Skocz do zawartości

22find jako strona startowa w firefox-ie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam następujący problem, gdy włączam Firefox-a stroną startowa jest hxxp://www.22find.com/?utm_source=b&utm_medium=prs&from=prs&uid=FUJITSUXMHT2040AHXPL_NP0ST4B284VMT4B284VMX&ts=1362430797 próbowałem już usunąć dodatek z Firefox-a, nie pomogło, ADWCleaner niestety też nie. Proszę o pomoc, System to Windows XP SP3 32 bity. Proszę o pomoc

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Skoro uruchamiałeś AdwCleaner, proszę dołącz log który utworzył podczas usuwania. I to nie wszystko co robiłeś, uruchamiałeś też Junkware Removal Tool, jego log też do wglądu.

 

1. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:OTL
O4 - HKLM..\Run: [CheckRun22find_uninstaller] C:\Documents and Settings\gs\Dane aplikacji\CheckRun22find.exe ()
 
:Reg
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"
[-HKEY_USERS\S-1-5-18\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
[-HKEY_USERS\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
[-HKEY_USERS\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Klik w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart systemu.

 

2. Wyczyść Firefox: menu Pomoc > Informacje dla pomocy technicznej > Zresetuj program Firefox.

 

3. Zrób nowy log OTL z opcji Skanuj, zaznacz opcję Pomiń pliki Microsoftu, a pliku Extras po raz drugi nie dawaj. I podaj skan dodatkowy. Uruchom SystemLook i w oknie wklej:

 

:regfind

22find

 

Klik w Look.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za szybką odpowiedz. Niby po wykonaniu skryptu i zrestatrtowaniu jest wszytsko OK, ale zobacze jak to bedzie dalej. Oto kolejne logi.

 

P.S. Niestety jest jak było, tzn strona startowa to namolne 22find...

 

Niestety nie wiem jak zedytować poprzedni post by podmienić tylko ten jeden log więc dodam go tutaj.

JRT.txt

OTL.Txt

OTL po wykonaniu skryptu.txt

SystemLook.txt

AdwCleanerS5.txt

Odnośnik do komentarza

To nie koniec, szukanie w SystemLook wykazuje, że 22find dopisało się do skrótów uruchomieniowych Internet Explorer i Firefox przypiętych w Menu Start.

 

EDIT:

 

Niestety nie wiem jak zedytować poprzedni post by podmienić tylko ten jeden log więc dodam go tutaj.

 

Post dokleiłam do poprzedniego, usunęłam wadliwe załączniki. W poście klik w Edytuj > Użyj pełnego edytora > pliki można doczepiać / wymieniać. I konsekwentnie dajesz mi złe logi. Ty uruchamiasz program ponownie (co psuje zresztą moje edycje!). Ty masz mi doczepić plik o nazwie AdwCleaner[s3].txt = on już jest na dysku! Nie uruchamiaj AdwCleaner, nie rób w nim nic, podaj log już istniejący o nazwie którą wskazuję, a ja plik REG muszę niestety uzupełnić o to co zniszczyło uruchomienie programu. Poszerzony plik REG ładuj ponownie.

 

Czyli: powyżej edytujesz post wklejając log, ale odpowiadasz mi już w nowym poście zdając sprawozdanie z prac:

 

1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

Windows Registry Editor Version 5.00
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Clients\StartMenuInternet\FIREFOX.EXE\shell\open\command]
@="C:\\Program Files\\Mozilla Firefox\\firefox.exe"
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Clients\StartMenuInternet\IEXPLORE.EXE\shell\open\command]
@="C:\\Program Files\\Internet Explorer\\iexplore.exe"
 
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\ShellNoRoam\MUICache]
"C:\\Documents and Settings\\gs\\Dane aplikacji\\eDownload\\22findhpnt_v2.exe"=-
"C:\\Documents and Settings\\gs\\Dane aplikacji\\CheckRun22find.exe"=-
 
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"
 
[-HKEY_USERS\S-1-5-18\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
 
[-HKEY_USERS\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
 
[-HKEY_USERS\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]

 

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz jako FIX.REG > Uruchom ten plik

 

2. Otwórz po kolei Internet Explorer i Firefox, przetestuj czy gdzieś jeszcze ujawnia się 22find (strona domowa, otwieranie nowej karty, wyszukiwarka).

 

3. Zrób nowy log SystemLook na to samo co poprzednio.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Problem częściowo rozwiązany gdyż owe 22find jest jeszcze ustawione jako strona startowa IE ale że go nie używam to mi to nie przeszkadza. W Firefox-ie wszytsko jest po staremu, czyli dobrze (póki co, nie chce wykrakać...). Mój problem również pojawił się po ściągnieciu i instalacji Winrara z tej strony

Odnośnik do komentarza

tht czytaj moją edycję powyżej, musisz powtórzyć plik REG, bo częściowo rozwaliłeś moje edycje uruchamiając AdwCleaner ponownie (w skrypcie OTL korygowałam to co on z natury "psuje"). I dodaj nowy log z SystemLook.

 

Co do dobrychprogramów: jeśli pobieranie aplikacji jawnie czystych (jak wieslaw531 mówi: Firefox) skutkuje wprowadzeniem śmiecia, to nasuwa się "Asystent pobierania" ostatnio wprowadzony w tym serwisie, który mógł przeszmuglować lewy dodatek. Pliki opakowane asystentem są zresztą wykrywane przez niektóre antywirusy jako adware (ESET tu zgłaszał się na forum z taką diagnozą).

Dlatego ja nie wierzę w żadne serwisy pośredniczące w pobieraniu softów i zawsze kieruję na stronę domową programu jako źródło najwiarygodniejsze.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Nadal nie dodałeś mi raportu AdwCleaner. Przeczytaj moją edycję, który plik i jak masz wstawić w tamtym poście.

 

W rejestrze już nic nie ma. Skoro Internet Explorer otwiera się nadal z tą stroną, to zmodyfikowany jest skrót Internet Explorer, z którego go uruchamiasz. Usuń wszystkie skróty przeglądarki (z Menu Start / Pulpitu / Paska zadań), utwórz na nowo w wybranym miejscu, uruchom ze skrótów IE i podaj wyniki.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

tht, nie przeczytałeś mojej edycji:

 

Ty uruchamiasz program ponownie (co psuje zresztą moje edycje!). Ty masz mi doczepić plik o nazwie AdwCleaner[s3].txt = on już jest na dysku! Nie uruchamiaj AdwCleaner, nie rób w nim nic, podaj log już istniejący o nazwie którą wskazuję, a ja plik REG muszę niestety uzupełnić o to co zniszczyło uruchomienie programu. Poszerzony plik REG ładuj ponownie.

 

Znów uruchomiłeś AdwCleaner (wg spisu logów po raz piąty i operacje bezużyteczne kilka razy) i znów wyzerowałeś moje korekty. Ja Cię proszę wyraźnie o plik o nazwie AdwCleaner[s3].txt, on już na dysku od dawna jest. Doczep. Po tym:

1. Naprawiaj co znów odwróciłeś. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"

[-HKEY_USERS\S-1-5-18\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]

[-HKEY_USERS\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]

[-HKEY_USERS\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]


Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz jako FIX.REG > Uruchom ten plik

2. Porządki po narzędziach: w AdwCleaner uruchom Odinstaluj, w OTL uruchom Sprzątanie, przez SHIFT+DEL skasuj wyliczone poniżej foldery.

C:\Documents and Settings\gs\Pulpit\Stare dane programu Firefox
C:\JRT
C:\WINDOWS\ERUNT


3. Wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

4. Na koniec zaktualizuj pakiet Office 2007 instalując SP3: KLIK.




.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...