Skocz do zawartości

Zablokowana usługa zadania diagnostyki i zapora


Rekomendowane odpowiedzi

Witam
 
Nie mam połączenia z internetem, stan poółączenia nieznany. Przy wybgraniu opcji diagnozuj i napraw - komunikat: nie można uruchomić diagnostyki sieci, ponieważ usługa Zasady diagnostki nie jest uruchomiona.

W menadżerze usług - stan nieuruchomiona, typ - uruchomienia - automatyczny. Przy próbie uruchomienia - błąd 5: Odmowa dostępu

Przy próbie połączenia z internetem w kreatorze połączeń błąd o następującej treści:
Identyfikator GUID składnika:
{7071ECA3-663B-A1FA-B97F3B917C55}
Plik składnika: [C:\Windows\system32\connect.dll]
Błą: (0x800706BA)<Niew można odnaleźć komunikatu o błędzie>.

Informacje dodatkowe:
Failed to detect Internet connectivity
 
Antywirusy nie wykazują infekcji.Nie działają usługi związane z siecią. Po próbie ich włączenia dostaję komunikat, że usługa została włączona ale musiała zostać zamknięta. 
 

Czy jest możliwość rozwiązania tego problemu bez reinstalacji systemu (być może wpisy w rejestrze są również uszkodzone) ?


Bardzo proszę o pomoc

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Proszę nie podbijaj tematu powtarzaniem tych samych pytań. Odpowiedź się pojawia, gdy ktoś ma czas i pomysł, by coś napisać. Post kasuję.

 

 

Nie mam połączenia z internetem, stan poółączenia nieznany. Przy wybgraniu opcji diagnozuj i napraw - komunikat: nie można uruchomić diagnostyki sieci, ponieważ usługa Zasady diagnostki nie jest uruchomiona.

W menadżerze usług - stan nieuruchomiona, typ - uruchomienia - automatyczny. Przy próbie uruchomienia - błąd 5: Odmowa dostępu

(...)
 
Nie działają usługi związane z siecią. Po próbie ich włączenia dostaję komunikat, że usługa została włączona ale musiała zostać zamknięta.

 
Odmowa dostępu do tej usługi nie rokuje dobrze. Wszystkie przypadki z takim typem błędu, które były na forum, niestety nie były ograniczone tylko do uszkodzenia uprawnień tej usługi, tzn. wszystkie uprawnienia w gałęzi SYSTEM były zresetowane. Jeden z owych strasznych przykładów: KLIK. Jeśli tu jest taki typ usterki, ręczna naprawa jest bardzo czasochłonna / kosztowna. Zapytam od razu: czy masz punkt Przywracania systemu datowany na czas sprzed wystąpienia problemu?
 
Podaj pełny rejestr do wglądu w celu orientacji jak wielkie uszkodzenia tu zaistniały. Zrób kopię rejestru za pomocą RegBack, z kopii wybierz plik SYSTEM, zapakuj do ZIP i shostuj gdzieś podając tu link.


.

Odnośnik do komentarza

Proszę używaj opcji Edytuj, gdy nikt jeszcze nie odpisał, zamiast post pod postem. Posty sklejam. Tamten temat poleciał już do kosza. Duplikaty są tu zabronione, a pobyt tematu w dziale diagnostyki infekcji niezasadny. To usterka systemu a nie infekcja. Mówię wyraźnie o co chodzi z błędem, jakie dane masz dostarczyć. Logi z OTL / GMER tu w niczym nie pomogą, to już nie ten obszar ingerencji. I jeśli diagnostyka bezpośrednia rejestru wykaże to o czym mówię, jest to bardzo żmudne do naprawy i nie spodziewaj się, że rozwiązanie szybko otrzymasz. Przygotowanie takiego pliku resetującego wszystkie uprawnienia to katorga.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Niestety to jest ta usterka. Masowa degradacja uprawnień w SYSTEM, brak specjalnych kont usługowych w uprawnieniach ogromnej liczby kluczy. Wyjątkiem są klucze Zapory, tam konta systemowe ocalały, ale podejrzewam, że to jest wynik jakiś prób ratowania się i napraw na własną rękę (nie używałeś aby czegoś w rodzaju ServicesRepair firmy ESET?), bo to byłoby dziwne, że wszystko zresetowane z wyjątkiem tego charakterystycznego układu. Problem z siecią i zaporą to kropla w morzu. Odtworzenie wszystkiego 1:1 jest bardzo pracochłonne (optymistyczny wariant to kilka godzin pracy w ciągu) i nie mogę w tym momencie udostępnić pliku resetującego. Jeśli masz siłę woli zaczekać na plik naprawczy ...

 

 

PS. ZIP czy RAR, to nieistotne, chodziło ogólnie o zapakowanie pliku, użyłam słowa "ZIP" mając na myśli spakowanie.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Dziekuję za zainteresowanie i chęć pomocy

Rzeczywiscie korzystałem z jakiegoś programu firmy ESET ale nazwy w tym momencie nie pamiętam.

Mam świadomość, po przeczytaniu podobnych tematów na forum, że przygotowanie pliku naprawczego wymaga sporo pracy i jest czasochłonne. Nie jest dla mnie problemem poczekać jeszcze nawet kilka dni, bo jestem juz i tak prawie tydzień bez internetu w laptopie, więc nie robi mi to większej różnicy. Ważne, że w końcu znalazłem kogoś, kto będzie potrafił mi pomóc i za to dziękuje :)

Tak więc będę czekał

 

I co z tym plikiem naprawczym?

Odnośnik do komentarza

sowa27, w związku z tym, że ja nie mam kiedy tego pliku zrobić w najbliższym czasie, zastosuj "brudny reset", który pozwoli ożywić funkcje, byś miał internet do czasu, gdy zrobię w końcu precyzyjny plik resetujący. Tzn. tymczasowo wyasygnuj uprawnienia dla grupy "Wszyscy" (to powinno objąć specjalne konta usługowe). Dlaczego jest to "brudne": to nie są oryginalne uprawnienia i są zbyt szerokie (nie wszystkie klucze powinny być tak "otwarte").

 

1. Start > w polu szukania wpisz regedit > z prawokliku Uruchom jako Administrator > po kolei kliknij prawym na te klucze:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\WPA

 

Dla każdego z nich z menu kontekstowego wybierz opcję Uprawnienia > Zaawansowane > karta Uprawnienia i tu:

- Zaznacz "Zastąp wszystkie uprawnienia obiektów podrzędnych..."

- Klik w Dodaj, wpisz grupę Wszyscy i OK. Pojawi się nowe okno, w którym ma być wybrane "Ten klucz i podklucze". W tabelce Zezwól zaznacz Pełna kontrola.

 

2. Zresetuj system.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

U mnie jest opcja zamień wszystkie istniejące uprawnienia dziedziczne do wszystkich obiektów zależnych na uprawnienia dziedziczne z tego obiektu i to zaznaczyłem. W przypadku trzech z tych czterech kluczy, których uprawnienia zmieniałem pojawił się komunikat, źe nie można zastowac do wszystkich podkluczy.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...