Skocz do zawartości

Windows Update - usługa stale w stanie "zatrzymywanie"


agusiamal

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Dzisiaj kupiłam laptopa Lenovo G585. Po raz pierwszy mam doczynienia z Windows 8. Zainstalowałam tylko firefoxa i chyba flasha. Nie wiem dlaczego ale nie da się uruchomić Windows Update. Jak próbuję wejść przez panel sterowania to okno wisi i nic z nim nie można zrobić - reszta działa ok. W usługach cały czas ma status "zatrzymywanie" i nie można uruchomić ani zatrzymać. W Centrum akcji pisze, że jest włączone. Czy to jest normalne w 8? Jeśli nie jest to normalne to zrobię raport otl (chociaż nie wiem, czy on działa na 8).

Pozdrawiam

Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

No więc dzisiaj Windows Update już jest uruchomiony (samo sie jakoś uruchomiło). Tylko co z tego. Zanlazło ponad 40 aktualizacji, daję aktualizuj no i tak sobie pasek lata... Po dwóch godzinach i stanie pobierania 0 kb anulowałam aktualizacje. Nie wiem co mam z tym zrobić. Może jutro samo sobie zadziała? Tak czy siak proszę o sprawdzenie raportu OTL - może coś tam jest nie tak.

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza

Dodane

 

Edit: A co to za cholerstwo: Windows Modules Installer Worker? Zżera mi toto z połowę procesora i to przez kilkanaście minut... Razem z obrzydliwym skanerem z McAfee (do wywalenia później) zajmuje już prawie 100%.

 

Ok. Z Windows Update nie wiem co się podziało, ale pojedyńczo udało mi się zainstalować... Jakoś samo ruszyło - podłączyłam do sieci kablem, zdeaktywowałam na chwilę antywira... Może samo z siebie jakoś ruszyło. Na chwilę obecną temat do zamknięcia. A później... Zobaczymy

 

Pozdrawiam

FSS.txt

Odnośnik do komentarza

Chodzi o proces tiworker.exe ?

ten tiworker.exe powinien się uruchamiać tylko podczas aktualizacji systemu

a duże obciążenie to już jak zwykle wina nie doróbek MS została wydana aktualizacja poprawiająca ten błąd:


http://support.microsoft.com/kb/2771431/pl-pl

 

z tego artykułu pobierz:

 

 

Centrum pobierania firmy Microsoft

Następujące pliki są dostępne do pobrania w witrynie Microsoft Download Center:


 
 
System operacyjny

 

 

Wszystkie obsługiwane wersje przeznaczone dla komputerów z systemem Windows 8 dla procesorów x64

czyli pobierasz poprawkę dla systemów x64"Wszystkie obsługiwane wersje przeznaczone dla komputerów z systemem Windows 8 dla procesorów x64

instalujesz a następnie resetujesz system i próbujesz sprawdzić co z windows update

"

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...