Skocz do zawartości

Bad sectory dysku


cristhug

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,potrzebuje pomocy z dyskiem.

Geneza tematu;
https://www.fixitpc.pl/topic/17010-trojandynamerdtc-wykryty-przez-spyhunter/

Skan:

<3ms : 172086
<10ms : 115032
<50ms : 23581
<150ms : 2881
<500ms: 1142
>500ms : 51
? Time :
X UNC : 100
! ABRT :
S IDNF
A AMNF ; 3
0 TONF ;
* BBK ;

SMART :
smart1e.jpg
smart2y.jpg


Podstawowe info. o dysku:

Maxtor 2F040J LBA;80,293,248 BIOS; 80H
SN; F13L7VBE FW;VAM51JJ0 CACHE;2048KB
Supports: HPA AAM DLMC LBA MS16 DMA (UDMA6,MWDMA2)
SMART; Disabled SelfTest;Supported ErrorLog: Supported
Security: high,OFF. Size= 39205 MB

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

100 uszkodzonych sektorów, dysk najprawdopodobniej do wymiany. W każdej chwili system może się sypnąć właśnie z powodu dysku. Rób jak najszybciej backup ważnych danych i najprawdopodobniej skończy się na nowym dysku. Poczekaj jednak na opinię innych, bardziej doświadczonych użytkowników.


Przy okazji, nie związane z problemem dysku:

Więc pytanie,instalować ponownie "gołego" windowsa ?

Co to za "goły" Windows?

Po rozwiązaniu problemu z dyskiem napiszę, jak ma przebiegać prawidłowa instalacja Windowsa.

 

 

 

.

Edytowane przez diox
Odnośnik do komentarza

Mhm,Kupowanie do tego komputera czegokolwiek kompletnie odpada,ze względu na to że jest to już to maszyna ponad 10 letnia co za tym idzie prawdopodobnie jeszcze w tym roku zostanie wymieniona na nową (albo z przymusu albo z własnej woli,ale to prędzej pod koniec roku).Głównie chodzi mi o pozbycię się tego wirusa Sality,tak aby mógł spokojnie,bez strachu/stresu że ktoś przechwyci mi hasła, się logować na pewnej bardzo ważnej stronie (komputer i tak służy głównie do poruszania się po paru stronach www) no i czy jest to w ogóle możliwe przy błędach na dysku?.Oczywiście jeżeli dało by radę podreperować dysk to było by super.Co do jakich kolwiek backupów to ja nic nie mam na tym kompie... ,no chyba że trzeba zrobić czegoś systemowego,no ale czy wtedy nie zgrał by się ten Sality razem z tymi plikami?.

 

Co do kwestii "gołego" windowsa to tak jak i komputer płytka stara jeszcze bez wkomponowanych żadnych service paków...

 

A tak trochę odbiegając od tematu,na przyszłośc istnieja możliwość otrzymania tu na forum rad co kupić do nowego kompa,powiedzmy podaje kwote np.3 tys i ktoś obeznany w temacie doradzi co najlepiej wybrać w tej kwocie?.

 

ps. mam nadzieje że wszystko wmiare zrozumiale napisałem :-)

Odnośnik do komentarza

Nie chodzi mi o pliki systemowe, tylko o twoje np. zdjęcia, pliki, dokumenty. Jeśli nie masz ważnych plików, to proponuję remap + zerowanie dysku ( wszystkie dane i partycje zostaną utracone!), miałeś niedawno format to i zrobisz jeszcze raz. Nie sądzę, że ten dysk będzie się jeszcze do czegoś nadawał, ale nie masz nic do stracenia.

Jak mówiłem, poczekaj na opinię innych użytkowników.

W poprzednim temacie piszesz, że nie odpala ci się system, dalej masz to samo?

Jeśli tak, to zrób remap dysku przez MHDD:

Jeżeli stwierdzimy błędy na dysku (wyniki zachowujemy), można najpierw próbować mapowania (w zależności od typu błędów, jak również ilości).

W tym celu postępujemy jak w przypadku skanowania - z tą różnicą, że w okienku z opcjami (po pierwszym F4) zmieniamy (spacją) Remap na ON.


A tak trochę odbiegając od tematu,na przyszłośc istnieja możliwość otrzymania tu na forum rad co kupić do nowego kompa,powiedzmy podaje kwote np.3 tys i ktoś obeznany w temacie doradzi co najlepiej wybrać w tej kwocie?.

Tak, ja tym się zajmuję :lol: .

 

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

diox

 

Już odpala,wgrałem system i narazie hula

 

Jeżeli się tym Ty zajmujesz to w przyszłości temat rozumiem w tym dziale zakładać?

 

Belfegor

 

Wczoraj wieczorem wgrałem na nowo system i hula (przynajmniej na razie).Pytanie da się pozbyć tego wirusa bez w 100% sprawnego dysku?

btw właśnie piszę z tego kompa

Odnośnik do komentarza
Już odpala,wgrałem system i narazie hula

To tylko chwilowo może działać, mi na zepsutym dysku też instalował się system, a po ponownym uruchomieniu klops, nie działa.

Wgrałeś system i skasowałeś wszystkie partycje?

Jeśli według Ciebie działa system, możesz skanować system SalityKiller , ale jak mówi Belfegor, dysk może paść za chwilę, jutro albo w innym momencie.

 

Jeżeli się tym Ty zajmujesz to w przyszłości temat rozumiem w tym dziale zakładać?

Nie tylko ja się tym zajmuję na tym forum, są również inni użytkownicy. Tak, temat załóż w tym dziale.

 

 

 

 

.

Edytowane przez diox
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...