Skocz do zawartości

Długie uruchamianie systemu - znowu


diox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Znowu mam problem z długo uruchamiającym się komputerem, tym samym co tutaj: KLIK . Nie dość, że system długo się uruchamia, to przez kilkadziesiąt sekund nie można nic zrobić na pulpicie. Podaję logi z OTL ( OTL + Extras), WPT( tutaj zwiększyłem jakiś parametr, nie pamiętam nazwy z 180 do 300 sekund, mam nadzieję, że to nie wpłynie na log) .

Z góry dzięki za pomoc.

 

.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

A ja liczyłem na to, że to Ty będziesz mi pomagał przy analizach, a nie ja Tobie :)

 

1. Jakieś update'y z Windows Update instalują się - przed kolejnymi analizami dokończ je. (usługa svchost 1020)

2. Avast

3. NokiaSuite

4. ArcSoft ACDaemon

 

Strasznie długo startują i wystartować nie mogą usługi powiązane z VMware (VMUSBArbService) - przyjrzyj się temu bliżej - może warto odłączyć montowanie urządzeń USB w maszynach wirtualnych i w ogóle przełączyć tę usługę na manual?

 

Niestety decyzję o tym co usunąć, co zostawić musisz podjąć samodzielnie :) Ja bym zaczął od softu Nokii, ArcSoft, zmiany w vmware, potem windows update i być może po wszystkim testowe odinstalowanie Avasta. Potem kolejny log (z dodatkowym -prepSystem, bo na pewno prefetcher się nieco rozjedzie).

 

m.g.

Odnośnik do komentarza

Więc tak:

1. Jakieś update'y z Windows Update instalują się - przed kolejnymi analizami dokończ je. (usługa svchost 1020)

Tutaj będzie problem, mam obecnie łącze 64 Kbit/s, a do pobrania jest kilkaset MB aktualizacji, czy mógłbym wyłączyć usługę Windows Update?

2. Avast

Nie mam obecnie jego instalki, ale kiedy on był to system uruchamiał się szybko, tak jak w poprzednim temacie.

3. NokiaSuite

Odinstalowane.

4. ArcSoft ACDaemon

Wyłączyłem tą usługę w services.msc, wiem, że ta usługa jest od mojego tunera DVB-T, ale nie wiem za co odpowiada.

VMUSBArbService

Też wyłączyłem.

 

Log podam najwcześniej jutro, ale mam pytanie:

Potem kolejny log (z dodatkowym -prepSystem, bo na pewno prefetcher się nieco rozjedzie).

Jakie polecenie mam wpisać w Wiersz polecenia?

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...