Skocz do zawartości

Nagłe skoki zużycia procesora


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio w losowych momentach, zazwyczja podczas granie w jakąs grę, zaczęły gwałtownie spadać mi fps, np. w jedenj z grze z 40-60 do 8-10 lub w innej z 98-100 do rownież 8-10.  NA początku nie szukałem przyczyny w procesorze gdyż w żadnym wypadki nie miałem dużego żuzycia procesora w żadnym z procesów. Zauważylem związek z procesorem dzięki programowi Mem Turbo II którego czasami używac, gdyż kiedy spadły mi FPS, szybko zminimalizowałem grę, odpaliłem go i chciałem sprawdzić ilość wolnej pamięci RAM. Program pokazuje rownież "CPU USAGE" i było tam wlaśnie 99-100%. Podczas pisania tego posta, gdy maksymalizuje program, skacze od 3% do 50% a po chwili zostaje na 3%-6% i co jakiś czas dochodzi do 18%. Kilka dni temu, gdy zdażył się taki skok, skanowałem Malware Anti-Bytes, jedank nic nie wykrył.

AMD Athlon 64 x2 4000+

GeForce 8500 GT 512 albo 256, nie jestem pewien, każdy program podaje co innego

1GB

XP z SP3 32BIT

(Słaby sprzęt)

 

Zamieszczam logi OTL:

OTL: http://pastebin.com/YyzTW9wm

EXTRAS: http://pastebin.com/VKCTzj8A

 

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat założyłeś w dziale diagnostyki infekcji, a brakuje obowiązkowego raportu z GMER, choć pamiętam, że były z nim problemy w którymś Twoim poprzednim temacie. Póki co, w raportach OTL oznak infekcji brak i temat przerzucam do działu Windows.

 

Na początek to zacznij od prostego odchudzenia systemu z procesów:

 

1. Optymalizacja RAM do kosza. Takie programy mogą mieć wręcz przeciwne (czyli negatywne) skutki. Do wglądu artykuł: KLIK. Pozbądź się MemTurbo (wygląda na świeżą instalację = pliki tworzone 24 kwietnia), który zresztą uruchamia się dwa razy. Deinstalacja tym bardziej zasadna, gdyż to jakiś straszny archaizm, proces ma sygnaturę z roku 2000 (!):

 

========== Processes (SafeList) ==========

 

PRC - [2000-09-17 12:48:54 | 000,222,208 | ---- | M] (SharewareOnline.com, Inc.) -- C:\Program Files\Silicon Prairie Software\MemTurbo\memturbo.exe

 

O4 - Startup: C:\Documents and Settings\All Users\Menu Start\Programy\Autostart\MemTurbo.lnk = C:\Program Files\Silicon Prairie Software\MemTurbo\memturbo.exe (SharewareOnline.com, Inc.)

O4 - Startup: C:\Documents and Settings\Przemek\Menu Start\Programy\Autostart\MemTurbo.lnk = C:\Program Files\Silicon Prairie Software\MemTurbo\memturbo.exe (SharewareOnline.com, Inc.)

 

[2013-04-24 11:16:58 | 000,000,839 | ---- | C] () -- C:\Documents and Settings\Przemek\Menu Start\Programy\Autostart\MemTurbo.lnk

[2013-04-24 11:16:35 | 000,000,841 | ---- | C] () -- C:\Documents and Settings\All Users\Menu Start\Programy\Autostart\MemTurbo.lnk

[2013-04-24 11:16:35 | 000,000,807 | ---- | C] () -- C:\Documents and Settings\All Users\Menu Start\Programy\MemTurbo.lnk

 

Po jego deinstalacji zresetuj system.

 

2. Powyłączaj niekrytyczne procesy. Uruchom Autoruns i przeprowadź poniżej wyliczone akcje. Po ich wykonaniu też zresetuj system.

 

---- w karcie Services odznacz:

 

SRV - [2013-04-12 16:26:35 | 000,115,608 | ---- | M] (Mozilla Foundation) [On_Demand | Stopped] -- C:\Program Files\Mozilla Maintenance Service\maintenanceservice.exe -- (MozillaMaintenance)

SRV - [2013-04-04 05:32:53 | 000,181,664 | ---- | M] (Oracle Corporation) [Auto | Running] -- C:\Program Files\Java\jre7\bin\jqs.exe -- (JavaQuickStarterService)

SRV - [2013-03-20 13:26:20 | 000,258,776 | ---- | M] (Adobe Systems Incorporated) [On_Demand | Stopped] -- C:\WINDOWS\system32\Macromed\Flash\FlashPlayerUpdateService.exe -- (AdobeFlashPlayerUpdateSvc)

SRV - [2013-01-08 13:55:20 | 000,161,536 | R--- | M] (Skype Technologies) [Auto | Stopped] -- C:\Program Files\Skype\Updater\Updater.exe -- (SkypeUpdate)

SRV - [2012-12-03 17:40:50 | 001,259,880 | ---- | M] (NVIDIA Corporation) [Auto | Running] -- C:\Program Files\NVIDIA Corporation\NVIDIA Update Core\daemonu.exe -- (nvUpdatusService)

SRV - [2012-08-21 17:12:24 | 000,018,360 | ---- | M] (Overwolf Ltd) [On_Demand | Stopped] -- C:\Program Files\Overwolf\OverwolfUpdater.exe -- (OverwolfUpdaterService)

SRV - [2010-02-19 14:37:14 | 000,517,096 | ---- | M] (Adobe Systems Incorporated) [On_Demand | Stopped] -- C:\Program Files\Common Files\Adobe\SwitchBoard\SwitchBoard.exe -- (SwitchBoard)

SRV - [2007-03-03 14:48:28 | 000,067,056 | ---- | M] (Ulead Systems, Inc.) [Auto | Running] -- C:\Program Files\Common Files\Ulead Systems\DVD\ULCDRSvr.exe -- (UleadBurningHelper)

 

---- w karcie Logon odznacz:

 

O4 - HKLM..\Run: [GB_UPDATE] E:\Program Files\Razer\Razer Game Booster\AutoUpdate.exe/AUTORUN File not found

O4 - HKLM..\Run: [APSDaemon] C:\Program Files\Common Files\Apple\Apple Application Support\APSDaemon.exe (Apple Inc.)

O4 - HKCU..\Run: [ChomikBox] C:\Program Files\ChomikBox\chomikbox.exe ( )

O4 - HKCU..\Run: [Clownfish] File not found

O4 - HKCU..\Run: [DAEMON Tools Lite] G:\Program Files\DAEMON Tools Lite\DTLite.exe (DT Soft Ltd)

O4 - HKCU..\Run: [OscarX7Mouse5Mode] C:\Program Files\OscarX7Editor5Mode\OscarX7Editor5Mode\OscarEditor.exe ()

O4 - HKCU..\Run: [Pando Media Booster] C:\Program Files\Pando Networks\Media Booster\PMB.exe ()

O4 - HKCU..\Run: [uTorrent] C:\Program Files\uTorrent\uTorrent.exe (BitTorrent, Inc.)

 

Nie podaję MemTurbo, oba jego wpisy powinny zniknąć już po punkcie 1, ale na wszelki wypadek sprawdź w Autoruns czy na pewno deinstalacja była skuteczna.

 

3. Jeśli nadal będzie problem, uwagę zaczynają skupiać programy zabezpieczające, czyli MBAM z czynnym rezydentem + SandBoxie.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

1. Co do MemTUrbo to to zauważyłem rownież w logu OTL i zainstalowałem nową wersję, która byla z tego roku, ale oczywiscie juz ja odinstalowalem.
2. Wszystko zrobione. Byl mem turbo ale usunalem calkowicie jego wpis.

3. MBAM oraz SANBOXIE na ogol mam wylaczone, chyba ze uslugi, ktora w sumie wystepuja w procesach.

 

Wybacz, zapomnialem.

GMER: http://pastebin.com/6BKmwEsQ

 

 

P.S dlaczego na forum nie widze niektorych grafik na forum, np. avatarow?

 

@edit

spadek wystąpil - z tego co zauważylem proces aplikacji dostal 80-90 CPU

Spróbuję odinstalować sandboxie i zobaczymy czy bedą spadki.

- po odinstalowaniu sandboxie póki co wszystko działa dobrze, przynajmniej grając około 45 minut nie było żadnego spadku

 

p.s Da sie jakoś ogarnąc szybko ilość folderów i skrótów w "Wszystkie programy >" bo już brakuje mi miejsca?

 

@edit2

Po raz kolejny pojawił się spadek FPS i wzrost CPU.

Odinstalowałem też póki co MBAM'a, a teraz czekam na informacje na temat logow GMER. Pozdrawiam.

Kolejnym problemem, choc nie pamietam czy nie wystepowal wczesniej - na karcie graficzenj mam 90+ *C

 

@edit3

Wyczyscilem wiatrak i hula :P

Czekam na opinie o logach gmer w takim razie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...