Skocz do zawartości

Pendrive'y, karty pamięci itp. nie działają tylko na moim komputerze


marcin00

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem taki jak w temacie.

Od marca zeszłego roku mam Win7(wcześniej miałem kochanego XP i błędy tego typu wydawały mi się jakby z kosmosu) problem pojawił się już na samym początku gdzieś pod koniec marca z pendrivem, ale wtedy wystarczyło że odłączyłem i podłączyłem tego pendriva i działało,

 

później gdzieś w wakacje miałem problem z kartami microSD i SD(musiałem koleżance trochę poprzerzucać to na płytki itd.) - były one w urządzeniach, nie korzystałem z czytnika kart i za pierwszym razem podłączyłem i wszystko działa tylko musiałem natychmiast odejść od tego bo musiałem ojcu pomóc i odłaczyłem to poprzez "bezpieczne usuwanie sprzętu", wróciłem na wieczór podłączam i problem bo się wyświetlił błąd jakiś przy instalowaniu i poczekałem trochę samo się naprawiło,

 

następnie gdzieś od początku stycznia posiadałem już SE:LwW kupiłem nową kartę(8GB) bo wiadomo 2 GB to za mało, podłączyłem pierwszy raz - działa, na drugi dzień znowu - nie działa więc czekam, aż się zrobi samo po 1 godz. zirytowałem się odinstalowałem wszystkie sterowniki i zainstalowały się same i znowu nic, więc zainstalowałem tego PCCompanion i zaczęło działać,

 

a dzisiaj siostra poprosiła mnie żebym zrzucił jej parę piosenek na MP4(jeszcze w niedziele prawie działało(prawie bo było tak jak w przypadku pendrive'a)) i problem nie do rozwikłania oczywiście na początku mi się wyświetliło że żeby poprawnie działała to muszę ją sformatować i postanowiłem, że to co jest w środku to przerzucę na kartę microSD(bo ma slot) i dopiero sformatuje; po 53 minutach mozolnego klikania: pamięć wewnętrzna -> plik -> kopiuj -> cofnij -> pamięć zewnętrzna -> wklej i tak całe 3 GB razy bo pier****** PENTAGRAM nie mógł łaskawie dodać opcji "skopiuj wszystko na kartę pamięci" podłączyłem MP4 pod kompa i czekam, aż wyświetli się opcja z formatowaniem i nic - dałem już sobie spokój i postanowiłem że wezmę od kumpla czytnik kart - wrzuciłem do niego kartę i nic - to samo co z MP4 - nie znajduje urządzenia(tzn. znajduje on się wyświetla w "urządzenia i drukarki" ale jak się zawsze pokazuje "bezpieczne usuwanie sprzętu to wyświetlają się tylko 3 kropki no i w "Mój Komputer" nie wyświetla tych pendrive'ów itd. ale wszystkie drukarki, pady, kierownice, podkładki na USB, klawiaturki i myszki to luzik).

 

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Z płytki dołączonej do Płyty(a w sumie to nie ja instalowałem tylko gość który mi to składał)

PS. Skanowałem czy nie mam żadnych wirusów itp. i korzystałem też z TDSSKillera ale nic nie wykryło oraz jeszcze kombinowałem z rejestrem http://forum.idg.pl/topic/208215-pendrivey-nie-dzialaja-tylko-na-moim-komputerze/ (2 post) ale też nie pomogło

Odnośnik do komentarza

tak zainstalowałem - nic to nie dało

 

zdecydowałem się podpiąć Pedrive'a 8GB 1GB i podkładkę pod myszkę która ma 4 porty USB - wszystkie jednocześnie i zadziałał ten 8GB a 1GB sie nie włączył

jeszcze podłączyłem MP4 w wsuniętą do slotu kart microSD kartą 1GB i w MU przy MP4(a dokładnie masowe urządzenie magazynujące) pojawił się klucz więc klikłem prawym i była opcja włacz, włączyłem i MP4 działa ale karty microSD nie włącza mimo, że pokazuje ze jest w MP4

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...