Skocz do zawartości

Stawianie FTP i VPN na wykupionym VPS


CoUsT

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Jeśli chodzi o FTP, to udało mi się skonfigurować serwer, ale mogę się łączyć z nim tylko poprzez adres IP, a chciałbym przez domenę. Dostęp do plików jest, przywileje przyznane tylko na jedno konto - Administratora wraz z hasłem. Jest jakiś poradnik jak skutecznie konfigurować/stawiać FTP na serwerze?

Chcę też zrobić na serwerze VPN, prędkość ma 100Mb/s, a VPN mi się przyda, ale z tym całkowicie nie wiem jak. Niby skonfigurowałem go według jakiegoś poradnika w necie, ale jak chciałem połączyć urządzenie z tym serwerem, to cały czas było połączenie nieudane.

Serwer stoi na Windows Server 2008 R2. Jak są napisane poradniki na fixitpc lub gdzieś w necie (oczywiście proszę o te sprawdzone) to bardzo, bardzo proszę, żebyście poświęcili temu trochę czasu na wysłanie mi linków. Sam znalazłem dosyć sporo, ale w większości czynności opisywane w poradniku nie były takie same jakie ja mogłem/miałem wykonywać.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Mam coś takiego jak narzędzia administratora. Ale lista ta jest dosyć uboga w porównaniu do innych poradników (w niektórych piszą o wchodzeniu w rzeczy tutaj, których ja nie mam).

 

http://i.imgur.com/ddffdYx.png

 

Edit:

Pytali gdzie znaleźć to i dostawali odpowiedź: w Active Directory Users and Computers. Problem taki, że ja tego nie posiadam bądź jest gdzieś ukryte,

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...