Skocz do zawartości

"Policyjny" - awaryjny nie działa, livecd też, niebieski ekran


Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w tytule żaden tryb awaryjny nie działa, po włączeniu pojawia się ekran śmierci STOP:0x0000007b(0xF78DA528, 0xc0000034, 0x00000000, 0x00000000). Po paru godzinach udręki w końcu uruchomiłem LiveCD OTLPE z USB pokazuje się ekran ładowania XP ale potem znowu mam blue screna STOP:

0x0000007b(0xF789E524, 0xc0000034, 0x00000000, 0x00000000). Co robić?

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Da się, nie testowałem, ale spróbuj tego:

 

1. Pobierz WinRE ( na końcu tego posta otwórz spoiler i wciśnij w Windows 7 Recovery Disc 32-Bit (x86) i 64-bit (x64), następnie wybierz płytę Windows 7 32-Bit (x86) Dysk naprawy PL / Recovery Disc EN i pobierz. Jeśli trzeba to wypakuj plik, powinien być jeden plik z rozszerzeniem .ISO .

 

2. Pobierz Windows 7 USB/DVD Download Tool i zainstaluj. Przygotuj pustego pendriva i uruchom program, postępuj zgodnie z poleceniami. Kiedy program skończy pracę, skopiuj FRST na pendriva.

 

3. Zabootuj komputer z pendriva i postępuj zgodnie z tym poradnikiem.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

@ Vir00zamam

 

Tryb środowiska WinRE odpaliłeś z Płytki czy poprzez bootowania windowsa (F8)? 

czy jest mozliwosc dostania się do pen driva za pomocą polecenia
,,cd H:\"? jeśli tak to wpisz potem ,,DIR" a później wpisz nazwę tego pliku frst.exe
Oczywiście plik frst.exe musi znajdować się na pendrive byś mógł z niego skorzystać.

Odnośnik do komentarza

Do autora: czy sprawdziłeś pod którą literą jest pendrive i czy dobrze wpisałeś polecenie uruchamiania FRST ? Jeśli dobrze umieściłeś narzędzie na pendrivie, w Wierszu polecenia wpisz: notepad, następnie wejdź w Plik > Otwórz > Komputer, szukasz swojego pendriva, menu Pliki typu zmień na Wszystkie pliki, wciśnij prawym na FRST i Otwórz . Dalej robisz jak w poradniku i dostarczasz tutaj plik FRST.txt .

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

veswanniek
 

Tryb środowiska WinRE odpaliłeś z Płytki czy poprzez bootowania windowsa (F8)?


Tu wchodzi w grę tylko płyta/pendrive, przecież ma system XP. WinRE pod F8 to jest cecha nowych systemów (Windows 7, ewentualnie Vista).


Vir00zamam
 

przed tym jest X:\windows\system32> którego nie da się zlikwidować


To normalne, linia komend otwiera się na bieżącej ścieżce, a tą jest tu zawartość nagranego pendrive. Zmianę ścieżki robi się komendą cd "inna ścieżka", ale:
 

PS. Ale na penie nie ma w ogóle pliku frst.exe


O ile dobrze to sprawdziłeś (w jaki sposób?): skoro na pendrive nie ma w ogóle pliku FRST.exe, to musisz to po prostu dograć na pendrive.

 

Poza tym, komendą powinno być X:\FRST.exe a nie inne litery. Tu litera X jest wspólna dla WinRE i FRST, bo nagrany jest jeden pendrive ze wszystkim. Przecież wg instrukcji diox jest robiony pendrive z WinRE i dogrywany nań FRST.




.

Odnośnik do komentarza

Problem jak by się sam rozwiązał. Przed chwilą uruchomiłem komputer normalnie ale z odłączonym kablem sieciowym, pojawił się znajomy biały ekran, więc klikłem na power na obudowie jak zwykle zresztą w tej sytuacji. O dziwo system się nie wyłączył ale biały ekran znikł. Uruchomiłem  

Malwarebytes Anti-Malware który znalazł dwa trojany Agent i "Agent (coś tam)" które zresztą kiedyś już usuwałem. Zaktualizowałem Malwera i jeszcze raz zacząłem skanować ale zawiesił mi cały system i tak 3 razy z rzędu, za 4 przerwałem skanowanie jak znalazł kolejne zagrożenie czyli podszywającego się pod policję trojana ransom.rre. Malwere go usunął ale wraz zawiesza system przy skanowaniu. Aha i widzę że mam czas przestawiony na 2h do przodu. To chyba było bu na tyle. Tak czy inaczej dziękuje za pomoc. 

 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...