Skocz do zawartości

autoruns.exe - wysyp bledow


covo

Rekomendowane odpowiedzi

jeszcze jakis czas temu - bylo wszystko ok, dzisiaj w autoruns.exe taki widok (zolty kolor = brak pliku):

 

http://i.imgur.com/kvBihU8.jpg  (np. brak explorera.exe?? jak nie ma, skoro jest)

 


 

- i scrollujac dalej w autoruns spotyka sie tabun info o brakach plikow, powyzsze to tylko przyklady.

 

Oczywiscie posprawdzalem (ok 30 info o braku pliku, a zoltych info jest grubo ponad 30), ale pliki sa.

System dziala ok, w kazdym razie nic istotnego, jak do tej chwili, nie zauwazylem.

Jednakowoz cos daje sie zauwazyc, moze nie sa to dramatyczne objawy,ale sa...:

1.

np. cmd > chkdsk mowi, ze "Nazwa 'chkdsk' nie jest rozpoznawana jako polecenie wewnętrzne lub zewnętrzne...",

2.

pewien plik wsadowy, ktory notorycznie byl wykorzystywany do czyszczenia bufora drukowania - nie dziala, tzn. jest "mig", zero tradycyjnych komunikatow ktore byly widoczne dotad.

 

Co sie stalo? Jakis pmysl na reperacje?
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Objawy wskazują na uszkodzone Zmienne środowiskowe, określone ścieżki "skrótowe" nie mogą zostać znalezione.

 

1. Panel sterowania > System > Zaawansowane > Zmienne środowiskowe > w sekcji Zmienne systemu sprawdź czy widnieje zmienna Path równa:

 

%SystemRoot%\system32;%SystemRoot%;%SystemRoot%\System32\Wbem

 

Jeśli w ogóle jej nie ma, opcją Nowa... utwórz. Jeśli jest, ale punktuje inny ciąg, zedytuj.

 

2. Zresetuj system.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Nie rozumiem czego tyczy ten komentarz, czy Path niby wygląda już tak jak podane (1:1) i nic nie zmieniałeś?

 

Jak mówię, objawy nieznalezienia plików przy ich oczywistej obecności na dysku wskazuje na wadę Zmiennych. Uszkodzenie Zmiennych w skrócie objawia się: wpisanie polecenia chkdsk nie działa (nie znaleziono), ale wpisanie pełnej ścieżki C:\Windows\system32\chkdsk.exe już tak.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Path jest zmodyfikowane, są dodane wpisy innych aplikacji. Teoretycznie wygląda to OK, ale ja już rozwiązywałam temat, w którym mimo wszystko stanowiło to problem. A problem u Ciebie jest i silnie wskazuje na wadę Zmiennych. W Path zamień obecny ciąg ciągiem domyślnym, który wskazałam, zapisz zmiany i zresetuj system. I po tym zgłoś się tu z podsumowaniem czy są widzialne zmiany.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

przy zmienionej sciezce:

Path=%SystemRoot%\system32;%SystemRoot%;%SystemRoot%\system32\WBEM

 

- bez zmian, bledy, jak na poczatku.

 

Sluchaj, a moze... jakas usluga z "WBEM" powinna dzialac... W ogole jakas usluga zwiazana ze zm. srod. 

 

 

 

tak dla orientacji - zmienne systemu i uzytkownika wystepujace u mnie, moze czegos nie ma...

 

 

; User: ja
[HKEY_CURRENT_USER\Environment]
"TEMP"="E:\\SYSTEMOWE\\TEMP"
"TMP"="E:\\SYSTEMOWE\\TMP"

; System variables
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Environment]
"ComSpec"=hex(2):25,53,79,73,74,65,6D,52,6F,6F,74,25,5C,73,79,73,74,65,6D,33,32,5C,63,6D,64,2E,65,78,65,00
"devmgr_show_details"="1"
"devmgr_show_nonpresent_devices"="1"
"FP_NO_HOST_CHECK"="NO"
"NUMBER_OF_PROCESSORS"="4"
"OS"="Windows_NT"
"Path"="%SystemRoot%\\system32;%SystemRoot%;%SystemRoot%\\system32\\WBEM"
"PATHEXT"=".COM;.EXE;.BAT;.CMD;.VBS;.VBE;.JS;.JSE;.WSF;.WSH"
"PROCESSOR_ARCHITECTURE"="x86"
"PROCESSOR_IDENTIFIER"="x86 Family 6 Model 42 Stepping 7, GenuineIntel"
"PROCESSOR_LEVEL"="6"
"PROCESSOR_REVISION"="2a07"
"TEMP"="E:\\SYSTEMOWE\\TEMP"
"TMP"="E:\\SYSTEMOWE\\TMP"
"windir"=hex(2):25,53,79,73,74,65,6D,52,6F,6F,74,25,00

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...