Skocz do zawartości

Komputer restartuje się po uruchomieniu


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Przepraszam, że piszę z takim opóźnieniem.

 

Udało mi się normalnie uruchomić system.

Od razu zauważyłem, że nie mogę włączyć Avasta. Jest ta ikonka na pasku zadań, ale nawet gdy chcę włączyć osłony nic się nie dzieje. Pojawiają się też błędy z przeglądarką dotyczące różnych plików w katalogu opery.

 

Logi z OTL:

OTL.Txt - http://wklej.org/id/413033/

Extras.Txt - http://wklej.org/id/413034/

 

Podczas skanowania GMER'em zrestartował się komputer, mimo tego, że nigdy wcześniej nie instalowałem programów do emulacji napędów.

 

Proszę o dalszą pomoc.

Odnośnik do komentarza

W logach nie widać nic co by wskazywało na infekcję, i nic nie wiadomo, aczkolwiek w ogóle nie sprawdzony system pod kątem rootkitów i OTL niczego nie może gwarantować.

 

Podczas skanowania GMER'em zrestartował się komputer, mimo tego, że nigdy wcześniej nie instalowałem programów do emulacji napędów.

 

Czy próbowałeś startować GMER z poziomu Trybu awaryjnego?

 

 

1. W Dzienniku zdarzeń widzę takie błędy:

 

Error - 2010-10-24 14:30:24 | Computer Name = DOM-1280DF2645E | Source = WinMgmt | ID = 5601

Description = Usługa WinMgmt nie może załadować plików repozytorium w katalogu windir\system32\wbem\repository.

Prawdopodobną przyczyną może być uszkodzenie plików repozytorium, ustawienia zabezpieczeń

dla tego katalogu, brak miejsca na dysku lub inne problemy z zasobami systemowymi,

takie jak brak pamięci. Jeśli ten błąd występuje przy każdym ponownym rozruchu komputera,

administrator tego komputera musi zatrzymać usługę WinMgmt, usunąć wszystkie pliki

i katalogi w tej lokalizacji, a następnie uruchomić ponownie usługę WinMgmt.

 

Error - 2010-10-24 14:30:24 | Computer Name = DOM-1280DF2645E | Source = WinMgmt | ID = 28

Description = Moduł WinMgmt nie może zainicjować części podstawowych. Powodem mogą

być: źle zainstalowana wersja modułu WinMgmt, awaria uaktualnienia repozytorium

modułu WinMgmt, za mało miejsca na dysku lub za mało pamięci.

 

Error - 2010-10-24 14:30:24 | Computer Name = DOM-1280DF2645E | Source = SecurityCenter | ID = 1802

Description = Usługa Centrum zabezpieczeń systemu Windows nie może ustanowić kwerend

zdarzeń z WMI, aby monitorować zaporę i program antywirusowy innej firmy.

 

Wyresetuj Repozytorium WMI. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

net stop winmgmt
RD /S /Q D:\WINDOWS\system32\wbem\Repository
net start winmgmt
pause

 

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz jako FIX.BAT > Uruchom ten plik

 

Error - 2010-10-24 22:58:37 | Computer Name = DOM-1280DF2645E | Source = Windows Update Agent | ID = 20

Description = Instalacja nie powiodła się: system Windows nie mógł zainstalować

następującej aktualizacji, ponieważ wystąpił błąd 0x80070570: Aktualizacja zabezpieczeń

systemu Windows XP (KB972270).

 

Jest i zbiór różnych błędów tego typu. Wyresetuj wszystkie komponenty Windows Update przy udziale narzędzia Fix it z artykułu: KB971058.

 

2. Skoro system się resetował, potrzebna analiza plików zrzutów pamięci. Punkt nr 5 z ogłoszenia: KLIK.

 

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Z Fix.bat wszystko wporządku. Operacja została zakończona.

 

Fix it: Ten skrypt Microsoft Fix It został przetworzony. Po restarcie komputera pojawił się komunikat, że system jest zagrożony, ponieważ oprogramowanie antywirusowe może być niezainstalowane.

 

Jakimś cudem skanowanie GMERem zakończyło się bez uruchamiania go w trybie awaryjnym.

 

Tutaj log:

http://wklej.org/id/413296/

 

Nie udało mi się zainstalować Debugging Tools for Windows z tego powodu:

bladn.png

 

Avast dalej nie działa.

Odnośnik do komentarza

Na szybko odpowiadam, bo muszę się stąd oddalić.

 

1. W logu z GMER brak podstaw do szukania infekcji.

 

2. Avast nie działa, może spróbuj go przeinstalować? Jakby był problem, tu firmowy deinstalator: Avast Uninstall Utility.

 

3. Komunikat mówi o braku zainstalowanego .NET Framework. Owszem, nie masz. Czyli: .NET Framework 3.5 SP1

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Najpierw próbowałem zająć się AVASTem. Odłączyłem internet, aby podczas reinstalacji żaden wirus nie wszedł do systemu. Odinstalowałem avasta, po czym zrestartowałem komputer. Zamiast ekranu wyboru użytkownika pojawił się błąd:

 

Błąd interfejsu użytkownika

Nie można załadować biblioteki DLL interfejsu logowania użytkownika GTGina.dll

Skontaktuj się z administratorem systemu, aby zamienić bibliotekę DLL lub odtworzyć jej oryginalną wersję.

 

Na dole miałem mini-okno "Uruchom ponownie". Kliknąłem, lecz system się nie zresetował, zresetowałem go ręcznie. Teraz zamiast ekranu logowania pojawił się czarny ekran z myszką. Myszką mogłem ruszać, jednak nic innego się nie stało. Ponownie zrestartowałem komputer. Pojawił się ekran logowania, zalogowałem się i pojawił się czarny BSOD:

 

(...)

 

Informacje techniczne:

 

*** STOP: 0x000000F4 (0x00000003, 0x826F68A8, 0x826F6A1C, 0x805F8146)

 

Rozpoczynanie zrzucania fizycznej pamięci.

Zrzut pamięci fizycznej został zakończony.

W sprawie dalszej pomocy skontaktuj się z administratorem systemu lub obsługi tech.

 

Po tym kolejny reset. Teraz podczas ładowania systemu (logo windows i pasek wczytujący) pojawił się inny czarny BSOD:

 

Pojawił się błąd i system Windows został zamknięty, aby zapobiec uszkodzeniu komputera.

 

BAD_POOL_CALLER

 

(...)

 

Informacje techniczne:

 

*** STOP: 0x000000C2 (0x00000007, 0x00000CD4, 0x20707249, 0x8278500C)

 

Przy kolejnym restarcie to samo.

Próba uruchomienia systemu w trybie awaryjnym zawiodła. Po wybraniu "tryb awaryjny" w dolnej części ekranu zaczęły pojawiać się jakieś linijki, po czym czarny ekran i zero reakcji systemu.

 

Co robić?

Odnośnik do komentarza

Te BSODy to może być nawet problem sprzętowy....

 

Błąd interfejsu użytkownika

Nie można załadować biblioteki DLL interfejsu logowania użytkownika GTGina.dll

Skontaktuj się z administratorem systemu, aby zamienić bibliotekę DLL lub odtworzyć jej oryginalną wersję.

 

Widziałam to w raporcie:

 

O20 - HKLM Winlogon: GinaDLL - (GTGina.dll) - D:\WINDOWS\System32\GTGina.dll (Gemtek)

 

Wpis jest OK, ale jeśli teraz sprawia problem, będziemy go edytować przywracając domyślne ustawienie Windows (brak GinaDll). W związku z tym, że nie możesz się dostać do systemu, pobierz i wypal płytę OTLPE. Wygeneruj wstępnie log z OTLPE i pokaż. Po otrzymaniu tego raportu dopasuję fiks, cześciowy, bo BSOD to może być coś gorszego.

 

 

Dalsze operacje prawdopodobnie wieczorem, bo dziś jest aktualizacja forum i wyłączam forum wkrótce.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Nagrałem OTLPE na płytę. Odpaliłem na niedziałającym komputerze. Wszystko szło dobrze do momentu kiedy pojawiło się to okno:

otlpe03_m.png

 

Obraz kilka razy pomrugał (raz czarny ekran, raz to co na obrazku) a potem znowu czarny BSOD:

 

A problem has been detected and Windows has been shut down to prevent damage to your computer.

 

DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

 

(...)

 

Technical information:

 

*** STOP: 0x000000D1 (0x00000000, 0x00000002, 0x00000000, 0x00000000)

 

@Edit: Uruchomiłem komputer, jednak dopiero za 4 restartem. We wcześniejszych pojawiał się ten czarny BSOD, który podawałem w ostatnim poście (nie tym który teraz edytuję). Pojawiały się także błędy z lsass.exe (aplikacja została niewłaściwie zainicjowana (0x00000005c)

 

@Edit2: Chciałem sformatować komputer. Podczas formatowania pojawił się komunikat:

 

Instalator nie mógł sformatować partycji. Dysk może być uszkodzony.

(...)

Musisz wybrać inną partycję dla systemu Windows XP. Wciśnij ENTER aby kontynuować.

 

Po naciśnięciu ENTER czarny BSOD:

(...)

BAD_POOL_CALLER

(...)

STOP: 0x000000C2 (0x00000007, 0x00000CD4, 0x006B0073, 0xE167FFF8)

 

Podczas próby zainstalowania systemu na drugim dysku ten sam komunikat: Dysk uszkodzony.

 

Co robić?

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...