Skocz do zawartości

explorer.exe - System Windows nie może uzyskać dostępu


fragles94

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój problem polega na tym, że nie mogę otworzyć żadnych folderów z pulpitu, ani nawet komputera czy panelu sterowania. Po kliknięciu wyskakuje zawsze błąd explorer.exe - System Windows nie może uzyskać dostępu. Zrobiłem skan Malwarebytes Anti-Malware ale nic nie znalazł. Log z OTL:

 

http://www.wklej.org/id/958969/txt/

http://wklej.org/id/959259/txt/

 

Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Log z OTL niekompletny, brak pliku Extras (opcja "Rejestr - skan dodatkowy" nie została ustawiona na "Użyj filtrowania") m.in. z błędami Dziennika zdarzeń. Uzupełnij ten log.

 

mój problem polega na tym, że nie mogę otworzyć żadnych folderów z pulpitu, ani nawet komputera czy panelu sterowania. Po kliknięciu wyskakuje zawsze błąd explorer.exe - System Windows nie może uzyskać dostępu.

 

Czy te zjawiska występują także w Trybie awaryjnym Windows?

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

W Process Monitor są odnotowane takie błędy Odmowy dostępu:

 

17:38:54,6085615	svchost.exe	764	RegOpenKey	HKCU\Software\Classes	ACCESS DENIED	Desired Access: Read

17:38:54,6160626 Explorer.EXE 3728 RegOpenKey HKCU\Software\Classes ACCESS DENIED Desired Access: Maximum Allowed

17:38:56,9134554 Explorer.EXE 3728 RegOpenKey HKCU\Software\Classes ACCESS DENIED Desired Access: Maximum Allowed

17:38:56,9181981 Explorer.EXE 3728 RegOpenKey HKCU\Software\Classes ACCESS DENIED Desired Access: Maximum Allowed

17:38:56,9359902 Explorer.EXE 3728 RegOpenKey HKCU\Software\Classes ACCESS DENIED Desired Access: Maximum Allowed

 

Podaj spis uprawnień tego klucza. Pobierz SetACL (Administrators), przekopiuj plik SetACL.exe z folderu 32-bit do folderu C:\Windows. Start > w polu szukania wpisz cmd > z prawokliku Uruchom jako Administrator > wklej komendę:

 

SetACL -on "HKCU\Software\Classes" -ot reg -actn list -lst "f:tab;w:d,o;i:y;s:n" >C:\log.txt

 

Przeklej do posta zawartość pliku C:\log.txt.

 

 

PS. Swoją drogą to wydaje mi się niemożliwe:

 

Jeśli chodzi o podśwetlenie się na różowo rozszerzeń, to żadna się nie podświetliła.

 

W Process Monitor w załadowanych modułach explorer.exe jest m.in. D:\Program files\FileZilla FTP Client\fzshellext.dll, czyli niedomyślne rozszerzenie integrujące się z powłoką... Niedomyślne = różowe w ShellExView.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Czy cmd na pewno uruchomiłeś jako Administrator?

 

Faktycznie, zapomniałem o tym. Zrobiłem więc ponownie, program się uruchomił i pokazał błąd:

 

Unhandled Exception

 

The program needs to be closed because of an unhandled exception. We are very sorry this has happened. Please help us prevent this from happening again by sending this information to application support.

 

Details:

 

Type: System.TypeInitializationException

Message: Inicjator typów zgłosił wyjątek dla typu 'SetACL_Studio.Helpers.HKBase'.

Source: SetACL Studio

Stack trace: w SetACL_Studio.Helpers.HKBase.get_Instance()

w SetACL_Studio.App.<OnStartup>b__5()

w System.Threading.Tasks.Task.InnerInvoke()

w System.Threading.Tasks.Task.Execute()

Target: SetACL_Studio.Helpers.HKBase get_Instance()

Inner exception message: HKBaseDll.dll cannot be loaded.

 

Application version: 1.2.3

Is user admin: True

Is computer domain-joined: False

Is 64-bit OS: False

Is 64-bit app: False

.NET framework: 4.0.30319.296

OS version: Microsoft Windows NT 6.1.7600.0

Odnośnik do komentarza

Proszę nie podbijaj tematu. Brak odpowiedzi oznacza: brak czasu lub brak pomysłu, by rozwiązać temat. Ktoś będzie miał coś do powiedzenia, sam z siebie to zrobi. Nie pomoże przypominanie się.

 

Co do skanu SetACL, identyczne ustawienia jak u mnie. Hmmm... Zrób test: załóż nowe konto użytkownika, zaloguj się na nie i powiedz czy problem się ujawnia. Jeśli nie, to ja bym na nowym koncie już pojechała, stare usuwając.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...