Skocz do zawartości

'gra'.exe stopped working - pomocy


Tasak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Niedawno temu zakupiłem nowy komputer aby przesiąść się z mojego starego biednego grata. Zakup nie powiem bo udany i w dość przystępnej cenie a zawiera:

 

Płyte główną: Gigabyte Z77-D3H

Processor: Intel Core i5 3450

RAM: 16GB (4 x 4GB)

Karta Graficzna: NVIDIA GeForce GTX 560 Ti (1GB)

Zasilacz: CiT ATX 750W

OS: Win 7 Professional 32-bit

 

No i na takowym sprzęcie miałem nadzieje pograć w takie zacne tytuły jak Battlefield 3. Niestety, zazwyczaj po ok. 20-30 minutach gry wyskakiwał komunikat o tym, że program 'bf3.exe przestał działać'. Kolejne próby włączenia limitowały czas gry do kilku sekund. Chciałem więc znaleść inny tytuł w który bym mógł pograć spokojnie. I tym razem sie zawiodłem bo ani Planetside 2 ani Arma2 (DayZ mod) nie chodziły poprawnie i borykałem się z tym całym wyrzucaniem do pulpitu aż do teraz kiedy to już wszytkie mozłiwe fix'y i solucje i inne pierdoły próbowałem przerobić.

 

Co w takim razie zrobiłem aby naprawić błąd z którym się borykam?

1)Wymieniłem karte z komputera brata (u niego wszystko smiga pieknie) RADEONA HD78xx jak dobrze pamiętam. BEZ SUKCESU

2)Sprawdzałem pojedzyńczo kości RAM'u czy nie są walnięte. BEZ SUKCESU

3)Różnego rodzaju zmienianie ustawień w 'cmd' (proponowane na forach BF3). BEZ SUKCESU

4)Przesiadka na Win 7 64 bit. BEZ SUKCESU

5)Zmienianie ustawień graficznych, aktualizowanie sterowników itp. BEZ SUKCESU

6)Czyszczenie tymczasowych plików itp. BEZ SUKCESU

7)Aktualizowanie gier itp. BEZ SUKCESU

8)Sprawdzanie temperatur, wyniki nie były jakoś ponad norme i nie przekraczały średnich temperatur czyli ok. 50 stopni itp. BEZ SUKCESU

 

Chyba tyle z tych fix'ów. Cała lista to w większości moje pomysły a ekspertem w dziedzinie diagnostyki nie jestem niestety dlatego licze na waszą pomoc drodzy użytkownicy. Pytajcie, sprawdzajcie i doradzajcie bardzo Was proszę o pomoc bo może nie jestem maniakiem gier ale jak zapewne każdy lubi czasem z kolegami/koleżankami sie rozluźnić przy rundce jakieś gry.

 

Z góry dzieki wielkie za pomoc :D

Tasak

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Szyna w tym procesorze jest prawidłowa, zawsze wynosi 100 MHz i jest praktycznie nieruszalna, nie wnikając w szczegóły: KLIK - trzeci i czwarty akapit .

 

No i na takowym sprzęcie miałem nadzieje pograć w takie zacne tytuły jak Battlefield 3. Niestety, zazwyczaj po ok. 20-30 minutach gry wyskakiwał komunikat o tym, że program 'bf3.exe przestał działać'.

Gry są legalne?

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Post zedytowany, dzięki diox

 

Zasilacz iT ATX 750 W...nie jest jakimś orłem (przynajmniej mi się tak wydaje) ale czy to możliwe aby to była wina zasilacza?

Bardziej prawdopodobne by było jakby mi się komputer wyłączał lub coś w tym stylu...a tu chodzi chyba tylko o przeciążenia jakiegoś typu w grach online typu właśnie bf3 czy inne...

Może to wina karty sieciowej?

Odnośnik do komentarza

Najprawdopodobniej to jest ten http://pl.farnell.com/cit/psucit750ub/do-zasilacza-atx-750w-czarny-cit/dp/1889790

 

A co do gier to tak...nie zauważyłem aby mi sie jakiś singielek wyłączał...nie gram też zbyt długo aby sprawdzić ale napewno po 30 minutach sie nie wyłącza.

Przykładowo ostatnio grałem w ostatniego Tomb Raider'a i śmigało wszystko ładnie płynnie na full detalach...

BF3, Planetside2 i inne tego typu nawet na minimalnych nie wytrzymywały 30 minut

Odnośnik do komentarza

Oki doki...to jest dość nie spodziewane co sie mi przytrafiło przed sekundą...dostałem Blue Screen'a :/

 

Jego treść to:

 

Check to be sure you have adequate disk space. If a driver is identified in the Stop message, disable the driver or check with the manufacturer for driver updates. Try changing video adapters.

 

Check with your vendor for any BIOS updates. Disable BIOS memory options such as caching or shadowing. If you need to use Safe Mode to remove or disable cmponentes, restart your computer, press F8 to select Advanced Startup options, and then select Safe Mode.

 

Ciekawi mnie ten pierwszy komunikat o disk space, nie bardzo rozumiem o jakie mu miejsce na dysku chodzi. To samo w sumie tyczy sie BIOS'a. Nigdy nie grzebałem tam i nie chciałbym czegoś schrzanić ;)

 

Co wy o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...