Skocz do zawartości

Problem z klawiaturą


ayla

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Właściwie to nie wiem, czy w dobrym dziale, ale problem wydaje się być sprzętowy...

 

Komputer oszalał, tak jakby pogubił układ klawiatury... Nie, układ się nie przestawił, bo sprawdzałam. Najpierw klawisze kierunkowe działały jak chciały - strzałka w lewo powodowała bieg ludzika w prawo (w grze), puszczenie klawiszy również (nic nie trzymane a ludzik ochoczo popyla). Po powrocie do systemu strony w przeglądarce, które powinny się otwierać na tej samej karcie, otwierały sie każda na nowej, a wciskanie klawisza "w" powodowało zmykanie kart i samej przeglądarki, jeśli się karty skończyły. Po resecie problem ustąpił, ale czy ktoś może mi powiedzieć co się stało, co było tego powodem i jak temu zapobiegać w przyszłości?

 

Komputer to laptop Toshiba Sat P755-S5382:

 

Intel® Core™ i5-2430M processor

6GB DDR3 1333MHz memory

NVIDIA® GeForce® GT 540M 1 GB GDDR3 graphiccard

640GB HDD (5400rpm)

 

System win7 Home Premium 64bit, US, w pełni aktualny.

 

Przegrzać sie raczej nie przegrzał, bo gra mało wymagająca (Limbo) i podkładka chłodząca w użyciu.

Będę wdzięczna za wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zalanie odpada, bo nigdy się nie zdarzyło... kurz... pewnie trochę się nazbierało.

To się stało nagle, tak z łaski na uciechę i po resecie ustąpiło. Też pomyślałam, że może jakieś dziwne skróty się powłączały, ale wtedy zostałyby chyba i po restarcie? Klawiszologia gry raczej nie mogła namieszać, bo tam się używa tylko strzałek w lewo, w górę, w prawo oraz klawisza ctrl - nawet nie można tego na WASD przestawić. Poza tym po wyłączeniu gry jej klawiszologia nie obowiązuje systemu. Nie sprawdziłam całej klawiatury, bo ciężko było, ale "w" zamykało karty i przeglądarkę, a "a" w ogóle nie zostawiało śladu na ekranie, potem zresetowałam system i już jest dobrze.

No nic, pobserwuję, mam nadzieję, że to jednorazowy wybryk.

Odnośnik do komentarza

Linka nie znalazłam, ale pogrzebałam trochę i znalazłam potencjalnych winowajców:

 

 

capture1ggu.jpg

 

Pierwszy na liście to jakaś pierdołka Intela od multimediów, którą ponoć można wywalić, tyle, że nie mam softu "Intel Hotkey" do odinstalowania:

 

 

capturekil.jpg

 

Podobnie jest z dwoma nastepnymi, które też nie są bardzo ważne (konfiguracja zintegrowanej grafiki i dodatkowe opcje konfiguracji drugiej karty - Nvidia), aczkolwiek nie zaleca się ich usuwania o ile nie powodują problemów. Jak sprawdzić tę problemowość jeszcze nie znalazłam.

 

Kolejnym podejrzanym może być KeNotify od Toshiby, tyle, że to odpowiada za klawisze funkcyjne. No te takie ciszej, głośniej, do przodu, do tyłu.

 

W zasadzie ci podejrzani byli zawsze a wcześniej takich cyrków nie było...

 

W sumie wczoraj dużo mieszałam w systemie, przeinstalowywałam Steam (bo też tak nagle przestał sie uruchamiać - klik, mignięcie klepsydrą i nic), zmieniałam atywłamaniową suitę z KIS na AIS (Avast), bo mi się licencja skończyła a jeszcze nie wiem co chcę, aktualizowal się Windows - 13 aktualizacji naściągał... Zwykle jednak takie operacje nie powodują zaburzeń.

 

 

Edit: Znalazłam winowajcę. Jest nim Limbo. Nie wiem, czemu, po jakimś czasie w trakcie gry, zaczynają dziać się takie hopsztosy, jak mylenie kierunków, chodzenie w dół zamiast skakania, etc., po zamknięciu aplikacji, trzeba resetować system, bo pojawiają się kłopoty z "w" i "a". Ech. Nie mam pomysłu gdzie pogrzebać, żeby to wyeliminować...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...