Skocz do zawartości

windows 7/vista brak pliku bootmgr


jakub12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Nie wiem czy jest to 7 czy Vista, bo to nie moj komputer, ale wydaje mi sie, ze to nie ma znaczenia. Pobralem Windows RE, wklepalem w cmd bootrec.exe /Fixboot bootrec.exe /FixMbr i bootrec.exe /RebuildBCD i nadal pojawia sie blad. W ogole po wklepaniu bootrec.exe /ScanOs wyswietla mi, ze nie zidentyfikowano zaintalowanego Windowsa (Total identified windows installations: 0 ). Tzn, ze go nie ma? Jakies sugestie? Z gory dzieki.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Witam.

 

Nie wiem czy jest to 7 czy Vista, bo to nie moj komputer, ale wydaje mi sie, ze to nie ma znaczenia. Pobralem Windows RE, wklepalem w cmd bootrec.exe /Fixboot bootrec.exe /FixMbr i bootrec.exe /RebuildBCD i nadal pojawia sie blad. W ogole po wklepaniu bootrec.exe /ScanOs wyswietla mi, ze nie zidentyfikowano zaintalowanego Windowsa (Total identified windows installations: 0 ). Tzn, ze go nie ma? Jakies sugestie? Z gory dzieki.

 

A próbowałeś opcji : Narzędzie do naprawy systemu podczas uruchamiania ?

 

Czasami komenda bootrec /scanos oraz bootrec /rebuildbcd wskazuje 0 ale opcja Narzędzie do naprawy systemu podczas uruchamiania pomaga :)

 

generalnie powinno Ci pomóc Narzędzie do naprawy systemu podczas uruchamiania lub wiersz polecen: bootrec /fixboot

 

jeśli jednak dalej będziesz miał ten komunikat brak pliku bootmgr to daj znać.

 

Nie wiem czy nie ma znaczenia czy to 7 czy vista

Odnośnik do komentarza

tak probowalem, tam gdzie powinien byc system to jest puste miejsce, nie pomaga, jakis blad sie pojawial podczas uruchomienia tego narzedzia.

 

Spróbuj jeszcze raz jak wyskoczy błąd to tam masz taką opcje pokaż szczegóły diagnostyki czy jakoś tak, oblukaj co tam pisze, na samym końcu powinno pisać coś Ciekawego tzn dlaczego się nie chce to wykonać.

 

 

Może spróbuj coś takiego, sprawdz za pomocą płyty jakiejś live cd co masz na partycji systemowej, musisz mieć pogląd do plików ukrytych, zobacz czy masz plik bootmgr.exe jak nie to go skopiuj i wklej tam bezpośrednio na partycje systemową.

 

sprawdz czy na tej płycie windows RE masz plik bootsect.exe w folderze Boot , jak bedziesz miał to ok jak nie to skombinuj z płyty vista/seven

 

odpalasz wiersz poleceń i wpisujesz

 

w przypadku jak masz ten plik bootsect.exe na płycie windows RE

cd /d x:\boot\

gdzie x to litera napedu

 

w przypadku jak sobie go skombinujesz skądś indziej i masz na partycji to

cd d/ x:\

gdzie x to partycja na którym bedzie ten plik

 

później wpisz

 

bootsect /nt60 x: /mbr /force

gdzie x to litera partycji systemowej

 

później

bootrec /rebuildbcd

T

 

lub Narzedzie do naprawy podczas rozruchu

 

daj znać co wyszło.

Odnośnik do komentarza

Już ci to Rafale przekazywałem ale powtórzę jeszcze raz, bootmgr.exe jest plikiem używanym tylko przy botowaniu sieciowym z PXE, standardowy loader systemowy nie posiada rozszerzenia.

A koledze @jakub12 proponuję zainteresować się zestawem WinPE do celów diagnostyczno naprawczych ze szczególnym wskazaniem skryptu act.vbs.

Oczywiście skrypt przed użyciem musisz dostosować do swojego układu partycji.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza

tak probowalem, tam gdzie powinien byc system to jest puste miejsce, nie pomaga, jakis blad sie pojawial podczas uruchomienia tego narzedzia.

A wogóle to ta płyta recovery widzi jakiekolwiek dyski czy partycje? W skrajnym przypadku błąd ten też może oznaczać pad dysku że jest nawet niewidoczny w BIOSie.Jeśli nie wiesz jak jest z twoim dyskiem to proponuję wejść do BIOSa i sprawdzić czy na kontrolerach IDE jest dysk...

Edytowane przez picasso
16.02.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi autora. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...