Skocz do zawartości

Komputer czasami zamuli


kerpal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od pewnego czasu komputer dziwnie się "zamyśla" na jakies pół minuty i po tym wszystko wraca do normy... nie wiem czy dysk pada czy jakis syf jest w systemie, dlatego proszę o sprawdzenie logów, dodam że oprogramowianie emulujące napędy usunąłem oraz sprawdzałem tym SPTD i nie było "uninstall" a w logu z gmera to niestety dalej jest...

 

Extras OTL : http://www.wklejto.pl/155455

OTL OTL : http://www.wklejto.pl/155456

gmer : http://www.wklejto.pl/155457

 

Security Check

 

 Results of screen317's Security Check version 0.99.61  
 Windows 7 Service Pack 1 x64 (UAC is disabled!)  
 Internet Explorer 9  
``````````````Antivirus/Firewall Check:``````````````
 WMI entry may not exist for antivirus; attempting automatic update.
`````````Anti-malware/Other Utilities Check:`````````
 Java 7 Update 17  
 Adobe Flash Player 11.6.602.171  
 Mozilla Firefox (19.0.2)
````````Process Check: objlist.exe by Laurent````````  
`````````````````System Health check`````````````````
 Total Fragmentation on Drive C:  
````````````````````End of Log``````````````````````
 

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

kerpal, skoro kasuję "dialogi" z samym sobą, to coś oznacza. Temat przenoszę do działu Windows. Podstaw do szukania infekcji brak. Tylko przez SHIFT+DEL skasuj te podejrzane katalogi:

[2013.04.01 02:48:14 | 000,000,000 | -HSD | C] -- C:\Users\LukaszGlowne\wc
[2013.04.01 02:48:06 | 000,000,000 | -HSD | C] -- C:\Users\LukaszGlowne\AppData\Roaming\wyUpdate AU


Są ukryte, musisz mieć odznaczoną opcję "Ukrywaj chronione pliki systemu operacyjnego".

 

 

oprogramowianie emulujące napędy usunąłem oraz sprawdzałem tym SPTD i nie było "uninstall" a w logu z gmera to niestety dalej jest...

 

Nie ma opcji Uninstall, bo sterownik SPTD jest nieczynny, status Disabled:

DRV:64bit: - [2012.02.16 14:36:01 | 000,828,912 | ---- | M] (Duplex Secure Ltd.) [Kernel | Disabled | Stopped] -- C:\Windows\SysNative\drivers\sptd.sys -- (sptd)


To co w GMER nieistotne, to zablokowany statycznie przez uprawnienia klucz w rejestrze. Nam chodzi o to, by sterownik nie był czynny (brak hooków na urządzeniach), co tu ma miejsce.

 

 

od pewnego czasu komputer dziwnie się "zamyśla" na jakies pół minuty i po tym wszystko wraca do normy...

 

Podstawowa sprawa zwracająca uwagę w Twoim raporcie, to makabryczny próg wolnego miejsca na dysku systemowym, ~1GB:

%SystemDrive% = C: | %SystemRoot% = C:\Windows | %ProgramFiles% = C:\Program Files (x86)
Drive C: | 111,43 Gb Total Space | 1,11 Gb Free Space | 1,00% Space Free | Partition Type: NTFS


A stan konsolidacji tego mini skrawka nieznany (im bardziej poszatkowane / sfragmetowane, tym większe trudności z odczytem danych z dysku). To wygląda na przyczynę "zacięć". Dla porównania temat z większym rozmachem, a już był problem: KLIK. Zacznij od porządków na dysku i zwolnienia duyżej ilości GB. Do diagnostyki miejsca możesz wykorzystać SpaceSniffer. Program należy z prawokliku uruchomić za pomocą Uruchom jako Administrator, by obliczył też katalog System Volume Information (Przywracanie systemu).




.
 
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...