Skocz do zawartości

Ekstremalne spowolnienie pracy systemu


Xebritas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

 

Jakoś 2 dni temu przy wyłączaniu komputera zaczęły sie instalowac aktualizacje Windows, niestety przez przypadek wyłączyłem listwe przed zakończeniem instalacji. Od tego czasu system zwolnił pracę ekstremalnie! Logi musiałem wykonac w trybie awaryjnym bo na normalnym nic sie nie dało zrobić, bo co chwile programy przestają reagować. Wątpię, że ma to jakis związek z przerwaniem tej aktualizacji.

 

Bardzo prosiłbym o pomoc, oto logi (mam zły nawyk uruchamiania combo-fixa... dlatego log z niego też wklejam):

 

Edit:

MBAM wykrył Trojan.FakeMS i cos jeszcze... :

 

Wykryte wpisy rejestru systemowego: 1
HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main|Start Page (Hijack.StartPage) -> Złe: (http://startsear.ch/?aff=2&cf=64eb828c-2373-11e1-a0f4-0023543c685f) Dobre: (http://www.google.com) -> Dodanie do kwarantanny i naprawa pliku zakończyły się powodzeniem.

Wykrytych plików: 1
C:\Users\Soku\Desktop\Age of Empires II\Age2_x1\age2_x1.exe (Trojan.FakeMS) -> Dodanie do kwarantanny i usunięcie pliku zakończyły się powodzeniem.

ComboFix.txt

GMER.txt

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat pewnie pójdzie do działu Windows 7. Problem główny nie wygląda na problem infekcji. Czynnej infekcji tu zresztą nie widzę, tylko numeryczne pliki w Roaming o dziwnym rozszerzeniu oraz drobne adware. Na razie jednak powstrzymuję się z czyszczeniem tego, gdyż może tu być wykonana zmiana która czyszczenie odkręci:

 

 

Jakoś 2 dni temu przy wyłączaniu komputera zaczęły sie instalowac aktualizacje Windows, niestety przez przypadek wyłączyłem listwe przed zakończeniem instalacji. Od tego czasu system zwolnił pracę ekstremalnie!

 

Skoro brutalnie przerwałeś aktualizacje, może być problem w uszkodzeniu plików nakładanych wtedy aktualizacją. Czy da radę cofnąć system Przywracaniem systemu do czasu sprzed instalacji tych aktualizacji?

 

 

MBAM wykrył Trojan.FakeMS i cos jeszcze... :

 

Bez znaczenia dla sprawy.

 

 

mam zły nawyk uruchamiania combo-fixa... dlatego log z niego też wklejam

 

No proszę Cię, w ciemno uruchamiasz program.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Skoro Przywracanie systemu wyłączone, wypróbuj te podstawowe kroki:

 

Start > w polu szukania wpisz cmd > z prawokliku Uruchom jako Administrator i po kolei wklep te komendy:

 

chkdsk /f /r

 

Zatwierdź restart systemu, by sprawdzanie dysku się wykonało.

 

sfc /scannow

 

Jeśli otrzymasz komunikat o "uszkodzonych plikach", wklep tę komendę:

 

findstr /c:"[sR]" %windir%\logs\cbs\cbs.log >sfc.txt & start notepad sfc.txt

 

Dołącz wynikowy plik sfc.txt.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...