Skocz do zawartości

Proces hosta dla systemu windows zatrzymano działanie i zamknięto


Loonger

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !
Dziś grając w grę  wyłączył mi się dźwięk pisząc "Proces hosta dla systemu windows zatrzymano działanie i zamknięto ". Nie zwróciłem uwagi i udało mi się włączyć dźwięk jednak po pewnym czasie problem znowu się pojawił tyle że tym razem nie dało się włączyć dźwięku , w raporcie dxdiag pisze że nie można go wykonać bo jest problem z Windows Audio... AVG nic nie wykrywa. Nie mogę też uruchomić Windows Defender (ale to chyba dlatego że wyłączyłem go w usługach)  Komputer zwolnił dlatego podejrzewam infekcję.  Od czasu skanu zainstalowałem kilka programów, zktualizowałem Flasha i wgrałem 3 updaty windowsa. Dziś wieczorem zamierzam też przeskanować malware antimalware (poprzednim razem przez program nie mogłem włączyć windowsa i trzeba go było usuwać w tybie awaryjnym ale wtedy program ściągnąłem z internetu a dziś mam chyba płytę z tym programem.)  Wcześniej everest nie pokazywał komponentów mojego komputera okienko po przeniesieniu folderu np z kosza lub innego folderu zostawało na pulpicie mimo przeniesienia. Wydaje mi się że to wina uruchomienia skanu AVG i skanu OTL i dlatego wtedy wystąpiły te problemy z everestm i przenoszeniem ale pewności nie mam.

Czy od instalacji tych updatów i instalacji programów logi mogły się zmienić ? Bo jeśli tak to mogę zrobić nowe i dodać w załączniku wieczorem ?

 

Logi wcześniej umieściłem na stronie wklej.to ponieważ nie mam dostęu do zainfekowanego komputera (dopiero dziś wieczorem) dlatego podaję link do logów z wklej.to :

OTL: http://wklej.to/9qHmt

Extras: http://wklej.to/u0SV4

 

Proszę o pomoc.

 


 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Brak oznak infekcji i moim zdaniem tu raczej nie ma co szukać w tym kierunku. Ale nie dodałeś obowiązkowego raportu z GMER. Temat pewnie przeniosę do innego działu. Doczyść sobie tylko drobne szczątki adware, ale to nie ma związku z głównym problemem. W spoilerze instrukcje.

 

 



1. Wyczyść Firefox: menu Pomoc > Informacje dla pomocy technicznej > Zresetuj program Firefox.

2. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

:OTL
IE - HKCU\..\SearchScopes\{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}: "URL" = http://search.v9.com/web/?q=%7BsearchTerms%7D
IE - HKCU\..\SearchScopes\{0ECDF796-C2DC-4d79-A620-CCE0C0A66CC9}: "URL" = http://www.delta-search.com/?q=%7BsearchTerms%7D&affID=119828&babsrc=SP_ss&mntrId=98a0714100000000000020cf30c18c98
IE - HKCU\..\SearchScopes\{33BB0A4E-99AF-4226-BDF6-49120163DE86}: "URL" = http://search.v9.com/web/?q=%7BsearchTerms%7D
O2 - BHO: (no name) - {95B7759C-8C7F-4BF1-B163-73684A933233} - No CLSID value found.
O3 - HKLM\..\Toolbar: (no name) - {95B7759C-8C7F-4BF1-B163-73684A933233} - No CLSID value found.
[2013-03-01 17:55:40 | 000,006,484 | ---- | M] () -- C:\Program Files\mozilla firefox\searchplugins\babylon.xml
[2013-01-24 10:12:20 | 000,000,402 | ---- | M] () -- C:\Program Files\mozilla firefox\searchplugins\v9.xml
[2013-03-01 17:55:23 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Users\Jakub\AppData\Roaming\Babylon
[2012-07-23 12:27:01 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Users\Jakub\AppData\Roaming\DriverCure
[2012-07-23 12:27:00 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Users\Jakub\AppData\Roaming\ParetoLogic
SRV - [2012-12-25 09:23:19 | 000,527,232 | ---- | M] (Sysinternals - www.sysinternals.com) [On_Demand | Stopped] -- C:\Users\Jakub\AppData\Local\Temp\CRHH.exe -- (CRHH)
SRV - [2012-12-25 09:18:13 | 000,371,584 | ---- | M] (Sysinternals - www.sysinternals.com) [On_Demand | Stopped] -- C:\Users\Jakub\AppData\Local\Temp\FY.exe -- (FY)

:Reg
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main]
"Default_Page_URL"=-
"Start Page"="about:blank"
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main]
"Default_Page_URL"=-
"Start Page"="about:blank"
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Search]

:Commands
[emptytemp]


Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.


Klik w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart.

3. Uruchom AdwCleaner i zastosuj Usuń. Na dysku C powstanie log z usuwania.

4. Zrób nowy log OTL z opcji Skanuj (już bez Extras). I zaległy GMER.

 

 



 

Dziś grając w grę  wyłączył mi się dźwięk pisząc "Proces hosta dla systemu windows zatrzymano działanie i zamknięto ".

 
To występuje tylko podczas grania w gry? Uruchom Dziennik zdarzeń, wyszukaj ten błąd i przeklej tu jego szczegóły.
 
 

Nie mogę też uruchomić Windows Defender (ale to chyba dlatego że wyłączyłem go w usługach)

 

Usługa nie jest wyłączona tylko na Ręcznym:
 

SRV - [2008-01-18 23:38:26 | 000,272,952 | ---- | M] (Microsoft Corporation) [On_Demand | Stopped] -- C:\Program Files\Windows Defender\MpSvc.dll -- (WinDefend)

 
W tle działa antywirus AVG 2013. Obecnie chyba większość antywirusów ma mechanizm powodujący deaktywację systemowego Windows Defender.
 
 
.
Odnośnik do komentarza

Problem nie  występował tylko w grach ale też także podczas oglądania filmu na yt i nawet podczas gdy nic nie robiłem w pulpicie . Otóż problem już nie występuje (przynajmniej na razie) i chyba pomogła instalacja łatki Flasha.

 

To jest w Raportach i rozwiązywaniach problemu:

 

Opis

System Windows pomyślnie zainstalował oprogramowanie sterownika urządzenia, ale oprogramowanie sterownika napotkało problem przy próbie uruchomienia. Kod problemu: 37.

 

Sygnatura problemu

Nazwa zdarzenia problemu:    PnPDeviceProblemCode

Architektura:    x86

Identyfikator sprzętu:    HDAUDIO\FUNC_01&VEN_1002&DEV_AA01&SUBSYS_00AA0100&REV_1002

Identyfikator GUID klasy instalatora:    {4d36e96c-e325-11ce-bfc1-08002be10318}

Kod problemu PnP:    00000025

Nazwa sterownika:    AtihdLH3.sys

Wersja sterownika:    6.58.0.6606

 

 

Data sterownika:    02-23-2012

Wersja systemu operacyjnego:    6.0.6002.2.2.0.768.3

Identyfikator ustawień regionalnych:    1045

 

Pliki pomagające opisać problem

DMIDDD0.tmp.log.xml

LOGDE3E.tmp

oem16.inf

 

Wyświetl tymczasową kopię tych plików

Ostrzeżenie: Jeśli problem został spowodowany przez wirusa lub inne zagrożenie zabezpieczeń, otwarcie kopii tych plików może zakłócić działanie komputera.

 

 

W podglądzie zdarzeń nic nie znalazłem na temat mojego problemu .

 

Logi dodane.

aswMBR.txt

AdwCleanerS1.txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza

Nie prosiłam o log z aswMBR (bardzo wąski skan) tylko z GMER. Ale zostaw to już. Temat przenoszę do działu Windows, jako że charakter tematu nie wykazuje ingerencji infekcji. Dokończ czyszczenie. W spoilerze instrukcje.


1. Załaduj drobne poprawki. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

:Reg
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{6A1806CD-94D4-4689-BA73-E35EA1EA9990}]
[-HKEY_USERS\S-1-5-18\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
[-HKEY_USERS\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
[-HKEY_USERS\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]


Klik w Wykonaj skrypt. Tym razem nie będzie restartu.

2. Usuń narzędzia: w AdwCleaner uruchom Odinstaluj, w OTL uruchom Sprzątanie.

3. Wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.


 

To jest w Raportach i rozwiązywaniach problemu

 
Nie widać tu daty, nie wiadomo kiedy wystąpił problem. Błąd zresztą nie wygląda na aktualny, w raporcie OTL widać ten sterownik w stanie Uruchomiono:

DRV - [2011-03-30 20:46:24 | 000,097,808 | ---- | M] (Advanced Micro Devices) [Kernel | On_Demand | Running] -- C:\Windows\System32\drivers\AtihdLH3.sys -- (AtiHDAudioService)


Poza tym, problem zasadniczy wygląda na rozwiązany:
 

Otóż problem już nie występuje (przynajmniej na razie) i chyba pomogła instalacja łatki Flasha.

 
Dodatkowo: Silverlight do aktualizacji (lub całkowitej deinstalacji, jeśli nie używany), a przy okazji i Java. Wersje widziane w systemie:

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]
""{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F83217011FF}" = Java 7 Update 11
"{89F4137D-6C26-4A84-BDB8-2E5A4BB71E00}" = Microsoft Silverlight

FF - HKLM\Software\MozillaPlugins\@Microsoft.com/NpCtrl,version=1.0: c:\Program Files\Microsoft Silverlight\5.0.61118.0\npctrl.dll ( Microsoft Corporation)




.
Odnośnik do komentarza

Po pierwsze: na pewno folder jest, a opcja uwidaczniająca to "Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego" a nie "Pokaż ukryte pliki i foldery". Po drugie: folder Cię nie interesuje, jego się nie czyści ręcznie, masz wykonać wyłączenie + ponowne włączenie Ochrony dysku zgodnie z obrazkiem, co automatycznie wyczyści foldery.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Mówisz o punkcie ręcznym (stworzonym z nadzieją, że zawsze będzie dostępny) czy automatycznym? Ogólnie Przywracanie systemu jest istotną funkcją ratunkową na systemach Vista i wyżej, dostępną nawet jeśli system nie startuje (WinRE). Najlepiej zostawić włączone. Ochrona będzie produkować automatycznie punkty w określonych sytuacjach. Ręczne tworzenie punktów długo nie pociągnie, w rozumieniu dostępności stale tego samego, punkty są nadpisywane w określonych odstępach, gdyż magazyn na dysku jest limitowany.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...