Skocz do zawartości

Problem z kartą Wi-Fi


diox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z laptopem kolegi. Jest to Gateway, niestety nie znalazłem dokładnego modelu, pisze tylko M-Series. Jest tam Turion 64 X2 TL-60, 250 GB i 2 GB Ramu. Poprosił o przeinstalowanie systemu, przez instalowaniem był Windows XP, pierwotnie była tam Vista Home Premium, mam obraz, więc zainstalowałem. Nie mogłem znaleść sterowników, dlatego zacząłem od Wi-Fi. W laptopie jest karta Realtek RTL8187B, znalazłem do niej sterowniki, zainstalowałem, ale nie wykrywa sieci. Jest coś takiego:

 

post-9176-0-24138300-1370626284_thumb.jpg

 

Co trzeba zrobić, aby Wi-Fi działało? Nie mam pomysłu na to, dlatego proszę o pomoc.

 

Jeszcze jedno pytanie: obraz płyty który posiadam to pełna wersja instalacyjna Visty, ale jako producent wyświetla się Komputronik, obraz jest zrobiony z takiej płyty. Czy podczas aktywacji telefonicznej zostanie przyjęty klucz Visty na taki system? Komputer posiada klucz oraz Certyfikat Autentyczności na spodzie.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Z rejestracją nie powinno być problemu o ile Komputronik sprzedał wersję legalną ale to nie Twój problem.

 

Nie instaluj tego softu a tylko sterowniki, pobierz stąd - http://www.realtek.com/downloads/downloadsView.aspx?Langid=1&PNid=1&PFid=1&Level=6&Conn=5&DownTypeID=3&GetDown=false&Downloads=true#RTL8187B

wersję dla Windows 1181 / 2011/2/8,  następnie rozpakuj do X:\RTL8187B_Auto_Install_Program.zip\RTL8187B_Drv_XP_5.1162.0610.2009_Win7_62.1181.1105.2009_UI_1.00.0145.ALL.L\RTL8187B

Tam znajdziesz w podfolderach wersje dla różnych wersji Windows od XP do Win7, rozpakuj interesującą Cię wersję sterów na np. pulpit i zainstaluj je przez managera urządzeń. Sądząc po ilości postów jakie masz to nie powinno być raczej problemem dla Ciebie.

 

@ marcinkowski,

ja widzę wyłącz kartę

Odnośnik do komentarza

Jeśli WiFi na USB działa to czegoś nie rozumiem.

    Ten sam sterownik i karta? Czy całkiem coś innego.

Wi-Fi na USB to jakiś Sagem. To nie jest taki sam sterownik co od karty w laptopie.

.Czy na pewno model karty jest taki jak podałeś ?

Tak, sprawdziłem drugi raz, pisze na spodzie laptopa. Myślałem, że to od tego, że router był w trybie 802.11n only, przestawiłem na tryb g, ale dalej nie widzę rezultatu.

Nie mam pojęcia dlaczego nie działa, w BIOS-ie nie znalazłem nic ciekawego. Spróbuję jeszcze odpalić jakiegoś Linuxa na LiveUSB i zobaczę, czy będzie tak samo.

Odnośnik do komentarza

Oj, co na spodzie laptopa pisze... daj sobie spokuj.

U mnie pisze wiele i wiele nie pasuje bo modernizowałem to i owo, tak więc nie ma się co powoływać na naklejki.

 

Menadżer urządzeń / Karty sieciowe / karta WiFi / zakładka Szczegóły / Identyfikatory sprzętu - wkleić co w oknie pisze.

Odnośnik do komentarza

Oj, co na spodzie laptopa pisze... daj sobie spokuj.

U mnie pisze wiele i wiele nie pasuje bo modernizowałem to i owo, tak więc nie ma się co powoływać na naklejki.

Nie sądzę, aby kolega umiał zmieniać części w laptopie. Ale nie wiem, co działo się z tym laptopem w przeszłości.

 

Proszę, identyfikatory:

USB\VID_0BDA&PID_8189&REV_0200

USB\VID_0BDA&PID_8189

Odnośnik do komentarza

Sprawdziłem kartę Wi-Fi- jest to normalna karta na miniPCI, przełożyłem kartę do innego slotu, ale to nie dało żadnych rezultatów.

 

Może opcje w sterownikach coś podpowiedzą:

 

post-9176-0-81523300-1370679252_thumb.jpg

 

Odkryłem coś : karta w trybie Access Point normalnie łączy się z moim laptopem, można normalnie przesyłać pliki. Czyli karta działa, ale nie mogę się połączyć z routerem.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...