Skocz do zawartości

Dezaktywacja hasła podczas logowania


konraddd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

 

Szukałem trochę tego w googlach i niestety wszędzie to samo, czyli to co udało mi się samemu zrobić.

Otóż przy instalacji podałem hasło (musiałem, nie chciałem, ale musiałem podać aby przejść dalej - nie dało się tego ominąć) i chciałem z tego hasła później natychmiast po instalacji zrezygnować.

Uruchom-->control userpasswords2-->odznaczam opcję "Aby używać tego komputera, użytkownik musi wprowadzić nazwę użytkownika i hasła"-->podaję aktualne hasła i wszystko działa. Uruchamiam ponownie i wszystko jak należy.

Jednak wczoraj komputer był uruchomiony i nikt z niego nie korzystał przez jakiś czas (30-60 minut) i wiadomo komputer się wylogowuje, a później jak przychodzę wciskam jakiś klawisz i np. w Windows 7 (trzeba było kliknąć w logo użytkownika i wchodziło), a tutaj muszę podać hasło! Dla mnie to nie problem, ale np. jak ktoś inny będzie chciał skorzystać z komputera to niestety nie wejdzie, bo nie zna hasła.

 

Można całkowicie wyłączyć to hasło?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

konraddd

 

Tu się wszystko zgadza:

 

Otóż przy instalacji podałem hasło (musiałem, nie chciałem, ale musiałem podać aby przejść dalej - nie dało się tego ominąć) i chciałem z tego hasła później natychmiast po instalacji zrezygnować.

Uruchom-->control userpasswords2-->odznaczam opcję "Aby używać tego komputera, użytkownik musi wprowadzić nazwę użytkownika i hasła"-->podaję aktualne hasła i wszystko działa. Uruchamiam ponownie i wszystko jak należy.

 

Ta opcja nie usuwa hasła, ta opcja powoduje tylko autologowanie przy udziale hasła. Inne operacje jak np. to wymagają ręcznego wpisania hasła:

 

Jednak wczoraj komputer był uruchomiony i nikt z niego nie korzystał przez jakiś czas (30-60 minut) i wiadomo komputer się wylogowuje, a później jak przychodzę wciskam jakiś klawisz i np. w Windows 7 (trzeba było kliknąć w logo użytkownika i wchodziło), a tutaj muszę podać hasło! Dla mnie to nie problem, ale np. jak ktoś inny będzie chciał skorzystać z komputera to niestety nie wejdzie, bo nie zna hasła.

 

To czego oczekujesz wymaga jednego z dwóch:

 

1. Całkowitego usunięcia hasła (ustawione na blank). Tu decyduje typ konta w Windows 8, czy to konto lokalne czy konto Microsoft. Tylko w przypadku tego pierwszego można ustawić puste hasło. W moim testowym Windows 8 w wirtualnej maszynie nie mam w ogóle hasła:

 

account.png

 

2. Usunięcia wymogu wprowadzania hasła po zablokowaniu, jak tu opisane: KLIK

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...