Skocz do zawartości

Błędy w dzienniku zdarzeń


dragolice

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie, nie, nie... To jest normalna sytuacja. Jeśli chciałbyś podmienić nr MAC to tam go wpisujesz...

Bywa tak, że usługodawca identyfikuje Cię po adresie MAC, a za każdy dodatkowy (komp) każe sobie płacić extra. Wtedy wpinając inny komp zmieniasz MAC na ten, który zna usługodawca i net bangla. Pomijam tutaj kwestię ruterów czy modemów...

Odnośnik do komentarza

Ehh już myślałem że po problemie :P Screeny z działającego kompa w załączniku. Przepisać MAC w tamto pole Network Address? Tego kompa odłączyć od sieci ? Próbowałem odpiąć całkowicie ruter ale nic to nie dało. Gdy komputer jest podłączony bezpośrednio pod modem to wyskakuje komunikat że sieć ma ograniczenia lub nie działa poprawnie. Kurcze niepamiętam dokładnie tego, ale na pasku były te dwa "monitorki" z takim wykrzyknikiem w żółtym trójkącie. Hmm MAC nie był zmieniany. Jeszcze się w to nie bawiłem...

post-532-010862300 1287342670_thumb.png

Odnośnik do komentarza

Dla pewności jeszcze podpytam w dziale sieci. OK. Już dziś nic nie wskóram. Jedyne co to mogę podać logi z aviry.

 

The Engine and VDF could not be loaded from the installation directory.

Engine and VDF are loaded from the backup copy instead.

 

Error detected in AntiVir Guard.

Error message: ENGINE

Error code: [ <0x000000CB> <0x000000CB> ]

 

Service stopped.

 

 

Powtarzają się tylko te 3.

 

Dzięki ;)

Odnośnik do komentarza

http://forum.avira.c...threadID=103255 post nr 3 rozwiązał problem (vdf_fusebundle.zip). Avira normalnie się uruchomiła :)

Zajrzałem z ciekawości do http://192.168.1.1/ router tp link i on chyba pamięta stary adres MAC bo wyraźnie jest napisane:

 

LAN MAC Address:94-0C-6D-BF-A1-C8

Znalazłem powtarzającą się wczoraj informacje:

 

Typ zdarzenia: Informacje

Źródło zdarzenia: MAC FRAME

Kategoria zdarzenia: Brak

Identyfikator zdarzenia: 1000

Data: 2010-10-17

Godzina: 11:50:44

Użytkownik: ZARZĄDZANIE NT\SYSTEM

Komputer: M2

Opis:

Info: 1 instances after WR_::MODULE_INTERFACE::AddInstance() is called..

 

Ok, więc teraz można się zabrać za te sterowniki. Mam zainstalowaną paczkę legacy i nic więcej.

Jeszcze jakieś będę instalował ?

 

Może jeszcze wspomnę...

 

Przy prawym kliku na panel nvidia w prawym dolnym rogu ekran mruga na 2? 3? sek (tak jakbym go wyłączył i włączył po 2 sekundach).

To samo się dzieje z plikami o rozszerzeniu *.avi (prawoklik). Problem występuje od chwili dostania kompa (4 latka :P). Da się coś z tym zrobić ?

 

EDIT.

 

Przed chwilką sprawdziłem. Przy plikach avi już problem nie występuje (sterowniki pomogły?)

Odnośnik do komentarza

Ok, więc teraz można się zabrać za te sterowniki. Mam zainstalowaną paczkę legacy i nic więcej.

Jeszcze jakieś będę instalował ?

Czyli masz zainstalowane (zaktualizowane) sterowniki chipsetu, w tym kontrolera IDE, SATA, USB, zintegrowanej karty sieciowej. Jeśli będziesz kiedyś stawiał XP (+ SP1 jako minimum) od zera to zacznij od nich. Możesz jeszcze zaktualizować sterownik zintegrowanej grafiki (GeForce). Tu już raczej nie powinno być problemów. Ewentualnie zacznij od starszej wersji tj. z serii 197 (znajdziesz je w archiwalnych i BETA) - wybierz certyfikowane czyli WHQL.

 

Najprawdopodobniej aktualizacja sterowników chipsetu rozwiązała ten drobny problem z plikami avi, o którym wspomniałeś. Możliwe, że aktualizacja sterów grafiki rozwiąże problem z panelem nvidii.

 

Z tą podmianą adresu MAC to bardziej chodziło mi o zweryfikowanie czy mamy do czynienia z problemem systemowym (sterowniki) - tak byłoby, gdyby nie zadziałało połączenie internetowe - niż z docelowym rozwiązaniem. Nie mam pojęcia jak to powinno być u Ciebie rozwiązane, żebyś nie musiał wpisywać z ręki adresu MAC na tym kompie. Wydaje mi się, że ruter powinien załatwić ten problem. Pamiętam z jednego testu ruterów (dawno, dawno temu), że wskazywano jako zaletę klonowanie adresów MAC. Mogę tylko gdybać, że miałeś wcześniej wpisany w systemie inny adres MAC na tym kompiej, a aktualizacja sterowników go wyczyściła. Swoje też najprawdopodobniej zrobił reset jego ustawień. O prawidłową konfigurację, tak jak wspomiałem wcześniej, zapytaj w Sieciach. Podaj dane odnośnie rutera i profilaktycznie modemu (+ skąd czerpiesz net). :)

Odnośnik do komentarza

Typ produktu: GeForce

Seria produktu: GeForce 6 series

Rodzina produktu: GeForce 6100 nForce 405

System operacyjny i język jak uważasz...

Oki sterowniki karty graficznej zaktualizowane. Nie rozwiązało to problemu z panelem. Ekran mruga..., ale jakoś przeżyje... wytrzymuje już 4 rok ;)

 

Wygląda na to że koniec ? Wszystko już ok ?

 

Już ostatni Error (powtarza się prawie codziennie):

 

 

Typ zdarzenia: Błąd

Źródło zdarzenia: DCOM

Kategoria zdarzenia: Brak

Identyfikator zdarzenia: 10005

Data: 2010-10-19

Godzina: 17:28:58

Użytkownik: ZARZĄDZANIE NT\SYSTEM

Komputer: M2

Opis:

Model DCOM odebrał błąd "Usługa nie odpowiada na sygnał uruchomienia lub sygnał sterujący w oczekiwanym czasie. " podczas próby uruchomienia usługi PDEngine z argumentami "-Service" w celu uruchomienia serwera:

{22DAA0A2-0E27-4CC4-9588-EEEE76358306}

 

 

I bardzo podobny:

 

 

 

Typ zdarzenia: Błąd

Źródło zdarzenia: DCOM

Kategoria zdarzenia: Brak

Identyfikator zdarzenia: 10005

Data: 2010-10-14

Godzina: 21:41:21

Użytkownik: M2\Marcin

Komputer: M2

Opis:

Model DCOM odebrał błąd "Nie można uruchomić określonej usługi, ponieważ jest ona wyłączona lub ponieważ nie są włączone skojarzone z nią urządzenia. " podczas próby uruchomienia usługi upnphost z argumentami "" w celu uruchomienia serwera:

{204810B9-73B2-11D4-BF42-00B0D0118B56}

 

 

 

 

Ostatnie już chyba pytanie:

Instalatory utworzyły sobie katalog C:\NVIDIA, w którym są pliki takie jak:

nv4_mini.sy_

nvcuvid.dl_

nv4_disp.dl_ itd...

Można spokojnie wywalić ten folder C:\NVIDIA?

post-532-051696400 1287502550_thumb.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o sterowniki to można to zamknąć w tytule the party is over. ;)

Nie wiem czy możesz usunąć katalog C:\Nvidia bo podejrzewam, że wskazałeś domyślną ścieżkę dla instalacji sterowników i tam są one przechowywane = tam są jeszcze jakieś podfoldery? Ja zawsze zmieniałem lokalizację przy instalacji na program files i zostawiałem jak jest. Gdyby były niepotrzebne to pewno instalator korzystałby z folderu TMP.

 

DCOM czepia się usług (być może są wyłączone):

1. PDEngine, czyli zapewne PerfectDisk Defragmentation Engine.

2. upnphost, czyli obsługi urządzeń Universal Plug and Play.

 

DCOM to dość stara technologia i wychodząca raczej z użycia sądząc po dostępnych wersjach (KLIK), a zastępowana przez platformę .NET Framework. Te błędy tylko oznaczają, że jakaś usługa z której korzysta DCOM jest wyłączona.

Start > Uruchom...

(wpisz) services.msc

OK.

I tam możesz sprawdzić stan wskazywanej usługi. Czy powinna być wyłączona czy nie (o ile to systemowa) = KLIK = chociaż picasso podkreśla, że ten artykuł może być nieco nieaktualny.

KLIK

 

BTW

Te błędy czerpiesz po instalacji sterowników czy były jeszcze przed? ;)

 

Aaa... z tym migotaniem obrazu to spróbuj wymienić kabel. Być może jego typ...

Odnośnik do komentarza

Ja zawsze zmieniałem lokalizację przy instalacji na program files i zostawiałem jak jest.

A chciałem zmieniać ścieżkę... :P

 

tam są jeszcze jakieś podfoldery?

Znaczy wyjaśnię... Folder NVIDIA zawiera 2 foldery... (Pewno po 2 paczkach ze sterami)

 

DisplayDriver (te nowsze) -> 258.96 -> WinXP -> International -> pliki

nForceWinXPInt ( te lagacy) -> 15.26 -> pliki

 

services.msc umiem obsługiwać :P (uczyłem się właśnie ze wskazanego artykułu picasso)

 

DCOM

 

PDEngine -> jest na ręczny (Perfect disk 11 Pro)

upnphost -> albo ja ślepy jestem albo nie ma czegoś takiego ...

 

Te błędy czerpiesz po instalacji sterowników czy były jeszcze przed? ;)

Nie. Błędy występowały wcześniej.

 

Aaa... z tym migotaniem obrazu to spróbuj wymienić kabel. Być może jego typ...

Dziwne tylko że problem występuje tylko gdy wchodzę w aplet nvidia. Ale spróbować nie zaszkodzi. :P

Odnośnik do komentarza

Tak, dokładnie. 2 foldery po 2 paczkach. Czyli raczej nie możesz wywalić... Ale możesz spróbować jeszcze raz zainstalować sterowniki chipsetu i grafy zmieniając ścieżkę dostępu, a potem wywalić ten folder. Albo spróbować założyć na niego atrybut ukryty i pomodlić się, żeby nic się nie sypnęło. ;)

 

upnphost -> albo ja ślepy jestem albo nie ma czegoś takiego ...

A ktoś twierdził, że dokładnie tak się nazywa ta usługa? :)

http://support.microsoft.com/kb/323713/pl

Odnośnik do komentarza

A ktoś twierdził, że dokładnie tak się nazywa ta usługa? :)

Buu za szybko napisałem, oczywiście nie mogę odszukać usługi Universal Plug and Play

 

Albo spróbować założyć na niego atrybut ukryty i pomodlić się, żeby nic się nie sypnęło. ;)

Niezły pomysł. Bo gdyby mój młodszy brat się do tego dorwał ... Ja mam nawet systemowe odkryte (windows jeszcze chodzi :P).

Odnośnik do komentarza

Tak się zastanawiałem dlaczego wogóle DCOM "to coś" odpytuje i czy to jest normalne...

 

I bardzo podobny

 

 

Typ zdarzenia: Błąd

Źródło zdarzenia: DCOM

Kategoria zdarzenia: Brak

Identyfikator zdarzenia: 10005

Data: 2010-10-14

Godzina: 21:41:21

Użytkownik: M2\Marcin

Komputer: M2

Opis:

Model DCOM odebrał błąd "Nie można uruchomić określonej usługi, ponieważ jest ona wyłączona lub ponieważ nie są włączone skojarzone z nią urządzenia. " podczas próby uruchomienia usługi upnphost z argumentami "" w celu uruchomienia serwera:

{204810B9-73B2-11D4-BF42-00B0D0118B56}

 

 

Spójrz co na to picasso na starych śmieciach, w temacie "Błąd DCOM uruchamiania upnphost", post #2. :)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...