Skocz do zawartości

Kurupira - Problem z IE oraz Firefox po deinstalacji


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Proszę o pomoc w kwestii przeglądarek Internet Explorer oraz Firefox. Otóż problem polega na tym że kilka dni temu zainstalowałem program do kontroli rodzicielskiej, niestety program się nie spisał więc postanowiłem go usunąć i w tym momencie powstał ogromny PROBLEM!

Kiedy chciałbym skorzystać z netu, to w Firefoksie strona sartowa zamiast wp.pl pojawia się kurupira, nie mogę tego w żaden sposób usunąć, również ten sam problem występuje w IE. Załączam logi oraz extras. Proszę o pomoc oraz ewentualne sprawdzenie czy system nnie jest zarażony innymi paskudztwami.

OTL.Txt

Extras.Txt

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Opublikowano

W raportach nic nie widzę, strona startowa w IE owszem, ale nic w Firefoxie. Podaj skan dodatkowy. Uruchom SystemLook x64 i w oknie do skanu wklej:

 

:regfind
kurupira

 

Na razie nie mam czasu zainstalować testowo tego filtra, by sprawdzić co on modyfikuje.

 

 

 

.

Opublikowano

uruchom CMD jako administrator i wklej:

 

REG ADD "HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\Main" /v "Start Page" /t REG_SZ /d "http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157" /f

 

Naciśnij enter

Powinno to podmienić strone startową w IE

W przypadku liska może być gorzej podobny przypadek:

http://support.mozilla.org/pl/questions/936565

spróbuj resetu liska a jak nie podziała zostaje odinstalowanie i ponowna instalacja

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Ja widzę tylko stronę w IE, wykonaj mały skrypt do OTL:

 

:OTL

IE - HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.kurupira.net/startpage/home/

 

Wciśnij Wykonaj skrypt.

Potem uruchom Wiersz polecenia jako Administrator i wklej: netsh winsock reset. Po tym zrób restart systemu.

Jeśli nie będzie poprawy, zobaczę co ten program modyfikuje, ale na pewno nie dzisiaj.

 

 

 

.

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

juz myslałem że temat nieaktualny.

zainstlowałem to cudo u siebie na wirtualu i po odinstalowaniu miałem te same problemy.

Usunąlem kluczyki w rejestrze restart i dalej w FF oraz IE stronka się pojawiała. Zresetowałem ustawienia IE a stronka dalej siedzi.

Dopiero pomogło usunięcie skrótow do przegladarek > restart > i utworzenie nowych

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...