Skocz do zawartości

Uszkodzony MBR Windows 7


ayla

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Uszkodziłam sobie MBR. Tak pokasowałam nieotrzebne wpisy, że teraz nie mam tam żadnego. Jestem pewna, że dodałam wpis o win7, ale chyba EasyBCD nie zapisał tego poprawnie, bo system nie startuje. Czarny ekran i info, że Windows failed to start...". Nie posiadam dysku instalacyjnego przy sobie, ani żadnego recovery/repair dysku. Nawet kupić tego nie mogę nijak, albo mam zaćmienie, bo szukam w Microsofcie i szukam i wychodzi na to, że nie sprzedają samych narzędzi naprawczych. Nikoniecznie chciałabym kupować cały system.

Z ukrytej partycji mogę oczywiście przywrócić komputer do ustawień fabrycznych, ale to nie wchodzi w rachubę.

 

Mam jedną wolną partycję i dysk instalacyjny XP SP2 i tak pomyślałam, że może go zainstaluję i jakoś spod niego dodam ten wpis o win7, tyle, że to strasznie dużo pracy, ze sterownikami i resztą.

Czy istnieją może jakieś live narzędzia do naprawiania MBR? Nie wiem, może ja szukać nie umiem, ale google mi znajduje same jakieś suity naprawcze po kilkadziesiąt dolców (to już wolę całą windę kupić...). Kiedyś była taka maszyna naprawcza do Visty - najpierw free, później za 10$ - w Microsofcie, ale za Chiny nie mogę znaleźc u nich ani tego, ani tożsamego narzędzia dla win7. Może są jakieś Linuxy magiczne, spod których mogłabym ten wpis jakoś dodać? Dysponuję netbookiem na mincie bez CDromu, internetem, pendive'ami, dyskami zewnętrznymi, drugim kompem z MacOSem i CDromem.

 

Pomocy!

 

Edit: Znalazłam coś takiego: http://systemdiscs.com/ i wygląda na to, że to jest narzędzie, którego potrzebuję, ale może istnieją jakieś darmowe alternatywy?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Dzięki chłopaki!

 

Hiren's BootCD to ogromniasty kombolot, właśnie się nagrywa.

 

Program Partition Wizard Belfegora całkiem fajny bo lekki, ale niestety nie dał rady. Możliwe, że coś jest bardziej popsute niż sądziłąm. Po uzyciu opcji Rebuild MBR po 1% wyskakuje, że gotowe - oczywiście system dalej nie startuje. Użycie obcji "fix boot.ini" zwraca komunikat, że na bootowalnej partycji nie ma boot.ini...

Odnośnik do komentarza

Aj, Belfegorze, ja chyba naprawdę mam dziś zaćmienie umysłu... Naprawiłam. Weszłam jeszcze raz do Twojego narzędzia i tak patrzę i patrzę na te partycje... ta z systemem była nieaktywna... uczyniłam ją aktywną i wszytko już działa pięknie. System wstaje sam z siebie i wszytko z nim w porządku. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...