Skocz do zawartości

Nieudana modyfikacja rejestru i utrata dostępu do sieci - błąd usług


DebaGTX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

System - Windows 7.

Chcąc założyć temat z logami do sprawdzenia (ostatnio miałem jakiegoś syfa, ale poradziłem z nim sobie, logi miały być do rutynowej kontroli) usunąłem oprogramowanie emulujące napędy i dokonałem modyfikacji klucza HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\ - i tutaj właśnie zaczyna się mój nowy problem, klucz ten zmodyfikowałem "tak świetnie", że co prawda usunąłem wpis "sptd" lecz system nie chciał się wyłączyć (ciągły napis "zamykanie systemu"), musiałem przytrzymać przycisk "power" na obudowanie. Po ponownym uruchomieniu okazało się, że utraciłem dostęp do sieci: "Uruchomienie usługi zależności lub grupy nie powiodło się", próbując ręcznie uruchomić usługę "Usługi listy sieci" wyskakuje błąd 1068. Pomoże mi ktoś naprawić to co zepsułem?

 

Dodaje log z FSS, ponieważ w innym tamacie z podobym problemem był on potrzebny. Innych logów nie daje bo myślę, że nie są w tym przypadku potrzebne.

FSS.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Powinieneś od razu dostarczyć standardowe logi (OTL + GMER).

 

Po ponownym uruchomieniu okazało się, że utraciłem dostęp do sieci: "Uruchomienie usługi zależności lub grupy nie powiodło się", próbując ręcznie uruchomić usługę "Usługi listy sieci" wyskakuje błąd 1068. Pomoże mi ktoś naprawić to co zepsułem?

 

W FSS stoi niemożność uruchomienia usługi DHCP:

 

Internet Services:
============
Dhcp Service is not running. Checking service configuration:
The start type of Dhcp service is OK.
The ImagePath of Dhcp service is OK.
The ServiceDll of Dhcp service is OK.

 

Usługa ma dobrze ustawioną wartość Start, nasuwa się, że problemem są naruszone właśnie uprawnienia (sam wskazujesz to jako trop). Wejdź do services.msc, wyszukaj usługę DHCP i spróbuj uruchomić. Podaj błąd który Ci się pokazuje. Jeśli będzie to Odmowa dostępu, od razu proponuję cofnąć system Przywracaniem systemu wstecz. Z treści wynika, że ruszyłeś cały górny klucz Services, a nie podklucz sptd (tylko on miał by zresetowany). To oznacza bardzo szerokie potencjalne szkody we wszystkich kluczach podrzędnych i brak uprawnień DHCP to kropla w morzu.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Log z GMER zrobiłeś przy czynnym sterowniku SPTD, by uniknąć problemów z uprawnieniami, czym namąciłeś uprzednio, wystarczyło tylko ruszyć sterownik dedykowanym deinstalatorem i już nie grzebać w rejestrze. Ale zostawmy to już. Nie objaśniłeś dostatecznie wątku "ostatnio miałem jakiegoś syfa". Cóż to był za syf? W podanych tu raportach nie ma oznak infekcji, więc temat przenoszę do działu Windows. Widzę, że zamachnąłeś się ComboFixem. Odinstaluj go w poprawny sposób. Klawisz z flagą Windows + R i w polu Uruchom wklej komendę:

C:\Users\Deba\Desktop\ComboFix.exe /uninstall

Przez SHIFT+DEL skasuj folder C:\Windows\erdnt. Odinstaluj USBFix. Dodatkowo, użyłeś w nim opcji immunizacyjnej, gdyż na wszystkich dyskach są falsyfikaty folderowe:

O32 - AutoRun File - [2013-04-24 21:12:03 | 000,000,000 | R--D | M] - C:\Autorun.inf -- [ NTFS ]
O32 - AutoRun File - [2013-04-24 21:12:03 | 000,000,000 | R--D | M] - D:\Autorun.inf -- [ NTFS ]
O32 - AutoRun File - [2013-04-24 21:12:03 | 000,000,000 | R--D | M] - E:\Autorun.inf -- [ NTFS ]
O32 - AutoRun File - [2013-04-24 21:12:05 | 000,000,000 | R--D | M] - Z:\Autorun.inf -- [ NTFS ]


Tworzenie takich obiektów ma skutki uboczne na Windows 7: KLIK. Odkręć to.

 

Od dłuższego czasu mam problem z uruchamianiem systemu, trwa ono zbyt długo jak na sprzęt jakim dysponuje.

 

Z raportów OTL nic ciekawego nie wynika, a błędy w Dzienniku zapewne częściowo nieaktualne po odkręceniu stanu Przywracaniem. Zastosuj się do tego artykułu mgrzeg: KLIK.



.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...