Skocz do zawartości

Komputer jest... jakby leniwy


lucyfero

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od dłuższego czasu (nie przeszkadzało mi to, z racji tego, że komputer nie jest praktycznie używany - mam nowszy) mój komputer jest... jakby leniwy.

Po jego starcie trzeba długo czekać, aż wszystko sobie ogarnie (nie no, mogę od razu wszystko robić, ale to się ładuje strasznie długo), ale co z tego, skoro później i tak np. podczas przeglądania internetu przeglądarka się na chwile zawiesza (długo myśli, pojawia się "brak odpowiedzi" na tym pasku u góry).

Ogólnie system długo myśli nad uruchamianiem programów.

Nie wiem dlaczego.

Komputer:

- może nie jest nowy, ale stary też nie, powinien pozwalać na więcej, niż takie korzystanie z niego

- ma wyłączone wszystkie niepotrzebne rzeczy z autostartu

- ma dwie partycje: C: i D:, przy czym D: jest puste (są tam tylko foldery od sterowników o nazwach typu "a2fbad213bad")

- służy tylko czasami do przeglądania internetu, ewentualnie pisania czegoś w wordzie czy robienia prezentacji

- nie ma zainstalowanych żadnych gier (co najwyżej miotają się po nim jakieś pozostałości)

 

Kompletnie nie wiem dlaczego tak jest, zwracam się więc do Was z prośbą o pomoc.

 

Oczywiście załączam logi.

 

Pozdrawiam.

OTL.Txt

Extras.Txt

GMER.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat przenoszę do działu Windows. To nie wygląda na problem infekcji, śladów takowej zresztą brak. Drobna uwaga, usuń tylko wpisy szczątkowe. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:OTL
O18 - Protocol\Handler\viprotocol - No CLSID value found
 
:Reg
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Mozilla]
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\MozillaPlugins]
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Mozilla]
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\mozilla.org]
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\MozillaPlugins]
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\SharedAccess\Parameters\FirewallPolicy\StandardProfile\AuthorizedApplications\List]
"C:\Program Files\Diablo II\SweetImSetup.exe"=-

 

Klik w Wykonaj skrypt. Po tym uruchom Sprzątanie.

 

 

Od dłuższego czasu (nie przeszkadzało mi to, z racji tego, że komputer nie jest praktycznie używany - mam nowszy) mój komputer jest... jakby leniwy.

Po jego starcie trzeba długo czekać, aż wszystko sobie ogarnie (nie no, mogę od razu wszystko robić, ale to się ładuje strasznie długo), ale co z tego, skoro później i tak np. podczas przeglądania internetu przeglądarka się na chwile zawiesza (długo myśli, pojawia się "brak odpowiedzi" na tym pasku u góry).

Ogólnie system długo myśli nad uruchamianiem programów.

 

1. Cóż, najbardziej rozbudowany obiekt w raporcie, oparty na multum usług / sterowników, to niestety Avast.

 

2. Kiedy ostatnio była prowadzona defragmentacja dysku? Przykładowe darmowe defragmentery dysponujące funkcją "Boot Time": PerfectDisk Free Defrag, Puran Defrag.

 

 

- ma dwie partycje: C: i D:, przy czym D: jest puste (są tam tylko foldery od sterowników o nazwach typu "a2fbad213bad")

 

Te foldery są szczątkami po procesach aktualizacji systemu. Przed instalacją aktualizacja jest ekstraktowana na dysk z największą ilością wolnego (tu wg statystyk D) do losowych folderów tego rodzaju. Po instalacji łat te foldery są bezużyteczne i można je usunąć. Nie uda się to jednak "z ręki", gdyż foldery mają tak ustawione uprawnienia, że Administratorzy nie mają dostępu. Przed usunięciem należy przejąć foldery na Własność + ustawić Pełną kontrolę wg wytycznych z: KLIK ("Brak praw do pliku lub folderu (XP)").

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Więc tak:

- OTL wszystko usunął, tylko miał jakiś problem z tym: "O18 - Protocol\Handler\viprotocol - No CLSID value found". Chciałem wstawić log z usuwania, ale widocznie po czyszczeniu OTL zabrał go ze sobą.

- Usunąłem te foldery po aktualizacjach

- Defragmentację robiłem niedawno, Windowsowym narzędziem, nie przynosiło to efektów. Mimo to teraz użyłem PerfectDisk Free DeFrag, po kilku sesjach (po pierwszej nie zdefragmentował wszystkiego) w sumie sprawność (według programu) wzrosła z około 65% do 99.9%. Teraz widać poprawę w działalności. Z ciekawości nachodzi mnie pytanie: czym różniła się ta defragmentacja od Windowsowej?

 

Jeszcze jedno. Kilka sekund po załadowaniu systemu pojawia się chmurka "system może być zagrożony, żadna zapora nie jest włączona", ale w tej samej chwili znika. Nie mam się martwić? Na moje po prostu system reaguje szybciej od Avasta, który tej zapory nie zdąża włączać.

 

Oczywiście serdecznie dziękuję za pomoc i za poświęcony czas.

 

PS: Nie wyświetla mi się logo w górnym lewym rogu forum. Coś z nim nie tak?

Odnośnik do komentarza
- OTL wszystko usunął, tylko miał jakiś problem z tym: "O18 - Protocol\Handler\viprotocol - No CLSID value found". Chciałem wstawić log z usuwania, ale widocznie po czyszczeniu OTL zabrał go ze sobą.

 

Sprzątanie zabiera do grobu kwarantannę narzędzia z logami z usuwania. Na wszelki wypadek sprawdź czy masz nadal w rejestrze ten klucz, który miał być usuwany (to szczątek po AVG). Start > Uruchom > regedit, czy widzisz to:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\PROTOCOLS\Handler\viprotocol

 

 

Mimo to teraz użyłem PerfectDisk Free DeFrag, po kilku sesjach (po pierwszej nie zdefragmentował wszystkiego) w sumie sprawność (według programu) wzrosła z około 65% do 99.9%. Teraz widać poprawę w działalności. Z ciekawości nachodzi mnie pytanie: czym różniła się ta defragmentacja od Windowsowej

 

Defragmenter wbudowany w system ma liczne ograniczenia. Do wglądu: KLIK (ustęp "Defragmentacja"). Nawiasem mówiąc: robiłeś w Perfect Disku tylko zwykłą defragmentację czy także i Boot Time?

 

 

Jeszcze jedno. Kilka sekund po załadowaniu systemu pojawia się chmurka "system może być zagrożony, żadna zapora nie jest włączona", ale w tej samej chwili znika. Nie mam się martwić? Na moje po prostu system reaguje szybciej od Avasta, który tej zapory nie zdąża włączać.

 

Widziana tu wersja Avast to darmowa bez firewalla w rozumieniu tu podnoszonym. Jeśli chcesz wyłączyć te powiadomienia Centrum, wejdź do tematu linkowanego wyżej do wątku "Wyłączenie wbudowanego firewalla i Centrum Zabezpieczeń".

 

 

PS: Nie wyświetla mi się logo w górnym lewym rogu forum. Coś z nim nie tak?

 

Logo wyświetla się tu poprawnie... Przeładuj stronę przez CTRL+F5 (pobieranie danych z ominięciem cache) i podaj wyniki czy nadal uszczerbek notujesz.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Start > Uruchom > regedit, czy widzisz to:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\PROTOCOLS\Handler\viprotocol

Nie.

 

Co do defraga, to fakt, zapomniałem Boot Time. Właśnie to zrobiłem.

Za pierwszym restartem pojawił się jakiś komunikat z jakimś napotkanym błędem (przepraszam, ale miałem tylko 5 sekund i zapomniałem o czym to było :/). Tak czy siak był drugi restart, wtedy zamiast błędu było tylko ". . . . . . . ". Za trzecim restartem system normalnie się uruchomił.

 

Jeśli chcesz wyłączyć te powiadomienia Centrum, wejdź do tematu linkowanego wyżej do wątku "Wyłączenie wbudowanego firewalla i Centrum Zabezpieczeń".

 

Nie no, wytrzymam ten komunikat :)

 

Przeładuj stronę przez CTRL+F5 (pobieranie danych z ominięciem cache) i podaj wyniki czy nadal uszczerbek notujesz.

 

Teraz wszystko w porządku.

 

To chyba wszystko?

 

Jeżeli tak to jeszcze raz szczerze dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...