Skocz do zawartości

Wirus policyjny + biały monitor


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Dzisiaj otrzymałem laptop znajomego, którego po raz kolejny zawirusował.

Powiedział mi, że pojawia się wirus policyjny wyłudzający pieniądze (czytałem już o tym wirusie

prawdopodobnie na Waszym forum :))

Jednakże kiedy włączam komputer, na pulpicie znajdują się ikony, po chwili wszystko znika

i pojawia się biały ekran. Próbując kombinacji ctrl + alt + del wyskoczy ramka, jednak po wybraniu

np. menadżer zadań, ekran znów robi się biały.

Załączam skan z OTL.

Bodajże przy ostatniej naprawie antywirus miał być usunięty, a widzę go w menu, więc

pewnie znajomy nie posłuchał mojej rady. Sam zmienię tego antywirusa, pytanie tylko, który

program sprawdzi się najlepiej?

 

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jest tu też nieprawidłowo usunięty ArcaBit.
 
1. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

:Reg
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]
"Shell"=-
 
:Files
%userprofile%\Dane aplikacji\skype.dat
%userprofile%\Dane aplikacji\skype.ini
%userprofile%\Dane aplikacji\ArcaBit
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\ArcaBit
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\boost_interprocess
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\ESET
C:\Documents and Settings\LocalService\Dane aplikacji\ArcaBit
C:\Program Files\Mozilla Firefox\extensions\arcabit@www.arcabit.pl netsh firewall reset /C
 
:OTL
O2 - BHO: (IEPluginBHO Class) - {F5CC7F02-6F4E-4462-B5B1-394A57FD3E0D} - %userprofile%\Dane aplikacji\Gadu-Gadu 10\_userdata\ggbho.2.dll File not found
O3 - HKU\S-1-5-21-1325072439-2419310910-506584239-1006\..\Toolbar\WebBrowser: (no name) - {2318C2B1-4965-11D4-9B18-009027A5CD4F} - No CLSID value found.
O3 - HKU\S-1-5-21-1325072439-2419310910-506584239-1006\..\Toolbar\WebBrowser: (no name) - {30CEEEA2-3742-40E4-85DD-812BF1CBB83D} - No CLSID value found.
O4 - HKLM..\Run: [ABRegmon] C:\Program Files\ArcaBit\ArcaVir\ABregmon.exe File not found
O4 - HKLM..\Run: [ArcaCheck] C:\Program Files\ArcaBit\ArcaVir\ArcaCheck.exe /startup File not found
O4 - HKLM..\Run: [AvMenu] C:\Program Files\ArcaBit\ArcaVir\AVMenu.exe File not found
O4 - HKLM..\Run: [sunJavaUpdateSched] "C:\Program Files\Java\jre6\bin\jusched.exe" File not found
O9 - Extra Button: ArcaVir >> - {40525A66-DB98-480D-BCF9-7AF88C1AF438} - C:\Program Files\ArcaBit\WebExtensions\ie\ArcaIEExt.dll File not found
O9 - Extra 'Tools' menuitem : ArcaVir >> - {40525A66-DB98-480D-BCF9-7AF88C1AF438} - C:\Program Files\ArcaBit\WebExtensions\ie\ArcaIEExt.dll File not found
O16 - DPF: {166B1BCA-3F9C-11CF-8075-444553540000} http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/director/sw.cab (Reg Error: Key error.)
FF - HKEY_LOCAL_MACHINE\software\mozilla\Thunderbird\Extensions\\eplgTb@eset.com: C:\Program Files\ESET\ESET NOD32 Antivirus\Mozilla Thunderbird
SRV - File not found [Disabled | Stopped] -- C:\PROGRA~1\ArcaBit\ARCAUP~1\update.exe -- (AVUpdate)
SRV - File not found [Disabled | Stopped] -- C:\PROGRA~1\ArcaBit\Common\ARCATA~1.EXE -- (AVTasks2)
SRV - File not found [Disabled | Stopped] -- C:\Program Files\ArcaBit\ArcaTools\arcabackup\ArcaBackupService.exe -- (AVBackup)
SRV - File not found [Disabled | Stopped] -- C:\Program Files\ArcaBit\ArcaAgent\ArcaRemoteSvc.exe -- (ArcaRemoteService)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\DRIVERS\ZTEusbser6k.sys -- (ZTEusbser6k)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\DRIVERS\ZTEusbnmea.sys -- (ZTEusbnmea)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\DRIVERS\ZTEusbmdm6k.sys -- (ZTEusbmdm6k)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- System32\Drivers\ZDPSp50.sys -- (ZDPSp50)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\WINDOWS\system32\ZDCndis5.SYS -- (ZDCndis5)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\DRIVERS\snp325.sys -- (SNP325)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\WINDOWS\system32\PCAMPR5.SYS -- (PCAMPR5)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\drivers\massfilter.sys -- (massfilter)

:Commands
[emptytemp]


Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.


Klik w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart systemu.

2. Przez Dodaj / Usuń programy odinstaluj ArcaBit Prerequistes 2007 Final. A jeśli wpis nie będzie tam widzialny, skorzystaj z tego narzędzia: KLIK.
 
3. Zrób nowy log OTL z opcji Skanuj (już bez Extras).



.
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Witam, przepraszam za tak długą przerwę. A więc skan wykonany, OTL w załączniku. Ale jest pewien problem. Polecony program nie odnalazł tego pliku a ja nie posiadam klucza rejestracyjnego czy coś w ten deseń, ponieważ to nie mój komputer. Także nie udało mi się odinstalować powyższego programu. Reszta wykonana bez zarzutu. Pozdrawiam.

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza

Polecony program nie odnalazł tego pliku a ja nie posiadam klucza rejestracyjnego czy coś w ten deseń, ponieważ to nie mój komputer. Także nie udało mi się odinstalować powyższego programu.

 

Nie rozumiem o co chodzi z kluczem rejestracyjnym. Padło gdzieś takie pytanie? Skoro narzędzie Microsoftu nie wykryło takiej pozycji, to po prostu usunę ten wpis z klucza Uninstall ręcznie.

 

1. Poprawki. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:Reg
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\{25A57349-5C6B-45DC-A891-52FD59493EE5}]
 
:OTL
O4 - HKU\S-1-5-21-1325072439-2419310910-506584239-1006..\Run: [] C:\Documents and Settings\Paweł Dzierżyński\Pulpit\Kies\External\FirmwareUpdate\KiesPDLR.exe File not found
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\DOCUME~1\PAWEDZ~1\USTAWI~1\Temp\iMSPQMn.sys -- (iMSPQMn)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- System32\drivers\dgderdrv.sys -- (dgderdrv)
 
:Commands
[emptytemp]

 

Klik w Wykonaj skrypt.

 

2. Do oceny wystarczy tylko log z wynikami usuwania OTL, nowy skan OTL zbędny. Log będzie krótki = wklej wprost w poście.

 

 

 

.

Edytowane przez picasso
12.06.2013 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...