kernel-Power pojawia się tylko wtedy, gdy jest nagła utrata zasilania

 

Jak to rozumieć? Prąd wyłaczają czy co? Komputer nagle sam z siebie traci zasilanie?

 

Podaj specyfikacje jednostki, zrób testy dysku i poszcególnych podzespołow pod obciązeniem i wtedy mozna gadać.

Odnośnik do komentarza

Odnośnie tego co napisałem o Kernel-Power: przepisałem to co wyświetla w opisie błędu, a problemu z energetyką nie mam. :D

 

Specyfikacja PC:

  • Zasilacz: TAGAN 600W TG600-U33
  • Płyta główna: GA-P31-D3SL
  • Procesor: Intel Core2Duo 8500 (3.16GHz)
  • Pamięć RAM: Kingston 2x1GB (800MHz)
  • Dysk: SAMSUNG HD250HJ (250GB)
  • Karta graficzna: Sapphire ATI Radeon HD5850 (1024MB)
Sterowniki zaktualizowane.

 

1. Wykorzystując program HD Tune ver. 2.55 przeskanowałem dysk w celu znalezienia wadliwych sektorów, a oto rezultat:

 

2mj1B77.jpg

 

Dodatkowo zamieszczam:

 

a) Health

 

1eCkNV3.jpg

 

B) Benchmark 

 

W6zGl3p.jpg

 

 

To na tyle odnośnie dysku.

 

2. Programem OCCT ver. 4.4.0 przetestowałem pod obciążeniem CPU. Czas testu wynosił 25 minut, a oto rezultaty:

 

 

y0vZPsN.png

Sw1zjPG.png

hLRXd0R.png

fbbiQki.png

mneC1KQ.png

J1oyx6w.png

ScVhrcY.png

KphxMHx.png

M5OMhqC.png

1kFnuBR.png

2rP4Cvx.png

v628ltH.png

quFYdwI.png

ogEwJX8.png

RXuBq6T.png

 

Przepraszam, że reszty nie umieściłem ale brak czasu pozwolił tylko na tyle. Z góry dziękuje za pomoc! :-)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...