Skocz do zawartości

XP wolno działa, wolny internet


nezpers

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Masz taki bład w dzienniku

 

Error - 2013-02-20 11:03:20 | Computer Name = KOMPUTER_XP | Source = Service Control Manager | ID = 7000

Description = Nie można uruchomić usługi General Purpose USB Driver (e4ldr.sys)

z powodu następującego błędu: %%1058

 

Start > uruchom > services.msc

 

 

znajdź na liście usługę General Purpose USB Driver

 

 

PPM na usługe > właściwości > przestaw tryb startowy na wyączona > restart systemu

 

Kompletnie nieaktualny system. Brak Service Pack3 i Internet Explorer 8

 

Windows XP Professional Edition Dodatek Service Pack 2 (Version = 5.1.2600) - Type = NTWorkstation

Internet Explorer (Version = 7.0.5730.11)

 

Do aktualizacji

http://www.microsoft.com/downloads/pl-pl/details.aspx?FamilyID=341c2ad5-8c3d-4347-8c03-08cdecd8852b

 

http://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=24

Odnośnik do komentarza
nie ma takiej usługi na liście usług

 

Nie ma, bo to sterownik *.sys a nie usługa programowa:

 

========== Driver Services (SafeList) ==========

 

DRV - [2007-01-04 12:48:04 | 000,104,344 | ---- | M] (Analog Devices Inc.) [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\e4usbaw.sys -- (e4usbaw)

DRV - [2007-01-04 12:47:48 | 000,069,656 | ---- | M] (Analog Deivces) [Kernel | Auto | Stopped] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\e4ldr.sys -- (E4LOADER)

 

W services.msc są tylko usługi programowe. Skan z SystemLook możesz sobie darować, bo widać tu w raporcie po prostu gdzie to jest. Zmiana startu sterownika na poziomie rejestru:

 

Start > Uruchom > regedit i w kluczu:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\E4LOADER

 

Dwuklik w wartość Start i zmień z aktualnego 2 (Auto) na 3 (Ręczny).

 

 

Swoją drogą, ja nie wiem czy to w ogóle ma znaczenie. Bardzo często widzę w raportach ten błąd oprogramowania SAGEM, a użytkownik nie zgłasza problemu sieci.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Witam,

już idę to zrobić w rejestrze, swoją drogą czytałem o tym błędzie z oprogramowaniem neostrady (ciężko chodzi,pożera ram itp.) aczkolwiek pomagało

odinstalowanie wodotrysków które instalowały się z płyty neostrady i utworzenie własnego połączenia z neo bez dodatkowego oprogramowania,

ogólnie komputer chodzi OK jak na 1GB ram-u, prawdopodobnie "zamula" po podłączeniu modemu.

Odnośnik do komentarza
czytałem o tym błędzie z oprogramowaniem neostrady (ciężko chodzi,pożera ram itp.) aczkolwiek pomagało

odinstalowanie wodotrysków które instalowały się z płyty neostrady i utworzenie własnego połączenia z neo bez dodatkowego oprogramowania,

 

Najlepszym rozwiązaniem byłaby instalacja czystych sterowników do modemu i ręczna konfiguracja połaczenia. A jeszcze lepszym wymiana urządzenia (zakup routera)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...