Skocz do zawartości

Problem ze słuchawkami


Hajasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie wiedzieć dla czego ale przestał działać mikrofon w słuchawkach do skype.

Pierwsze moje podejrzenie to, że mikrofon padł. Sprawdziłem na innym sprzęcie i działa.

Ponownie podpiąłem do komputera i słuchawki działają a mikrofon nie.

W menedżerze urządzeń żaden sterownik nie świeci się na żółto lub czerwono.

Objaw jest taki, że jak we właściwościach dźwięki i urządzenia audio daje w zakładce głos

nagrywanie dźwięku, testowanie sprzętu to pojawia się taki komunikat

Ten sprzęt dźwiękowy nie może odtwarzać dźwięków.

Płyta główna to Asus P5P800 SE

Windows XP SP3

post-3086-0-40347600-1370689918_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

No takie rozwiązanie byłoby za proste.

post-3086-0-11391800-1370713198_thumb.jpg

 

Może coś z kartą graficzną a konkretnie za złącze odpowiadające za mikrofon.

Tylko nie wiem jak to sprawdzić.

 

Sprawdziłem jeszcze directx i podczas testu dźwięków pomimo, że wszystkie były słyszalne

i zatwierdzałem je TAK na końcu pojawił się komunikat:

wystąpił błąd w kroku 10 (drugorzędny bufor):HRESULT = 0x80004005 (Błąd rodzajowy)

Odnośnik do komentarza

Jeżeli nie masz wyciszonego to powinieneś usłyszeć swój głos w słuchawkach (bez uruchamiania jakichkolwiek aplikacji). Słyszysz? Wycisz go bo będzie przeszkadzało to w rozmowie przez skype. Poszperaj w SoundMAX'ie (szukaj ikony w trayu), nie mam tego softu to Ci nie pomogę, ale u mnie w realtek jest pokazane czy mikrofon jest w ogóle podłączony.

 

 

wystąpił błąd w kroku 10 (drugorzędny bufor):HRESULT = 0x80004005 (Błąd rodzajowy)

Bardziej obstawiałbym sterowniki. Idzie znaleźć że reinstalacja sterowników dźwięku eliminuje ten błąd o którym wspomniałeś (KLIK). Kto wie może problem z mikrofonem też ustąpi. Chodziło mi o screen z ustawień audio skypa. Mikrofon podpinasz do karty dźwiękowej, nie graficznej.
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...