Skocz do zawartości

Problem podczas instalacji Windowsa z pendrive'a


Radzio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem,

 

Zepsuł mi się napęd cd rom w laptopie i nie czyta płyt więc postanowiłem wgrać windowsa xp z pendrajwa. (uszkodził mi się windows więc pomyslałem że wgram nowego).

 

Na poczatku użyłem programu wintoflash i "skonstruowałem" takiego pendrajwa lecz poczas wgrywania na poczatku formatowania partycji c wyskoczył mi komunikat że partycja nie może zostać sformatowana i mam wcisnąć klawisz f3 żeby zakończyć działanie instalatora.

byłem w kropce. nie wiedziałm co robić. za którymś nastym razem udało mi się sformatować dysk używając tego samego pendrajwa lecz po formatowaniu partycji i kopiowaniu plików, gdy pokazał sie niebieski ekran z objaśnieniami po lewej stronie to wyskoczył mi komunikat że brakuje pliku asms czy coś takiego. więc nic z tego nie wyszło. wpadłem na pomysł żeby przemienić mój dysk do laptopa rodziców który ma nagrywarkę i tam bez problemu wgrałem sobie windowsa z płyty. po przełożeniu dysku do mojego komputera z powrotem, po ładowaniu sie windowsa wyskoczył niebieski ekran żebym sprawdził czy na komputerze nie ma wirusów i żebym sie upewnił że usunąłem nowo zainstalowane kontrolery i dyski twarde itp. komunikat błędu 0x0000007b (0xBACCF524, 0x0000034, 0x00000000, 0x00000000). Stałem się bezradny i postanowiłem stworzyć pendrajwa programem WinSetup. Tutaj wszystko ładnie się wgrało, cały proces instalacji przebiegł bez zakłóceń lecz jak uruchomiłem windowsa to miałem dziwne wrażenie jakby bateria na płycie głównej była wyczerpana, bo zegary byłu ustawione na 11:30, data na 2007 rok, niebieska tapeta i brakowało paru aplikacji, między innymi windowsa media playera i movie maker.

 

dodatkowo wyświetlił mi się komunikat gdy zacząłem instalować sterowniki kary graficznej: " Pliki wymagane do prawidłowego działania systemu Windows zostały zastąpione nierozpoznawalnymi wersjami. Aby zapewnić stabilność systemu, system Windows musi przywrócić oryginalne wersje tych plików. Włóż teraz dysk Dysk CD-ROM dodatku Service Pack 3 systemu" lecz nie mam napędu więc nie umiem przywrócić żadnych plików, pozatym nigdy tak mi się nie działo ze świeżo zainstalowanym systemem :/ i sterowniki graficzne sie nie chcą zainstalować wywala błąd że niepowodzenie (nVidia).

 

bardzo proszę, niech ktoś mi pomoże zainstalować windowsa tak jakby był z płyty cd, bez żadnych błędów, albo podpowie jak mam wykonac pendrajwa, bardzo mi zależy na laptopie, już od tygodnia ponad go nie mogę używać, ani napisać pracy do szkoły na zaliczenia nie mogę, proszę pomóżcie.

 

dziękuję za przeczytanie i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

więc tak, jak kupiłem laptopa (była vista), to od razu włożyłem windowsa xp (mam oryginała) i usunąłem wszystkie partycj i tą recovery, uzyskałem cały dysk 250 gb i podzieliłem go na dwie partycje. pierwsza systemowa c = 20 GB, a resztę na dane (filmy, muzyka, zdjęcia itp) d = 230 GB. I gdy działał mi cd rom to zawsze sobie formatowałem z niego z płyty cd i było wszystko w jak najlepszym porządku. próbowałem też przekładać cd rom do mojego z laptopa rodziców, lecz różnią się one troche mocowaniami na śróbkę. mój ma z boku a rodziców na środku. mój HP, a drugi laptop jest ASUS.

I to tak wygląda. czytałem na naszym forum temat o bootowalnym xp lecz nic nie wymyśliłem. poza tym mój laptop jest sprawny, mam 3 GB ramu, nigdy mi się nie zacinał, wszystko dobrze chodziło więc pod zwględem technicznym jest okej. to raczej wina albo mojego niedopatrzenia podczas tworzenia pendriva. dziękuję Wam wszystkim za wszelkie rady idę spać, odpowiem na wszystkie pytania i pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza

Witam to znowu ja. zrobiłem taką rzecz. wsadziłem mój dysk do innego komputera i zainstalowałem na nim windowsa i działa pięknie, wszystko się zainstalowało, ale już ten windows na moim hp nie chciał działac i wyskakiwał niebieski ekran. wziąłem równiez zamieniłem pamięć z mojego laptopa do innego (jedna kość 1 GB i drug w drugim banku 2 GB łącznie 3 GB i na innym laptopie normalnie działała. wydaje mi się że jest to wina pendrajwa i sposobu jego wykonania. ale jeszcze dla pewności zrobie test jak na górze Gacek napisał. dziękuję za rady, mam nadzieje że coś mi się uda, bo jak narazie to znów korzystam z laptopa rodziców :/

Odnośnik do komentarza

Przepraszam że tak późno odpisuję. Komputer mi się zepsuł.

 

wsadziłem mój dysk do innego komputera i zainstalowałem na nim windowsa i działa pięknie, wszystko się zainstalowało, ale już ten windows na moim hp nie chciał działac i wyskakiwał niebieski ekran

 

Tak się nie da! Nie dziwię się że zobaczyłeś niebieski ekran. Niezgodność sterowników i warstwy HAL.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...