Skocz do zawartości

Ukash - totalnie zablokowany komputer


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jakas godzine temu komputer zostal zablokowany przez "policje". Mam windowsa 7 service pack 1 64 bit. Dziala jedynie tryb awaryjny z wierszem polecen. Po wejsciu w tryb normalny czy inny awaryjny komputer od razu sie restartuje. Gdzies na pendrive mam otl jednak nie wiem jak go uruchomic. Prosilbym o instrukcje co mam zrobic aby pozbyc sie tego robaka. Pisze z tel wiec nie ciezko mi wertowac cale forum w poszukiwaniu rozwiazania. Pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

By uruchomić OTL z pendrive:

 

- Podepnij pendrive z OTL do komputera.

- Start w Trybie awaryjnym z Wierszem polecenia.

- Wpisz komendę notepad i ENTER. W Notatniku z menu Plik > Otwórz > z boku klik w Komputer i sprawdź pod jaką literą widać pendrive.

- Wpisz komendę X:\OTL.exe (gdzie X to litera pendrive pobrana przez Notatnik) i ENTER. Wykonujesz skan OTL zgodnie z konfiguracją: KLIK.

- Prezentujesz wynikowe logi.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

1. Przygotuj w Notatniku plik o treści:

 

:Files
C:\Users\Ada\AppData\Roaming\skype.dat
C:\Users\Ada\AppData\Roaming\skype.ini
 
:Reg
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]
"Shell"=-
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik umieść na pendrive obok OTL.

 

2. Start w Trybie awaryjnym z Wierszem polecenia. Wklep komendę notepad i w Notatniku otwórz plik przygotowany w punkcie 1. Następnie wklep komendę uruchomienia OTL, w OTL w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej treść z Notatnika i klik w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart systemu.

 

3. System zostanie odblokowany, loguj się normalnie. Zrób nowy log OTL z opcji Skanuj (już bez Extras).

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Akcje wykonane. Kończymy:

 

1. W OTL uruchom Sprzątanie.

 

2. Wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

 

3. Odinstaluj starą Java i produkty Adobe (m.in. to luki są przyczyną infekcji), zaktualizuj resztę wyliczonych poniżej programów: KLIK. Wg raportu posiadasz następujące wersje:

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F83216017FF}" = Java™ 6 Update 23

"{AC76BA86-7AD7-1045-7B44-AA1000000001}" = Adobe Reader X (10.1.6) - Polish

"Adobe Shockwave Player" = Adobe Shockwave Player 11.6

"FileZilla Client" = FileZilla Client 3.3.0.1

"Mozilla Firefox 20.0.1 (x86 pl)" = Mozilla Firefox 20.0.1 (x86 pl)

"Mozilla Thunderbird (3.1.6)" = Mozilla Thunderbird (3.1.6)

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...