Skocz do zawartości

Blue screen przy ładowaniu Windowsa - kod błedu 0x1000008e


Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie piszę z trybu awaryjnego.

 

Treść błędu z Podglądu zdarzeń:

 

Nastąpił ponowny rozruch komputera po operacji wykrywania błędów. Wyniki tej operacji były następujące: 0x1000008e (0xc0000005, 0x804dd9a5, 0xa6e15cec, 0x00000000). Zrzut zapisano w: C:\WINDOWS\Minidump\Mini061213-08.dmp.

Aby znaleźć więcej informacji, zobacz http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp w Centrum pomocy i obsługi technicznej.

 

Pierwszy raz blue screen się pojawił, kiedy po jakiejś aktualizacji XP uruchomiłam komputer ponownie. Wtedy po ekranie ładowania pojawił sie czarny pulpit z kursorem i zanim cokolwiek się zaladowało, wyskoczył blue screen. Komputer się zresetował i uruchamił ponownie, po czym znowu się resetuje - i tak móglby bez końca.

 

Co zrobiłam:

1. Ostatnia działająca konfiguracja - nic nie dalo

2. Przywracanie systemu z dzisiejszego poranka - bez zmian. Cofać dalej?

3. Przeskanowanie antywirem - znalazł jakiegoś trojana i nie podobało mu sie, że się jakiś program do LANu/Wireless uruchamia przy ładowaniu systemu, więc go wyłączył, trojana usunął/wyleczył. Nic to jednak nie zmieniło w sprawie mojego problemu.

4. Przeszperałam google, wklejając kod błędu i znalazłam odnośnik do strony supportu microsoftu. http://support.microsoft.com/kb/893239 Ich rozwiązaniem problemu było zainstalowanie SP3. Ściągnęłam, zainstalowałam, uruchomiłam ponownie - dalej to samo.

 

Czy mógłby ktoś pomóc zdiagnozować problem i go rozwiązać? Czy to problem z danymi czy ze sprzętem? Co powinnam zrobić, jakie programy ściągnąć, czym przeskanować komputer, żeby się czegokolwiek o problemie dowiedzieć?

 

Ogólnie jestem zrozpaczona, bo jakieś 3 tygodnie temu padł mi stary dobry laptop i musiałam kupić używany. Zanim zadzwonię do sprzedawcy, chcę sama się coś o problemie dowiedzieć, bo i tak nie wiem, czy mnie nie wyśmieje, jeśli go poproszę o pomoc w naprawie.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

A aktualizacji kolejnych nie robiłam, zaraz sprawdzę, czy coś się da jeszcze zainstalować.

 

Przepraszam za idiotyczne pytanie, ale jaki obrazek z Menadżera Urządzeń? A z tym minidumpem to tylko o plik txt chodzi?

 

Edit:

 

Aktualizacji przeprowadzic nie mogę, bo w Windows Update wyskakuje mi błąd 0x8007043C. Próbowałam na różne sposoby to naprawić, ale wychodzi po prostu na to, że problemem jest tryb awaryjny i juz zadnej aktualizacji nie zrobię w nim...

 

Chciałam ściągnąć Windows SDK, ale nie działa bez .Net Frameworka, a tego zainstalowac nie mogę - bo tryb awaryjny...

 

Wklejam screen z BlueScreenView v1.50:

 

http://imageshack.us/a/img208/393/41009951.jpg

 

Podświetla mi na różowo także jakieś pliki od antywira:

 

http://img850.imageshack.us/img850/5575/bs22n.jpg

 

 

Który ma takie właściwości:

 

http://img835.imageshack.us/img835/292/bs3y.jpg

 

EDIT2.

Odinstalowałam Kingsofta i komputer sie uruchomił :) Zainstalowałam AVG darmowego, na razie wszystko śmiga, ale jaką mam gwarancję, że i z AVG nie będzie tego samego? Pewnie żadnej. Boję się teraz aktualizacje windowsowskie instalować, bo nie wiem, czy to ich wina była, czy nie...

Odnośnik do komentarza

Przepraszam za idiotyczne pytanie, ale jaki obrazek z Menadżera Urządzeń?

 

Mój komputer - PPM - Właściwości - i tam znajdziesz. (Start - uruchom - devmgmt.msc - Enter)

Pokaż również obrazek z Zarządzania dyskami. (Start - Uruchom - diskmgmt.msc - Enter).

Dodatkowo obrazek ze SMART z softu CrystalDiskInfo - KLIK.

 

Boję się teraz aktualizacje windowsowskie instalować, bo nie wiem, czy to ich wina była, czy nie...

 

Instaluj w trybie normalnym.

Odnośnik do komentarza

Dysk jest w rozsypce. Najprawdopodobniej pada głowica:

01 - Częstotliwość pojawiania się błędów podczas odczytu RAW - 100 - 100 - 46 - 2B944  = 178500

05 - Ilość realokowanych sektorów - 100 - 100 - 24 - 7D000000000  = 8589934592000

C4 - Liczba remapowanych operacji - 100 - 100 - 0 - 1A960000  = 446038016

C8 - Ilość błędów zapisu - 100 - 100 - 60 - 80B = 2059

Odnośnik do komentarza

@gacek

05 - Ilość realokowanych sektorów - 100 - 100 - 24 - 7D000000000  = 8589934592000

 

To raczej błędna interpretacja bo tu nie ma tylu sektorów.

 

@Ktorakolwiek

 

Generalnie dysk przepracował już ponad 8000 godzin a to oznacza rok ciągłej pracy 24 godz/dobę.

Jeżeli chcesz zatrzymać tego lapka to dysk do wymiany.

Czy masz tam coś ważnego? Jeżeli tak to szybko rób kopie.

Dalsze działania - w zależności od odpowiedzi.

 

Zrób jeszcze testowo diagnostykę przy pomocy HWInfo - KLIK.

Pobierz, zainstaluj, uruchom i wybierz zakładkę Sensors. Zminimalizuj do Tray`a i używaj lapka około godziny.

Przełącz się na Sensors i pokaż cały obrazek - pewnie w dwóch częściach.

 

EDYTA

 

Pisaliśmy jednocześnie. Odpowiedz na to co wyżej.

Ale jeżeli zależy Ci głównie na wykonaniu pracy na tym lapku to obowiązkowo:

 

Uruchom cmd - wklep chkdsk C: /f /r + Enter i Restart. Uwaga na spacje.

Powinno nastąpić sprawdzanie dysku - nie klikaj niczego tylko czekaj na wykonanie (około godzinę).

Nastąpi ponowny restart i po odpaleniu systemu - Start - uruchom - eventvwr.msc - Enter.

Wyszukujesz zdarzenie 1001 (Winlogon) - chyba w aplikacje - klik na zdarzenie i pokaż zawartość dolnego okna.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

@wiesław531

Jedyne co mam ważnego i cennego to moja praca dyplomowa (w trakcie pisania) i opowiadania mojego chłopaka. Robimy kopie zapasowe, ale przyznam, że nie po każdej edycji. Teraz będę cały czas zapisywać na pendrivie i dla pewności gdzieś na serwerze. Reszta na dysku to jakies pierdoły, filmy, seriale, gry.

 

 Bardzo się zdziwiłam, że dysk się może popsuć od używania. Mój stary Fujitsu, który miał ponad 6 lat, przez ostatnie 4 lata chodził codziennie, a w końcu jak padł to od jakichs spięć na układzie zasilania, jak mi powiedziano. Możecie mi mniej więcej powiedzieć, co to wszystko oznacza? ;] Tzn. co się może stać? Któregoś dnia spokojnie będę sobie przeglądać internet i nagle wyskoczy jakiś błąd i więcej nie uruchomię komputera? Czy od zwykłego użytkowania nic sie nie stanie, ale może nie wytrzymać przy oglądaniu filmu albo grze jakiejś? Czego się spodziewać, na co byc przygotowanym?

 

Diagnostykę, Wiesławie531, zrobię jutro, akurat będę od rana siedzieć i pisać.

Odnośnik do komentarza

To są chyba jakieś jaja ;o Zrobiłam dzisiaj koło 10 tak jak kazałeś, komputer zrobił sprawdzanie dysku i po ponownym uruchomieniu zaglądam do podglądu zdarzeń - nie ma w Aplikacji żadnego rekordu z chkdsk, co więcej nie ma żadnych pozycji z dzisiejszego dnia. Ostatnie raporty w Aplikacji są sprzed dwóch dni, z 2013-06-13. W System są dzisiejsze raporty, ale nie ma nic związanego z chkdsk, żadnego winlogon ani numeru 1001. No i niestety nie widziałam, co sprawdzanie dysku znalazło, bo byłam w innym pokoju.

 

aplikacja: http://imageshack.us/a/img713/4968/sxa9.jpg

 

system: http://imageshack.us/a/img845/7342/mqd.jpg

Odnośnik do komentarza

Tak, zapytał się mnie, czy zaplanować sprawdzanie dysku przy kolejnym uruchomieniu komputera i dałam mu "t", po czym uruchomiłam ponownie. Nie olałam problemu, co jakis czas chodziłam i zaglądałam, co się dzieje, ale sam moment zakończenia mnie ominął i jak za którymś razem weszłam do pokoju, to już byl pulpit windowsa załadowany. Z pięć kroków chkdsk zrobił, na pewno był już przy sprawdzaniu wolnego miejsca.

 

Jak wklepię w uruchom podaną przez Ciebie komendę, pojawia mi się:

 

Typ systemu plików to NTFS.

Nie można zablokować bieżącego dysku.

 

Program CHKDSK nie może działać, ponieważ wolumin jest używany przez inny proces. Czy wolumin ten ma być sprawdzany przy następnym uruchomieniu komputera? (T/N)

 

Dam mu znowu 'T', może tym razem zadziała jak należy.

 

Edit:

No więc tak: wszystkie 5 etapów poszło bez żadnych problemów. Po zakończeniu sprawdzania, komputer uruchomił się ponownie i tuż przed zaladowaniem pulpitu pokazał mi się znowu ekran chkdsk z komunikatem "Wolumin jest wolny od błędów". W podglądzie zdarzeń w dalszym ciągu nie ma żadnych rekordów z chkdska.

 

Robić diagnostykę z tym HWInfo?

Odnośnik do komentarza

Jeżeli nie było błędów to ciesz się.

Zakładam, że temat na dziś to napisanie pracy. Rób kopię na penie, na dysku c, d . Utwórz tam dowolne katalogi i kopiuj pracę w każdym po zmianach.

W takiej sytuacji zawsze będzie możliwość przywrócenia pliku. Tylko teoretycznie dysk może wyzionąć ducha całkowicie.

 

Diagnostyka tylko w celu stwierdzenia stanu lapka i chęci jego posiadania.

Wiszą sprawy aktualizacji po SP3 ale to zależy od tego co wyżej.

Odnośnik do komentarza

@wiesław531

Najprawdopodobniej jest to błąd systemowego Kalkulatora, co nie zmienia faktu, że z dyskiem coś się dzieje. Poza tym nie zaufałbym już dyskom Fujitsu po wpadce z serią MPG.

 

EDIT:

Sprawdzałem na różnych kalkulatorach i sam przeliczyłem RAW w atrybucie 05 i wynik jest niezmienny: 8589934592000.

 

07D000000000 = 0*16^11 + 7*16^10 + 13*16^9 + 0*16^8 + 0*16^7 + 0*16^6 + 0*16^5 + 0*16^4 + 0*16^3 + 0*16^2 + 0*16^1 + 0*16^0 = 7696581394432 + 893353197568 = 8589934592000

LBA dysku 160 GB to ok 312 mln. Być może jest to przekłamanie lub uszkodzenie modułu SMART.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...