Skocz do zawartości

Spowolnienie pracy laptopa/problem z Firefoxem i tworzeniem nowych folderów(etc.)


Kanoer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, parę dni temu odnotowałem znaczne spowolnienie pracy mojego laptopa, zaczynające się od jego uruchomienia, które wydłużyło się ponad 2-krotnie. Ponadto, gdy tylko załaduję w przeglądarce Firefox strony typu youtube, po ok 10-15 minutach następuje "zwiększone zużycie zasobów komputera" przez Firefoxa właśnie i tylko poprzez zamknięcie procesu w menadżerze zadań jestem w stanie poprawić działanie przeglądarki, jednak czasem muszę uruchomić ponownie komputer. Ponadto po pewnym czasie od uruchomienia komputera, opcja tworzenia nowych folderów, skrótów itp staje się niedostępna - muszę uruchomić lapka od nowa(nie następuje to za każdym razem, tak w 70% przypadków). Poza skanowaniem Avastem nic nie robiłem, natomiast ok tydzieńi przed wystąpieniem problemu usuwałem Adware, jednak nie pamiętam jakim programem dokładnie. Problem o tyle dla mnie dziwny, że mój laptop ma "świeży" system - niewiele ponad pół roku, staram się go zbytnio nie zaśmiecać i w miarę regularnie czyścić i skanować, a tu bardzo nagła zmiana wydajności na gorsze... Załączam raporty OTL, extras oraz GMER

Extras.Txt

GMER.txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat przenoszę do działu Windows 7. Oznak infekcji brak.

 

Poza skanowaniem Avastem nic nie robiłem, natomiast ok tydzień przed wystąpieniem problemu usuwałem Adware, jednak nie pamiętam jakim programem dokładnie.

 

Prawdopodobnie wtedy użyłeś AdwCleaner. W raporcie są charakterystyczne ślady (wyzerowane domyślne wyszukiwarki Internet Explorer). Z drugiej strony, na dysku pozostał ten folder adware, który program powinien usunąć:

C:\Users\Kuba\AppData\Roaming\OpenCandy

Przez SHIFT+DEL dokasuj.

 

parę dni temu odnotowałem znaczne spowolnienie pracy mojego laptopa, zaczynające się od jego uruchomienia, które wydłużyło się ponad 2-krotnie. Ponadto, gdy tylko załaduję w przeglądarce Firefox strony typu youtube, po ok 10-15 minutach następuje "zwiększone zużycie zasobów komputera" przez Firefoxa właśnie i tylko poprzez zamknięcie procesu w menadżerze zadań jestem w stanie poprawić działanie przeglądarki, jednak czasem muszę uruchomić ponownie komputer. Ponadto po pewnym czasie od uruchomienia komputera, opcja tworzenia nowych folderów, skrótów itp staje się niedostępna - muszę uruchomić lapka od nowa(nie następuje to za każdym razem, tak w 70% przypadków).

 

O co chodzi z tą opcją tworzenia nowych folderów, na czym polega brak jej dostępności (zanik opcji czy opcja nie działa)? W kwestii spowolnienia startu do sprawdzenia standardowe procedury:

1. Zachowanie systemu w stadium czystego rozruchu: KB929135.

2. Zachowanie systemu po usunięciu Avast.

3. Przy braku rezultatów dostarcz materiały tego rodzaju: KLIK.

 

Problem o tyle dla mnie dziwny, że mój laptop ma "świeży" system - niewiele ponad pół roku


Czy system jest legalny? W Dzienniku zdarzeń młóci błąd aktywacji:

Error - 2013-05-11 05:21:08 | Computer Name = Kuba-Komputer | Source = Winlogon | ID = 4103
Description = Aktywacja licencji systemu Windows nie powiodła się. Błąd 0x80070005.



.
Odnośnik do komentarza

Folder OpenCandy usunięty. Z tworzeniem nowych folderów poprzez "prawoklik" chodzi o to, że w momencie nasunięcia strzałki myszki na opcję "nowy" i dalej "folder" laptop się zawiesza, po czym gdy się odwiesza, znika mi całe okno "prawokliku"> ponowienie nic nie daje, muszę uruchomić system od nowa. Natomiast zauważyłem, że po czystym rozruchu wszystko śmiga, specjalnie poczekałem chwilkę i problem z menu prawokliku także nie występuje(avast ciągle zainstalowany). Mam takie podejrzenie, że program STEAM zamula mi system - tak kiedyś miałem na WIN XP. W kwestii systemu - nielegalny.

Odnośnik do komentarza

Natomiast zauważyłem, że po czystym rozruchu wszystko śmiga, specjalnie poczekałem chwilkę i problem z menu prawokliku także nie występuje(avast ciągle zainstalowany). Mam takie podejrzenie, że program STEAM zamula mi system - tak kiedyś miałem na WIN XP.

 

Czysty rozruch obejmuje także część Avasta (wpis startu i usługę):

 

 

 

========== Services (SafeList) ==========

 

SRV:64bit: - [2013-03-07 01:32:44 | 000,045,248 | ---- | M] (AVAST Software) [Auto | Running] -- C:\Program Files\AVAST Software\Avast\AvastSvc.exe -- (avast! Antivirus)

 

========== Standard Registry (SafeList) ==========

 

O4 - HKLM..\Run: [avast] C:\Program Files\AVAST Software\Avast\avastUI.exe (AVAST Software)

 

 

 

 

Skoro czysty rozruch pomaga, to teraz zacznij się "cofać", czyli włącz w msconfig grupę wpisów tego samego producenta i restart systemu. Czynność powtarzasz do momentu, gdy wytypujesz który wpis po włączeniu przywraca problemy.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...