Skocz do zawartości

Dziwny plik systemowy IJRKS na dysku C główny katalog


psg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niedawno instalowałem aktualizacje dla windows 7, dopiero niedawno zezwoliłem na instalacje SP1 dla Win7 i być może plik IJRKS jest następstwem tej aktualizacji bo w jego zawartości widać wiele wpisów o charakterystyce pracy systemu.

Mam prośbę czy ktoś mógłby potwierdzić że jest to normalny plik systemowy powstały po aktualizacji Win7 niekoniecznie SP1 ale może dodatek Net Frame4.0 itd. Wcześniej nie miałem takiego pliku w głównym katalogu dysku C.

System pracuje normalnie, po prostu jestem ciekaw co to za plik. Google nic nie podaje. Plik nie jest zainfekowany, sprawdziłem go też na virustotal.

Niestety nie mogę załączyć pliku, dlatego podaję zewn link:

Link

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat przenoszę do działu Windows 7.

 

 

Mam prośbę czy ktoś mógłby potwierdzić że jest to normalny plik systemowy powstały po aktualizacji Win7 niekoniecznie SP1 ale może dodatek Net Frame4.0 itd. Wcześniej nie miałem takiego pliku w głównym katalogu dysku C.

 

Z pewnością nie. Ten plik nie jest w ogóle częścią Windows 7. On sugeruje plik cracka aktywacji lub inne matactwo w rozruchu. To modyfikowany menedżer rozruchu systemu, zamiast naturalnego pliku BOOTMGR jest używany IJRKS. Plik ma nazwę 5 znakową i wagę ponad 400KB. Proszę, tu delikwent tego modelu (plik EWOZR) oraz skutki jeśli plik zostanie w jakiś sposób naruszony: KLIK. W cudzych raportach stosunkowo często notuję te "objawy", tylko nazwy plików się wymieniają. Te pliki mają losowe 5-znakowe nazwy, dlatego na Google ni słychu ni widu.

 

A plik prawdopodobnie był od dawna (być może już od instalacji Windows 7) tylko go po prostu nie widziałeś. Ma atrybuty HS = ukryty systemowy, czyli by go widzieć należy mieć odznaczoną opcję Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego (opcja domyślnie w Windows włączona).

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...