Skocz do zawartości

qvo6 - strona startowa


Rekomendowane odpowiedzi

Mój problem to strona startowa hxxp://www.qvo6.com w oknie przeglądarki. Malware został znaleziony i usunięty przez Avirę, ale nie przyniosło to żadnego efektu. Zauważyłem, że problem dotyczy tylko przypiętej do paska przeglądarki Firefox. Usunięcie wpisów w rejestrze nic nie pomogło. Po uruchomienieniu z paska qvo6 dalej pojawia się jako dodatkowa zakładka.

Tego programu nie ma w dodatkach ani nie widnieje na liście możliwych do odinstalowania. Jedynie firewall go widzi - eSafe Security Control 1.0.0.2359 (jeżeli to jest to).

 

 

Niestety nie udało mi się przeprowadzić pełnego skanowania programem GMER.

 

Udało mi się go uruchomić dopiero za którymś razem. Przy wstępnym skanie pojawia się komunikat:

C:\Windows\system32\config\system: Proces nie może uzyskać dostępu do pliku, ponieważ jest on używany przez inny proces.

 

A podczas pełnego skanowania:

C:\Windows\system32\config\system: Proces nie może uzyskać dostępu do pliku, ponieważ jest on używany przez inny proces.

C\Users\Piotr-pc\ntuser.dat: Proces nie może uzyskać dostępu do pliku, ponieważ jest on używany przez inny proces.

 

W pliku tekstowym wszystko, co udało mi się zebrać. Wyłączenia antywirusa, firewalla i tryb awaryjny nie przyniosły efektu.

 

Dodatkowe informacje:

- nieszczęśliwy posiadacz Windows 8

- system 64-bit

- brak wirtualnego napędu

 

EDIT:

Zainstalowałem Adwcleaner i usunąłem to, co wykrył. Do postu dodałem logi z niego oraz nowe z OTL. Czy wszystko jest już w porządku? Sam do końca nie jestem pewien, czy system chodzi tak jak wcześniej.

OTL.Txt

Extras.Txt

GMER.txt

AdwCleanerS2.txt

OTL2.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Skracam liczbę logów. Extras tylko jeden potrzebny (brak zmian), AdwCleaner tylko z usuwania istotny (szukanie to replika wyników). Wygląda na to, że AdwCleaner poradził sobie. Drobne końcowe uwagi:

1. AdwCleaner wymazał domyślne wyszukiwarki IE. Popraw. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"

[-HKEY_USERS\S-1-5-18\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]

[-HKEY_USERS\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]

[-HKEY_USERS\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Mozilla\Thunderbird\Extensions]
"msktbird@mcafee.com"=-


Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz jako FIX.REG

Kliknij prawym na plik i z menu wybierz opcję Scal. Potwierdź import do rejestru.

2. W AdwCleaner uruchom Odinstaluj, w OTL uruchom Sprzątanie, przez SHIFT+DEL skasuj podane niżej foldery:

C:\Stinger_Quarantine
C:\Program Files (x86)\stinger
C:\Users\Piotr-pc\AppData\Local\Google
C:\Users\Piotr-pc\AppData\Roaming\eDownload


3. Odinstaluj zbędne aplikacje: Spybot - Search & Destroy (skaner przestarzały) + ASUS WebStorage (problematyczny firmowy dysk wirtualny, może produkować błędy explorer.exe).

4. Wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

 

Sam do końca nie jestem pewien, czy system chodzi tak jak wcześniej.

 
To adware miało minimalną skalę ingerencji (tylko preferencje Firefox). Jeśli odczuwasz jakiś dyskomfort w pracy Windows, nie ma to nic wspólnego z tą "infekcją".


.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...