Skocz do zawartości

Dość częsty "Brak odpowiedzi"


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie jestem zbyt dobry w tych tematach, ale spróbuj jak na razie ustabilizować system.

 

Sprawdź czy to nie jakiś wirus czy coś podobnego, do tego celu użyj program adwcleaner

Potem spróbuj pobrać program Eusing Free Registry Cleaner 3.3.1  zmienić na język polski i dać "skan" a po skanie "Napraw"

I spróbuj jeszcze ten program Malwarebytes Anti-Malware  w zakładce ustawienia >ustawienia skanera zaznacz PUP,PUM > pokazuj i zaznacz przy usuwaniu.

 

Może to pomóc, a może nie xD. Nie znam się za bardzo więc mnie nie hejtujcie ;P, staram się :D.

Ale wydaje mi się, że coś musiałeś dobrego wyłączyć w usługach...

Daj aktualne też zdjęcia wszystkich wyłączonych usług ;D 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Oj, przepraszam, faktycznie :)

 

Wg logów jest wszystko w bardzo dobrym stanie.

Dalej podejrzewamy winę sprzętu (przycinki na dwóch niezależnych systemach), wykluczam z automatu konflikt software, driver.

 

Jeśli masz podłączony jakiś zewnętrzny sprzęt (nawet pendrive) to go odłącz podczas sprawdzania czy system się przycina. Patrząc na to co napisałeś na początku to zacina Ci się podczas używania programów łączących się z siecią oraz z eksploratora Windows.

Proponuję sprawdzenie pamięci RAM w Memtest (test najlepiej na całą noc, 8h). Warto też dla testu podmienić kartę sieciową (pożycz od kogoś, czasem w sklepach komputerowych pożyczają). Daj znać jakie programy używasz, kiedy zacina się na Ubuntu :)

Odnośnik do komentarza

Skoro problem występuje na linuksie to dosyć wyraźny sygnał, że przyczyny szukamy w sprzęcie.

 

Pokaż dane z HWMonitor tak jak radzi wiesław w Hardware. To raczej nie ma nic wspólnego z pamięcią, ale dobrze by ją było sprawdzić. Użyj Memtest86, obowiązkowo pojedyńczo. Niech przejdzie 3x wszystkie testy.

 

I podaj markę zasilacza. Możesz sprawdzić też płytę główną czy nie ma żadnych kondensatorów spuchniętych czy wylanych.

Odnośnik do komentarza

Dlaczego "brak odpowiedzi" ?

Ja bym stawiał na duże obciążenie dysku (przynajmniej u mnie tak jest)

Wolna przestrzeń na dysku powinna być conajmniej 5% a dla szybszej reakcji 15% (Partycja 500 GB wolna przestrzeń 25 GB - 75 GB)  W moim przypadku pomaga....

 

Duża defragmentacja plików/ w tym dużo plików na dysku...

 

Miałem Kaspersky ale nie na długo bo faktycznie obciążenie było duże, wróciłem do ESET i jest dobrze.

 

Pomaga zwiększyć wydajność równiez zwiększenie miejsca na partycji systemowej... oraz wyłaczenie dodatków "upiększających" system oraz wyłaczenie AERO.

Odnośnik do komentarza

Założyłeś temat w W7 a system to W8 build 9200. Nie wiem jaka to wersja. Czy to już po aktualizacji do W8.1?

 

I generalnie czytając większość postów odnoszę wrażenie, że problem chyba jest związany z netem.

Spróbuj odłączyć sieć i korzystaj tylko z softu, który nie jest związany z netem. To tylko gdybanie.

 

Napięcia wydają się być poprawne. Pewne wyniki da pomiar miernikiem.

Odnośnik do komentarza

Ostatnia rzecz została i jestem pewny, że tu jest pies pogrzebany. Idąc za tokiem rozumowania mojego wirtualnego kolegi Mariusza aka Swiercm z elektrody, proszę Cię abyś zrobił 20 minutowy test w OCCT.

Masz za wysoką temperaturę.

http://ark.intel.com/pl/products/65693/intel-core-i3-3220-processor-3m-cache-3_30-ghz

Zrób testy.

Niby procek na screenie jest obciążony, ale jak długo - to już nie wiemy, dlatego pokatuj go dłużej - z 20 minut.

 

Edit:

Świerszcz, nie czepiaj się. Miernik to to samo co multimetr dla zwykłego śmiertelnika! ;)

Odnośnik do komentarza

Ostatnia rzecz została i jestem pewny, że tu jest pies pogrzebany. Idąc za tokiem rozumowania mojego wirtualnego kolegi Mariusza aka Swiercm z elektrody, proszę Cię abyś zrobił 20 minutowy test w OCCT.

Masz za wysoką temperaturę.

http://ark.intel.com/pl/products/65693/intel-core-i3-3220-processor-3m-cache-3_30-ghz

Zrób testy.

 

 

Witam serdecznie. Tylko jako Gość zawitałem.

Dokładnie. W Tle niech działa HWmonitor. Daj zrzut z HWmonitor po wykonaniu testu oraz zamieść wszystkie zrzuty ekranu, które zostały wygenerowane przez OCCT:CPU. 

Maksymalna temperatura pracy tego procesora to lekko ponad 65stC, a Ty w idle już masz prawie 60stC. Gwarantuję, że zamulenia masz spowodowane obniżeniem taktowania procesora wskutek zbyt wysokiej temperatury na rdzeniach. 

Odnośnik do komentarza

Napięcia wydają się być poprawne. Pewne wyniki da pomiar miernikiem.

Tylko multimetrem (miernikiem) mierzymy. 

Pomiary programowe możemy schować między bajki. Jeden na 100 przypadków mniej-więcej się zgadza. 

 

Dla pewności, najlepiej tego Fortrona pomierzyć na wtyku ATX. Głównie +12V, +3,3V, +5V, +5V SB i +5V PG 

+5V SB (VCCH) (fiolet+masa) mierzymy po podłączeniu do sieci zasilacza i zaraz po uruchomieniu, natomiast +5V PG (szary + masa) mierzymy zaraz po uruchomieniu PC. Resztę w trybach mieszanych idle+stress itd. 

Odnośnik do komentarza

Kiedy screen był robiony, to komputer był obciążony. Wtedy zwykle temperatura wynosi około 55 stopni a do 60 dochodzi bardzo rzadko. W IDLE jest zwykle w granicach 29 - 35 stopni. Winą nie jest internet jak się okazuje. Możliwe też, że problem jednak został rozwiązany, gdyż pewnego dnia zmieniłem z dyskiem i napędem DVD kable SATA oraz złącza i... Brak odpowiedzi w programach już praktyczne nie występuje. Trochę trudno uwierzyć że problem leżał w kablu, więc może problem inaczej się rozwiązał sam po drodze. Programy już się nie zawieszają, lecz np komputer znacznie zwalnia kiedy na Linuksie otworzę sporą ilość programów i pamięć RAM zajęte ma około 2,7 GB. Czasem też podczas gry np w Left For Dead 2 lub CoD MW 2 obraz i dźwięk na co najmniej 5 s się zatrzymuje.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...