Skocz do zawartości

Długie logowanie sieci, po włączeniu komputera


Rekomendowane odpowiedzi

witam. od jakiegoś czasu zauważyłem że gdy włączę komputer, pojawi się pulpit to ikonka sieci jest otoczona niebieskim kółkiem (łączenie) i przez ten okres nic nie mogę zrobić, nie włączę programu żadnego, mogę jedynie po dyskach śmigać. Kiedyś po kilku sekundach miałem od razu sieć, teraz ponad dwie minuty się czeka. załączam logi może coś one powiedzą.

Robiłem reinstall sterów od karty sieciowej.

Proszę o pomoc

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat przenoszę do działu Windows 7.

 

 

od jakiegoś czasu zauważyłem że gdy włączę komputer, pojawi się pulpit to ikonka sieci jest otoczona niebieskim kółkiem (łączenie) i przez ten okres nic nie mogę zrobić, nie włączę programu żadnego, mogę jedynie po dyskach śmigać. Kiedyś po kilku sekundach miałem od razu sieć, teraz ponad dwie minuty się czeka.

 

W raportach brak konkretów. Podejrzenia budzi Avast, jak zwykle w takich przypadkach. W Dzienniku zdarzeń jest też grupa błędów:

 

Error - 2013-03-11 14:08:39 | Computer Name = Wojtek-Komputer | Source = PNRPSvc | ID = 102

Description =

 

Error - 2013-03-11 14:08:39 | Computer Name = Wojtek-Komputer | Source = PNRPSvc | ID = 102

Description =

 

Error - 2013-03-11 14:08:39 | Computer Name = Wojtek-Komputer | Source = Service Control Manager | ID = 7023

Description = Usługa Protokół rozpoznawania nazw równorzędnych zakończyła działanie;

wystąpił następujący błąd: %%-2140993535

 

Error - 2013-03-11 14:08:39 | Computer Name = Wojtek-Komputer | Source = Service Control Manager | ID = 7001

Description = Usługa Grupowanie sieci równorzędnej zależy od usługi Protokół rozpoznawania

nazw równorzędnych, której nie można uruchomić z powodu następującego błędu: %%-2140993535

 

Error - 2013-03-11 14:08:39 | Computer Name = Wojtek-Komputer | Source = Service Control Manager | ID = 7023

Description = Usługa Protokół rozpoznawania nazw równorzędnych zakończyła działanie;

wystąpił następujący błąd: %%-2140993535

 

Wykonaj te akcje:

 

Błąd 0x80630801 sugeruje uszkodzenie bazy certyfikatów: KLIK (PEER_E_CERT_STORE_CORRUPTED). Przejdź w Tryb awaryjny Windows, wejdź do folderu C:\Windows\ServiceProfiles\LocalService\AppData\Roaming\PeerNetworking, ze środka usuń wszystkie pliki modelu nazwy idstore.* (może być więcej niż tylko jeden idstore.sst).

 

Folder Appdata ukryty i należy mieć włączone wszystkie opcje widoku w Windows Explorer > Organizuj > Opcje folderów i wyszukiwania > Widok: zaznaczone Pokaż ukryte pliki i foldery + odznaczone Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego.

 

 


Drobne uwagi poboczne, nie mające związku z problemem podstawowym:

 

1. Usługa aktualizacyjna nVidia odmawia współpracy:

 

Error - 2013-03-11 14:10:16 | Computer Name = Wojtek-Komputer | Source = Service Control Manager | ID = 7038

Description = Usługa nvUpdatusService nie może zalogować się jako .\UpdatusUser

za pomocą obecnie skonfigurowanego hasła z powodu następującego błędu: %%1330 Aby

upewnić się, że usługa jest skonfigurowana prawidłowo, użyj przystawki Usługi w

programie Microsoft Management Console (MMC).

 

Error - 2013-03-11 14:10:16 | Computer Name = Wojtek-Komputer | Source = Service Control Manager | ID = 7000

Description = Nie można uruchomić usługi NVIDIA Update Service Daemon z powodu następującego

błędu: %%1069

 

Start > w polu szukania wpisz services.msc > z prawokliku Uruchom jako Administrator > ddwuklik na podaną usługę i Typ uruchomienia ustaw na Wyłączony.

 

2. Używałeś tu kiedyś AdwCleaner, są po nim charakterystyczne ślady. Skoryguj domyślne wyszukiwarki IE plus inne drobnostki. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

Windows Registry Editor Version 5.00
 
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}]
@="Bing"
"URL"="http://www.bing.com/search?q={searchTerms}&FORM=IE8SRC"
"DisplayName"="@ieframe.dll,-12512"
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\Main]
"Search bar"=-
"Start Page"="about:blank"
 
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\${searchCLSID}]
 
[-HKEY_USERS\S-1-5-18\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
 
[-HKEY_USERS\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
 
[-HKEY_USERS\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
 
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\mountpoints2]
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Mozilla\Thunderbird\Extensions]
"eplgTb@eset.com"=-

 

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz jako FIX.REG

 

Kliknij prawym na plik i z menu wybierz opcję Scal. Potwierdź import do rejestru.

 

3. Masz dyski twarde zimmunizowane przez coś w stylu USBFix, czyli falsyfikaty folderowe autorun.inf w root wszystich dysków:

 

O32 - AutoRun File - [2012-03-11 18:14:43 | 000,000,000 | RHSD | M] - C:\Autorun.inf -- [ NTFS ]

O32 - AutoRun File - [2012-03-11 18:14:44 | 000,000,000 | RHSD | M] - D:\Autorun.inf -- [ NTFS ]

O32 - AutoRun File - [2012-03-11 18:14:45 | 000,000,000 | RHSD | M] - E:\Autorun.inf -- [ NTFS ]

 

Ta metoda zabezpieczeń nie gra już specjalnej roli na Windows 7 i ma skutki uboczne: KLIK.

 

4. Plik HOSTS nie ma idealnie domyślnej zawartości. Możesz go zresetować via narzędzie Fix-it: KB972034.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

witam. wykonałem wszystkie czynności lecz problem pozostał. dalej długo się łączy. teraz zobaczyłem nawet że gdy tylko włącze komputer i od razu chce wyłączyć to napis wyłączanie też trwa długo. ( prawdopodobnie jak połączy się z siecią wyłącza się dopiero ).

 

nowe logi po zadaniach:

http://www.wklej.org/id/980619/

http://www.wklej.org/id/980620/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...