Skocz do zawartości

System wolny, dość długi start :(


markym

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko zaczęło się od Relevant Knowledge - wcześniej wszystko hulało...

 

https://www.fixitpc.pl/topic/17173-relevant-knowledge-nie-wiem-czy-usun%C4%85%C5%82em/

 

od tej pory jest coraz gorzej

 

1 Po włączeniu nieraz bardzo mocno zaczyna pracować chłodzenie (jakieś uszkodzenie mechaniczne?) - odkurzałem go ale nie pomogło

 

2 Uruchamiam winampa - muzyka dosłownie zwalnia albo ja "mrozi", nawet szybkie przesuwanie myszki potrafi wywoływać "trzaski" podczas odtwarzania

 

3 Subedit też mrozi filmy

 

4 Od momentu odpaleni ff do otwarcia okna mija 20-25 sekund i przy okazji znowu spowalnia to np. winampa

 

5 Po uruchomieniu Menedzer zadań Windows pokazuje użycie procesora na poziomie 50 lub więcej procent tymczasem żadne CPU nie ma nawet 10 % , może jakiś jeden czy dwa procesy maja po kilka procent ale suma na pewno nie wynosi 50 czy 60 procent i taki stan potrafi trwac kilka minut

 

6 Landuss sugerował winę avasta - wyłączyłem go ale poprawa jeśli była w ogóle to może minimalna (czy przy instalce lub uninstalce adaware mógł się "zbiesić"? może tego avasta odinstalować i zainstalować na nowo? aha w międzyczasie zrobiłem mu aktualizację ale też nic to nie zmieniło)

 

7 Eksplorator też zwolnił - długo otwiera foldery, długo przenosi pliki

 

Czyli generalnie przymula i uruchamia sie jak na moje oko ze 2 razy dłużej niż przed historią z Relevant Knowledge

 

Zrobiłam  logi z OTL (nowe) i Autoruns

 

Niestety nie wiem jak zrobić ten wykaz błędów bo nie rozumiem fragmentu "...należy otworzyć Dziennik zdarzeń i z prawokliku na gałęzie Aplikacje + System zapisać je do nowych plików EVT."

OTL.Txt

Extras.Txt

AutoRuns.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Po relevant został klucz:

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\SharedAccess\Parameters\FirewallPolicy\StandardProfile\AuthorizedApplications\List]

"c:\program files\relevantknowledge\rlvknlg.exe" = c:\program files\relevantknowledge\rlvknlg.exe:*:Enabled:rlvknlg.exe

 

Usuń go.

 

Zainteresuj się tym zdarzeniem:

 

[ System Events ]
Error - 2013-03-24 06:15:46 | Computer Name = SPECIAL-XP | Source = atapi | ID = 262153
Description = Urządzenie \Device\Ide\IdePort0 nie odpowiedziało w ramach ustalonego
limitu czasu.

 

tu podobny wątek

https://www.fixitpc.pl/topic/8443-przycinki-systemu/

Odnośnik do komentarza

2 co to konkretnie znaczy "...zainteresuj się..."?

 

Można jedynie poczytać. Można z tego czytania wyciągnąc wnioski np. takie aby sprawdzić stan dysku. Ponieważ w poprzednim temacie używałeś GMera, sprawdź sobie w jakim trybie pracują kontrolery

tu taki sam przypadek

https://www.fixitpc.pl/topic/17166-d%C5%82ugo-uruchamiaj%C4%85cy-si%C4%99-windows-powolna-praca-systemu/

 

 

jak usunąć klucz?

 

Naprawdę nie umiesz wejść do rejestru i znaleźć ten klucz?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...